IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers - директно или през интродюсър?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Престанете да обърквате хората, престанете да пишете за неща които не разбирате. Няма регистрация по ДДС НИКОГА, когато се играе на US борсите с US инструменти. Те не попадат в обхвата на закона за ДДС, защото са чужда юрисдикция! Там така или иначе такова животно като VAT (ДДС) не съществува. Почва да ми писва да пиша всеки път едно и също. Престанете с това ДДС, НЯМА ДДС В САЩ!
    The best things in life are free. The second best things are very expensive!
    не е препоръка

    Коментар


    • Със сигурност ддс-то е 0, длъжен си да се регистрираш по ДДС, но доставката не се облага.

      Коментар


      • Здравейте, може ли някой да ми обясни по конкретна примерна ситуация коя страна фактурира, каква е конкретната ДДС стойност, която се заплаща от отсрещната страна и какви атрибути за двете страни се попълват във фактурата?

        Ситуацията - регистриран съм в IB като физическо лице, попълнил съм w8ben - BG. Нямам постоянна работа - безработен съм.

        Сделка 1: 15-Януари-2021 BUY MSFT@NASDAQ 100 х $212.65 (общо $21,265 = 34,227.51 лв)
        Сделка 2: 20-Август-2021 SELL MSFT@NASDAQ 100 х $304.36 (общо $30,436 = 50,895.38 лв)

        Пита се при сделка 1 кой фактурира, какво попълва във фактурата, на каква стойност е ддс-то, кой заплаща ддс-то и как то се озовава по сметка на НАП? При сделка 2 - същите въпроси.

        Само да уточня, ако все още не е станало ясно, двете сделки са осъществени на територията на САЩ.
        Last edited by jica; 23.08.2021, 12:24.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dreamer Разгледай мнение
          Съжалявам, но и физическо лице, ако има 50000 оборот за предходните 12 месеца трябва да се регистрира по ДДС…. Извършва се системна икономическа дейност и това е причината…..
          Ми не е вярно, ако основния му приход е от друго, примерно трудов договор.

          https://www.elana.net/bg/trading-new...mi-dohodi.html
          Last edited by Yolo; 22.08.2021, 13:25.

          Коментар


          • Съжалявам, но и физическо лице, ако има 50000 оборот за предходните 12 месеца трябва да се регистрира по ДДС…. Извършва се системна икономическа дейност и това е причината…..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hanabishi Разгледай мнение
              Колеги, някой може ли да сподели опит с търговия с оборот над 50000лв годишно. Живо ме интересува цената на ДДС счетоводството. Притеснява ме, че при 40-50 сделки месечно счетоводството ще изяжда солиден процент от печалбата.
              Няма причина да се регистрираш по ДДС ако управляваш личен портфейл като физическо лице.

              Коментар


              • Колеги, някой може ли да сподели опит с търговия с оборот над 50000лв годишно. Живо ме интересува цената на ДДС счетоводството. Притеснява ме, че при 40-50 сделки месечно счетоводството ще изяжда солиден процент от печалбата.

                Коментар


                • https://www.interactivebrokers.eu/ru...d-sb.php?nhf=T
                  Тук са описани различните методи за превод на средства

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от msi200 Разгледай мнение

                    А може ли българин да купува американски ETF-и през tastyworks, например SPY или VOO?
                    И също, пробвал ли си, с колко се облагат дивидентите (колко е US withholding tax)?
                    Американски ETF може и в IBKR чрез упражняване на опция.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение

                      Само US борси е, валутата е само $.
                      А може ли българин да купува американски ETF-и през tastyworks, например SPY или VOO?
                      И също, пробвал ли си, с колко се облагат дивидентите (колко е US withholding tax)?
                      Last edited by msi200; 17.08.2021, 18:09.

                      Коментар


                      • Свикнал си с българските условия и си мислиш, че навсякъде е така. Стискай с палци да не получиш имейл за отказ от обслужване. Пък ти си пиши до американския поп после. А точно пък за дългосрочно таксите имат най-малкото значение. Кво ти дреме на няколко хилядарки, дето ги заключваш за две години, дали ще ти вземат 1 или 0 гущера. Ако въртиш по 20 сделки на ден има значение. Иначе по принцип TW ме кефят, именно защото съм по активната игра.

                        Last edited by X_Y; 29.07.2021, 08:37.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                          Смисълът на tastyworks е търговията с опции. Нямат комисионна при затварянето им, което може да е сериозен разход при по-сложните стратегии.

                          Някои колеги от форума не ги приеха, което за мен означава че има рискове от затваряне на сметката. Друг сериозен недостатък е много високата лихва. Това и бавните и скъпи преводи и задължително превалутиране са чупещи за мен. Нека има избор, но за мое съжаление към момента tw не са истинска алтернатива. Диверсификация заради самата диверсификация не си струва. Да не говорим, че в случая имаме единствено илюзия за диверсификация, защото tw също резнаха gme.
                          И мнението, само за да има мнение не си струва.
                          Какви рискове бе?!
                          Аз му пиша, че са регулирани от SEC и FINRA, той ми пише има риск от затваряне на сметката?! Ти къде живееш бе?! Знаеш ли от един сигнал до FINRA, ако ти затворят сметката какви последствия има за брокера?! Кой уважаващ себе си брокер затваря сметки?! ?! Тук говорим за американски закони и регулации, не за EToro, които наистина може да ти затворят сметката ?
                          Аз му пиша за дългосрочна инвестиция в акции на $0 комисионна и без такса за поддръжка, той ми пише търговия с опции. Ами разрових се и за опциите, пише че са най-евтиния брокер за опции в Европа, защото до другите няма достъп. И може би най-добрият брокер за опции в Европа.
                          За това че преводите са скъпи съм съгласен, но ще се повторя, само до преди 2 години таксите за преводите в евро бяха същите като днешните такси за преводи в долари. Високи. Всеки сам си преценява.
                          Освен това аз не препоръчвам на никого нищо, просто изразявам мнение, всеки си има глава на ременете да си прави каквото пожелае. Сериозно ако не знаех, че си просто кибик във форума от това мнение щях да си помисля че си брокер, като този дето ми говори за Елана/Саксо (които са с ОГРОМНИ КОМИСИОННИ). . Освен това аз това мнение дори не бих го написал, ако не беше написал такива глупости. Аз наистина не препоръчвам нищо, просто си пиша, да си кажа че съм си отворил сметка там...Истината знаеш ли каква е? Че накрая и ти ще си отвориш сметка в Tasty .
                          П.С. Добре че поне не спориш, че по-добро от Interactive поне за сега в момента няма...
                          Last edited by LuckyYou; 28.07.2021, 15:59.
                          The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                          не е препоръка

                          Коментар


                          • Добрите платформи на посредници в Европа изглеждат:
                            -Двете датски: Saxo/Elana + Netdania-за котировки, и EFOX е за предпочитане
                            - Interactiv(Ирландия) и евентуално: https://www.finam.eu/ru/solutions/mt5Global/terms/ (ограничени инструменти)
                            И Etoro са прилични - има избор ; Евентуално и платформата на exante изглежда супер
                            Last edited by Кисимов; 17.08.2021, 23:54.

                            Коментар


                            • Смисълът на tastyworks е търговията с опции. Нямат комисионна при затварянето им, което може да е сериозен разход при по-сложните стратегии.

                              Някои колеги от форума не ги приеха, което за мен означава че има рискове от затваряне на сметката. Друг сериозен недостатък е много високата лихва. Това и бавните и скъпи преводи и задължително превалутиране са чупещи за мен. Нека има избор, но за мое съжаление към момента tw не са истинска алтернатива. Диверсификация заради самата диверсификация не си струва. Да не говорим, че в случая имаме единствено илюзия за диверсификация, защото tw също резнаха gme.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от msi200 Разгледай мнение
                                Подкрепям за повече от 1 брокер. А през tastyworks може ли да търгуваш акции на борси извън САЩ?
                                Само US борси е, валутата е само $.
                                The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                                не е препоръка

                                Коментар

                                Working...
                                X