IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ETF

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ЕТФ-и, ЕТФ-и, май пропуснахме да влезем на китайския пазар на техните големи индекси

    Коментар


    • Мога да споделя няколко ЕТФ-а които са интересни за мен:
      PJP
      VHT
      IGV
      IBB

      Коментар


      • Тая тема трябва да е доста по-активна и да се говори в нея за ETF-ите като инструменти за влизане на различни пазари, сектори, активи и така нататък

        Коментар


        • Първоначално изпратено от checho Разгледай мнение
          Благодаря за мнението. Аз проблема със загубите уж съм го решил със StopLoss като падне до някаква цена която съм си избрал.
          Разцъкай и други ЕТФ-и. Освен върху широките индекси има и например биоотехнологии, consumer , енергийни, златодобивни компании, на отделни страни и региони и т.н. Поствай, за да ги коментираме
          Аз в момента чакам EXSA и EXS1. Мисля, че те имат добра перспектива, само гръците да видим какво ще направят.

          Коментар


          • Благодаря за мнението. Аз проблема със загубите уж съм го решил със StopLoss като падне до някаква цена която съм си избрал.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от checho Разгледай мнение
              Защо си против SPY?
              Не съм против, но :
              На най-високото си ниво откакто го има, а и леко ме притеснява, че цепи мрака от 6 години насам с малки изключения
              Икономическите данни за САЩ не ме кефят кой знае колко.
              ФЕД не се знае какво ще прави с лихвите. Най-вероятно много бавно ще ги вдига в рамките на няколко години, но не знам с какви стъпки и как ще реагира пазара.
              И да няма корекция тази година, то няма да има и кой знае каква печалба, поне според мен.
              Не ме кефи да купувам нещо, което на върха без да съм убеден, че ще има нови върхове, а може да ми донесе по-големи загуби, отколкото печалби.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                Твърдо против SPY да се купува сега.При една корекцийка 10-15% бих влязъл.
                Същото важи за IBB, healthcare и т.н.
                Вижте ЕТФ-ите върху европейските индекси - напр. Стокс 600 и 50. Там планирам да напазарувам малко след като стане ясно дали Гърция ще плаща или ще фалира.
                Защо си против SPY?

                Коментар


                • Eто 1 пресен пресен профилиран етф, който си мисля че купен сега може да даде доста приличен профит поне идните 2 тримесечия, а и по нататък, според зависи...

                  http://finviz.com/quote.ashx?t=JETS&ty=c&ta=1&p=d

                  Коментар


                  • Твърдо против SPY да се купува сега.При една корекцийка 10-15% бих влязъл.
                    Същото важи за IBB, healthcare и т.н.
                    Вижте ЕТФ-ите върху европейските индекси - напр. Стокс 600 и 50. Там планирам да напазарувам малко след като стане ясно дали Гърция ще плаща или ще фалира.

                    Коментар


                    • И аз споделям мнението ти и смятам, че ще се вдига още, пък и винаги можеш да си сложиш stop loss, и да си ограничиш загубите до колкото ти решиш.

                      Коментар


                      • Я виж и това (за този ЕТФ SPY)
                        https://www.spdrs.com/product/fund.seam?ticker=spy
                        Има много неща за четене
                        Ако ETF-а следва индекса S&P 500 не може да се очаква голями спадове, в другата тема някой беше казал че може да падне 40-50% пък да чакаш с години да се възстанови. Малко прекалено ми се вижда.
                        По принцип в тази криза от 2007-2009 г насам, който инвестира на външните пазари, той спечели, пазарите там се възстановиха отдавна и надминаха предкризисните нива. А у нас е пълно дърво. И сме още на 1/3 от предкризисните нива.
                        Просто в Америка хората имат грижа за капиталовите пазари и фирмите се финансират оттам.Това е сърцето. И да го нападне криза, хората се грижат бързо да се излезе от тази криза.
                        Разбира се има много специалисти , които казват че пазарите вече са стигнали връх и трябва да се внимава, дори шефката на ФЕД нещо подобно каза. Ама знае ли човек къде е истината.
                        айде че много се отплеснах
                        Last edited by ПИЧ; 16.05.2015, 22:32.

                        Коментар


                        • добра тема, аз не бих купувал spy сега, нещо не ми харесва картинката. може би русия ще интересна за покупки скоро

                          Коментар


                          • ето ти една интересна статия за представянето на облигациите по-точно ЕТФ-и следващи тези пазари спрямо S&P 500
                            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                            Коментар


                            • ETF

                              Реших да направя тази тема в която да обсъждаме различните възможности за инвестиция в ETF, където всеки може да изкаже мнение защо смята, че някой ETF си струва или не. Надявам се да е полезна.

                              Както бях писал в друга тема, аз лично съм се насочил към SPY, защото смятам, че носи сравнително нисък риск и защото бие по доходност повечето взаимни фондове.
                              Last edited by checho; 15.05.2015, 16:27.
                            Working...
                            X