IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers - директно или през интродюсър?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Благодаря ви много за подробните обяснения. Много ми помогнахте.Пробвах да превалутирам евро в долари и след това да си купя акциите- Стана.

    Коментар


    • Ако не си с Margin акаунт (трябва да имаш над 25 000 долара за да ти разрешат такъв акаунт), ще трябва да си обмениш еврото в долари за да купуваш американски акции, или в йени за да купуваш японски и т.н.

      Обмяната е много лесна - просто си пускаш поръчка да купиш или продадеш на световните валутни пазари и таксата е 2 долара независимо от сумата (като има два вида обмяна - едната е forex, другата currency conversion - аз лично ползвам втория начин, иначе с forex ми ги води все едно съм влязъл във валутна позиция и в зависимост от цената всеки ден ми смята печалба или загуба което ми се смесва с печалбата/загубата от търговията с акции и ме дразни).

      Ако имаш марджин акаунт, както ти обясниха по-долу, брокера ти дава назаем всичко което ти потрябва - друга валута, 2x или 4x акции, можеш да влизаш в short позици и т.н. Но си плащаш лихвички (не че са големи, но за дългосрочно по добре просто си обмени каквото ти трябва).

      Коментар


      • Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение
        Няма такова нещо!!! Без проблем се търгуват щатски акции от сметка , която не е в долари. Единствената подробност е , че печалбата ти стои в долари / ако я има де / и ако решиш да я теглиш трябва да я превалутираш във валутата в, която е открита сметката. Спреда е повече от приличен . Около 1/4 от спреда в нашите чейндж бюра
        Казвам, че друг вариант може би има, но не ми е трябвал.
        При опит да купувам доларови с евро ми казваше недостатъчен лимит и дотам.
        Да не би нещо да не съм цъкнал или да трябва да се активира?
        Last edited by andy2000; 19.11.2015, 19:22.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
          Ако си само в евро не можеш да пазаруваш доларови акции, трябват ти долари.
          Друг вариант може да има , но не го знам, а и тогава исках да купя гущери + доларови акции, така че не съм се интересувал.

          Няма такова нещо!!! Без проблем се търгуват щатски акции от сметка , която не е в долари. Единствената подробност е , че печалбата ти стои в долари / ако я има де / и ако решиш да я теглиш трябва да я превалутираш във валутата в, която е открита сметката. Спреда е повече от приличен . Около 1/4 от спреда в нашите чейндж бюра
          Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nasco_3 Разгледай мнение
            Не знаех че така работят ,разсъждавах от гледна точка на моя брокер.И загубите ли ги държат в разиграваната валута?А продажбата на акции в друга валута,примерно купуваш 100 епъл на 120 дол и ти вземат от сметката по курса евро дол и го продаваш на 117,продажната сума от 11700 дол в долари ли остава?Просто ми е интересно
            да така е, на мен акаунта също ми е в евро, но когато купувам нещо в долари аз взимам заем от брокера в долари за да го купя, заема си стои докато не им върна доларите или не обменя валута равна на тази от заема. Ако стане напечено както се случи при мене т.е. да влизаш много в минус от чуждата валута те автоматично ти прехвърлят от акаунта да си покриеш кредита който си взел в долари там при някви % беше

            Коментар


            • Ако си само в евро не можеш да пазаруваш доларови акции, трябват ти долари.
              Друг вариант може да има , но не го знам, а и тогава исках да купя гущери + доларови акции, така че не съм се интересувал.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                таксите са им в долари, а иначе в каквато валута търгуваш тея ги делят не са като другите брокери после ако искаш ги обменяш. Печелиш австалийски долари, остават такива после ако искаш смяна ако не твоя работа
                Не знаех че така работят ,разсъждавах от гледна точка на моя брокер.И загубите ли ги държат в разиграваната валута?А продажбата на акции в друга валута,примерно купуваш 100 епъл на 120 дол и ти вземат от сметката по курса евро дол и го продаваш на 117,продажната сума от 11700 дол в долари ли остава?Просто ми е интересно

                Коментар


                • Първоначално изпратено от elit19 Разгледай мнение
                  Здравейте,
                  не видях по-подходяща тема , затова питам тук. Направих си акаунт в Интерактив в евро. Ако го заредя в евро как ще търговам американски акции в долари? Ще се преизчисляват всеки път в момента на покупката и продажбата по моментния курс на долара или по друг начин. Освен това таксите остават ли в долари или ще бъдат по 10 евро на месец?
                  таксите са им в долари, а иначе в каквато валута търгуваш тея ги делят не са като другите брокери после ако искаш ги обменяш. Печелиш австалийски долари, остават такива после ако искаш смяна ако не твоя работа

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от elit19 Разгледай мнение
                    Здравейте,
                    не видях по-подходяща тема , затова питам тук. Направих си акаунт в Интерактив в евро. Ако го заредя в евро как ще търговам американски акции в долари? Ще се преизчисляват всеки път в момента на покупката и продажбата по моментния курс на долара или по друг начин. Освен това таксите остават ли в долари или ще бъдат по 10 евро на месец?
                    Всички движения по сметката ще ти се преизчисляват в основната за теб валута ,т.е евро.Ти може и рубли да спечелиш или да загубиш ,но това ще ти се отразява по курса рубла евро

                    Коментар


                    • Здравейте,
                      не видях по-подходяща тема , затова питам тук. Направих си акаунт в Интерактив в евро. Ако го заредя в евро как ще търговам американски акции в долари? Ще се преизчисляват всеки път в момента на покупката и продажбата по моментния курс на долара или по друг начин. Освен това таксите остават ли в долари или ще бъдат по 10 евро на месец?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от жижо Разгледай мнение
                        Здравейте,
                        има ли платформа и посредник, който предлага ливъридж върху опции на акции.
                        че то самите опции са левърейджа, какво по-токсично искаш от тях да има ? Или ти искаш левърейдж на левърейджа ?
                        Или може би искаш да кажеш, дали брокера ше ти пусне кредит да вземеш повечко от квот има в акаунта - ми сигурно ше те пусне ама нали знаеш, че ако мрадне на косъм и отече акаунта ?!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение
                          Пич,
                          Стига си забивал носа в запетайките. Нещата са от прости по прости. Откриваш си сметка в щатски посредник без интродюсър. Купуваш акции. Дивидента ти влиза по тази сметка. Не е нужно да декларираш дивидент. Декларираш само парите , които превеждаш от там към българска банкова сметка и които реално влизат в България.И то само за положителната разлика между парите , с които си захранил сметката и това , което си изтеглил. Ако има такава разлика де.
                          А има ли полза тая операция да я направя като бивш/напуснал US permanent resident (с адрес, документи, ССН, банка, 401к в САЩ), без доходи и без (вече) ам. год.декларация там -
                          става въпрос за далгосрочна позиция за $20к ? да предположим че за 10 г тия 20к ще ги направя на 50-60к в IB и искам да ги върна в БГ?

                          така избягвам бг-простотиите но дали не се прецаквам нещо с ИРС, ам. данъчна декл. само за таква позиция да подавам и то при положение че съм abandoned resident вече може би не си струва ..

                          някой правил ли е такова нещо, т.е. плюсовете от това да имаш SSN и US адрес за инвестиране от България?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от sagitarius_d Разгледай мнение
                            Наивник, тука съм, ти къде си ;-)
                            Е тук съм си. Само дето се занимавам с по-важни неща според моите приятели и шефове
                            А на мен все едното ми око е на пазара Но с малки изключения - не търгувам. Оня ден в някакъв стар комп си изрових стейтмънти от 2001. Таркалял съм ябълки по 18 кинта

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                              Пич, данъкът върху дивидента по всички земни кълбета ти го удържат при източника и си е надлежно описан в стейтмънтите!!!
                              Наивник, тука съм, ти къде си ;-)

                              Ако аз отварях нова сметка, аз бих отворил акаунт директно в Interactive Brokers.
                              http://www.dividendgrowthinvestor.com/

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от жижо Разгледай мнение
                                Здравейте,
                                има ли платформа и посредник, който предлага ливъридж върху опции на акции.
                                Помисли си пак, какво искаш да питаш...
                                "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

                                Коментар

                                Working...
                                X