IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers - директно или през интродюсър?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Някой, който да е правил акаунт на юридическо лице до сега там ??
    The best things in life are free. The second best things are very expensive!
    не е препоръка

    Коментар


    • Писах им на чата и ми казаха че tax form-a, който трябва да се попълни, не отговарят на въпроси и че трябвало да потърся финансов съветник!. Ще пробвам да им звънна, надявам се да ми помогнат! Но съм в задънена улица за момента! Нещо не правя като хората.
      The best things in life are free. The second best things are very expensive!
      не е препоръка

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
        Здравейте, опитвам се да си направя акаунт на юридическото лице, но имам проблем с регистрацията( Application) . Може ли някой добър човек да помогне )
        Най добре и най бързо ще стане като се обадиш по телефона

        Коментар


        • Здравейте, опитвам се да си направя акаунт на юридическото лице, но имам проблем с регистрацията( Application) . Може ли някой добър човек да помогне )
          The best things in life are free. The second best things are very expensive!
          не е препоръка

          Коментар


          • Кажи ми. Ако си купих 5USD, и се продава за 8USD IB. Как да плащат данък на 3USD? Можете да използвате докладите IB за това? Да те вземат в данъчната служба?
            Last edited by Ribak; 24.06.2016, 15:14.

            Коментар


            • Interactive Brokers UK

              Открих си сметка при въпросният брокер. Оказа се че са ме разпределили към английското им подразделение и според местните правила гаранцията е само до 60000 паунда. Толкова гарантират и в Пощенска банка например а идеята ми беше да си преместя парите навън... Та с една дума има ли някоя от България със сметка при реален Американски брокер където се гарантират до 500к . Пробвах с TD Ameritade на се оказва че трябва да пратя документи по пощата и отнема доста време...

              Коментар


              • Данък на дивиденти и капиталова печалба

                Здравейте,
                Как се изчислява и олбага данъкът на дивиденти и капиталова печалба от търгуване чрез Interactive Brokers? Удържа ли се при източника данъка на дивиденти?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                  Верно ли са вдигнали до 25К изискванията за маржин акаунт хиените?
                  Грешиш според мен. 25К е за дейтрейдър.

                  Освен ако не греша аз
                  Прав си Наивник. $2,000 ти трябват за маржин.

                  $25,000 за да си дейтрейдър.
                  http://www.dividendgrowthinvestor.com/

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от elit19 Разгледай мнение
                    Благодаря ви много за подробните обяснения. Много ми помогнахте.Пробвах да превалутирам евро в долари и след това да си купя акциите- Стана.
                    да и Rookito ти го каза, като купуваш нещо взимаш от брокера "кредит в чужда валута" така да се каже. Заслужава си да превалутираш ако взимаш валута с висок Interest rate, защото ти плащаш лихвата на този заем, в момента всичко е с нисък % и няма проблем. Ако долара стане с лихва 3% както бил някога тогава да превалутираш иначе на годишна база плащаш тези 3% за валутата.
                    Ако искаш да хеджираш срещу currency risk тогава вече цъкни една форекс поръчка с толкова колкото си взел в долари и готово. Да речем купиш си акции на Visa обаче след 2г. еврото ако се вдигне на 1.40 както си беше печалбата ти в евро няма да е същата както е по текущ курс. Например взимаш 1000$ заем, купуваш си акциите, форекс поръчка EUR/USD long ( 1000 единици ) ако смяташ, че еврото ще се вдигне за периода от време за който ще държиш тези акции.
                    Голяма греда ще е ако паднат и акциите и се вдигне долара, но кво да прайш риска на професията
                    Last edited by michaelis12; 21.11.2015, 10:01.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                      Верно ли са вдигнали до 25К изискванията за маржин акаунт хиените?
                      Грешиш според мен. 25К е за дейтрейдър.

                      Освен ако не греша аз

                      Да, изглежда аз съм се объркал и това беше за daytrade наистина. Активирах ги заедно двете опции и са ми се омешали кои изисквания за кое са

                      Коментар


                      • Тема, напред, ходом марш!

                        Коментар


                        • Не съм с margin acc, явно това е било, не че е проблем. $ > €

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                            Верно ли са вдигнали до 25К изискванията за маржин акаунт хиените?
                            Грешиш според мен. 25К е за дейтрейдър.

                            Освен ако не греша аз
                            Не са. Пича е чел по диагонал условията.....
                            Чел недочел
                            Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от panayotb Разгледай мнение
                              Ако не си с Margin акаунт (трябва да имаш над 25 000 долара за да ти разрешат такъв акаунт)
                              Верно ли са вдигнали до 25К изискванията за маржин акаунт хиените?
                              Грешиш според мен. 25К е за дейтрейдър.

                              Освен ако не греша аз

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от elit19 Разгледай мнение
                                Благодаря ви много за подробните обяснения. Много ми помогнахте.Пробвах да превалутирам евро в долари и след това да си купя акциите- Стана.
                                При покупката нямаше нужда да превалутираш. Те сами си преизчисляват маржина. Превалутирането е нужно после. При евентуална печалба, че е във валутата на акциите. Набутал си се един спред в случая.
                                Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X