IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers - директно или през интродюсър?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Това което ме дразни най-много е, че се изписват тонове простотии за нещо, за което дори няма смисъл да се напише 1 ред...
    The best things in life are free. The second best things are very expensive!
    не е препоръка

    Коментар


    • И кой идиот въобще въведе тази глупост за регистрация по ДДС на физическо лице при 25 000 евро оборот от финансови инструменти?
      Само гербавите идиоти и дебелият им вожд могат да измислят такава комунистическа простотия!

      В момента, в който гербопитеците бъдат окончателно изритани от политиката, и когато новите управници поемат властта, този нескопосано написан закон ще бъде преправен и променен.
      Партията на Слави, както и партията на Христо Иванов казаха, че вече имат готов проект за промяна на закона за ДДС...
      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hanabishi Разгледай мнение

        Тази трактовка минала ли е през тест? Досега имали ли сте оборот от продажби на акции над 50000лв в рамките на една година и от НАП са се съгласили с горното? Питам защото съвсем скоро ще съм в това положение и досега всеки счетоводител, с който съм говорил е казвал, че регистрация по ДДС е необходима.
        Знам човек от форума, който е бил принудително регистриран по ДДС, защото е превишил 50 000 на БФБ - Българска фондова борса - VStoykov или нещо подобно му беше ника. Питай го него дали не играе в момента в САЩ и дали не съм прав. Стига с глупостите.
        Разбира се вие не знаете и че след като повече не отговаряте на критерия за регистрация по ДДС, а именно да правите по 50 000 оборот на година, вие сте задължени да се отрегистрирате по ДДС, мисля че след 2 години беше. Но кой чете закони в БГ освен мен.
        The best things in life are free. The second best things are very expensive!
        не е препоръка

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
          Проблемът е в булгаристанските кретеноидски закони, които са толкова неясно, мъгливо, и объркано написани, че всеки може да си ги тълкува както му изнася.



          Значи според инфото от горния линк относно регистрацията по ДДС
          - само продажбите на акции, дялове и други финансови инструменти се считали за "доставка на услуги", не и покупките





          Правилно си цитирал закона, за което те поздравявам. Тук обаче става дума за регистрацията по другия режим на ДДС и става още по-объркващо. Но и там важи същото - за 3та страна не важи регистрация. Което в случая е важното. 3та страна значи страна извън ЕИК.

          ПП. Това е написано правилно - за ДДС се брои САМО ПРОДАЖБАТА на акции, не и покупката.
          Last edited by LuckyYou; 27.08.2021, 15:23.
          The best things in life are free. The second best things are very expensive!
          не е препоръка

          Коментар


          • Проблемът е в булгаристанските кретеноидски закони, които са толкова неясно, мъгливо, и объркано написани, че всеки може да си ги тълкува както му изнася.

            Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            Уфф, понякога наистина и аз се отчайвам. Ако искаш да си спестиш мрънкането ми долу, давай направо това: https://bganaliz.com/nap/registraczi...a-i-chuzhbina/

            ===
            Значи според инфото от горния линк относно регистрацията по ДДС
            - само продажбите на акции, дялове и други финансови инструменти се считали за "доставка на услуги", не и покупките





            Last edited by Frosty; 27.08.2021, 15:16.
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hanabishi Разгледай мнение

              Тази трактовка минала ли е през тест? Досега имали ли сте оборот от продажби на акции над 50000лв в рамките на една година и от НАП са се съгласили с горното? Питам защото съвсем скоро ще съм в това положение и досега всеки счетоводител, с който съм говорил е казвал, че регистрация по ДДС е необходима.
              Всеки счетоводител ще ти го каже, за да ти вземе парите. Освен това аз се съмнявам, че половината от хората, които пишете за това ДДС сте тролове и целта ви е само да плашите хората. Аз ви давам линкове от НАП и от официалната страница на ЕС, а вие продължавате с глупостите !? СТИГА!
              The best things in life are free. The second best things are very expensive!
              не е препоръка

              Коментар


              • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение
                Регистриране по ДДС, начисляване на ДДС и плащане на ДДС са различни неща
                Аз пиша за всички тях взети заедно!
                The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                не е препоръка

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hanabishi Разгледай мнение

                  Тази трактовка минала ли е през тест? Досега имали ли сте оборот от продажби на акции над 50000лв в рамките на една година и от НАП са се съгласили с горното? Питам защото съвсем скоро ще съм в това положение и досега всеки счетоводител, с който съм говорил е казвал, че регистрация по ДДС е необходима.
                  Типично по български, понеже дори и да се регнеш по ДДС, ДДС НЕ ДЪЛЖИШ, на никой от НАП не му се занимава с глупости. Като толкова се чудиш, прати запитване до НАП - отговарят в рамките на един два дни.

                  Коментар


                  • Регистриране по ДДС, начисляване на ДДС и плащане на ДДС са различни неща

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                      Съжалявам, но ако търгуваш само в САЩ не трябва да се регистрираш по ДДС. Данък печалба и данък добавена стойност са 2 много различни неща. За твое съжаление и съжаление на твоя данъчен когато юрисдикцията на извършването на сделките по ДДС е 3та страна (т.е. страна извън България или ЕИК) няма значение какъв е оборотът ти, не се регистрираш по ДДС.
                      Ще ти дам 2 линка. Единият е от НАП. Другият е от официалният сайт на ЕС, на български.
                      http://www.forcom-bg.com/dds/1/1.11.htm - Трета територия или Трета страна е всяка територия, различна от територията на държавите членки. - те изключени от обхвата на вътреобщностното ДДС.
                      Разгледай хубаво - има неща за ДДС, като историята на ДДС по света, които са напълно ненужни, но след като толкова те интересува това ДДС, на теб ще ти бъде полезно.
                      https://europa.eu/youreurope/busines...s/index_bg.htm - ДДС не се начислява върху износа на стоки за страни извън ЕС. - ДДС не се начислява върху износа, защото това е 3та страна - чужда юрисдикция. Те не попадат в закона за ДДС
                      Данъкът върху печалбата е нещо съвсем различно. Той обхваща целия свят. Но интересното е, че според новите директиви на ЕС, американският пазар на ценни книжа от 2019 г. е приравнен на еквивалентен на пазара на ЕС. Според българското законодателство търговията с акции не се облага с данък в целия ЕС. И НАП излезе с уточнения, че за тази година фирмите няма да дължат данък въргу печалбата от търговия с акции в САЩ. Не е ясно за физически лица, но би трябвало и за физически лица да е същото, след като за фирми е така. Уточнено е само за Акции. Та така за ДДС и данък печалба. НЯМА регистрация по ДДС и най-вероятно не се дължи и данък печалба. Но за данък печалба за ФЛ не съм сигурен - трябва уточнение от НАП.
                      ПС. Това нещо го пиша поне за 3ти път. Хайде сега престанете със спекулациите. Започвам да се дразня да пиша все едно и също.
                      Тази трактовка минала ли е през тест? Досега имали ли сте оборот от продажби на акции над 50000лв в рамките на една година и от НАП са се съгласили с горното? Питам защото съвсем скоро ще съм в това положение и досега всеки счетоводител, с който съм говорил е казвал, че регистрация по ДДС е необходима.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от msi200 Разгледай мнение

                        Аз нищо не разбирам, но моят данъчен твърди, че при достигнат оборот 50000лв за 12 месеца, трябва да се регистрирам по ДДС. НО, сделките не се облагат с ДДС.
                        По логиката за юрисдикцията, не би трябвало да се дължи и данък печалба при търговия в САЩ, ама се дължи 10%.
                        Съжалявам, но ако търгуваш само в САЩ не трябва да се регистрираш по ДДС. Данък печалба и данък добавена стойност са 2 много различни неща. За твое съжаление и съжаление на твоя данъчен когато юрисдикцията на извършването на сделките по ДДС е 3та страна (т.е. страна извън България или ЕИК) няма значение какъв е оборотът ти, не се регистрираш по ДДС.
                        Ще ти дам 2 линка. Единият е от НАП. Другият е от официалният сайт на ЕС, на български.
                        http://www.forcom-bg.com/dds/1/1.11.htm - Трета територия или Трета страна е всяка територия, различна от територията на държавите членки. - те изключени от обхвата на вътреобщностното ДДС.
                        Разгледай хубаво - има неща за ДДС, като историята на ДДС по света, които са напълно ненужни, но след като толкова те интересува това ДДС, на теб ще ти бъде полезно.
                        https://europa.eu/youreurope/busines...s/index_bg.htm - ДДС не се начислява върху износа на стоки за страни извън ЕС. - ДДС не се начислява върху износа, защото това е 3та страна - чужда юрисдикция. Те не попадат в закона за ДДС
                        Данъкът върху печалбата е нещо съвсем различно. Той обхваща целия свят. Но интересното е, че според новите директиви на ЕС, американският пазар на ценни книжа от 2019 г. е приравнен на еквивалентен на пазара на ЕС. Според българското законодателство търговията с акции не се облага с данък в целия ЕС. И НАП излезе с уточнения, че за тази година фирмите няма да дължат данък въргу печалбата от търговия с акции в САЩ. Не е ясно за физически лица, но би трябвало и за физически лица да е същото, след като за фирми е така. Уточнено е само за Акции. Та така за ДДС и данък печалба. НЯМА регистрация по ДДС и най-вероятно не се дължи и данък печалба. Но за данък печалба за ФЛ не съм сигурен - трябва уточнение от НАП.
                        ПС. Това нещо го пиша поне за 3ти път. Хайде сега престанете със спекулациите. Започвам да се дразня да пиша все едно и също.
                        Last edited by LuckyYou; 27.08.2021, 09:35.
                        The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                        не е препоръка

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от msi200 Разгледай мнение

                          Аз нищо не разбирам, но моят данъчен твърди, че при достигнат оборот 50000лв за 12 месеца, трябва да се регистрирам по ДДС. НО, сделките не се облагат с ДДС.
                          По логиката за юрисдикцията, не би трябвало да се дължи и данък печалба при търговия в САЩ, ама се дължи 10%.
                          Уфф, понякога наистина и аз се отчайвам. Ако искаш да си спестиш мрънкането ми долу, давай направо това: https://bganaliz.com/nap/registraczi...a-i-chuzhbina/

                          ===

                          Не е до разбиране/неразбиране. Регистрацията по ДДС е задължителна за "професионален" търговец. Ако не ти харесва, накарай ВАС да се произнесе. Тънкият въпрос е дали ти си "професионален" търговец. Като такъв естествено е да водиш счетоводство. Имаш обаче предимство да не ги дължиш тези 10% капиталова - явно не следиш актуалните положения. Имаш нужда от истинска консултация, а тука пишещите сме дребни към микро рибки и разни заплатаджии, повярвали си заради плоския данък. До преди пет шест години можеше и да минеш между капките, но сега не смятам, че е хубаво да слушаш хора, които те съветват да караш през просото. Освен ако не поемат ангажимент да ти покрият масрафа при една ревизия.

                          Ако оперираш с портфейл под двеста хил, тираджийското ми мнение, е че е хубаво да се цаниш някъде на трудов договор или дори самонает, но с реална дейност без прекъсвания. Търговията през "свободното "време.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Кисимов Разгледай мнение
                            Вместо Citibank поради някаква причина ми изпращат реквизити за JP Morgan. Дали това има връзка с географията на заявените за търгуване акции и някой превеждал ли е на моргите ? Наистина пише Interactive Brokers Ireland Limited за европревод във франкфурт Противоречи на предишен официален файл с инструкции където навсякъде във всички валути фигурират Ситибанк
                            аз съм от унгарския клон и от няколко месеца превеждам по сметка в Германия с реквизити на JPM
                            сметката ми е в евро държа щатски и европейски акции
                            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
                              Престанете да обърквате хората, престанете да пишете за неща които не разбирате. Няма регистрация по ДДС НИКОГА, когато се играе на US борсите с US инструменти. Те не попадат в обхвата на закона за ДДС, защото са чужда юрисдикция! Там така или иначе такова животно като VAT (ДДС) не съществува. Почва да ми писва да пиша всеки път едно и също. Престанете с това ДДС, НЯМА ДДС В САЩ!
                              Аз нищо не разбирам, но моят данъчен твърди, че при достигнат оборот 50000лв за 12 месеца, трябва да се регистрирам по ДДС. НО, сделките не се облагат с ДДС.
                              По логиката за юрисдикцията, не би трябвало да се дължи и данък печалба при търговия в САЩ, ама се дължи 10%.

                              Коментар


                              • Вместо Citibank поради някаква причина ми изпращат реквизити за JP Morgan. Дали това има връзка с географията на заявените за търгуване акции и някой превеждал ли е на моргите ? Наистина пише Interactive Brokers Ireland Limited за европревод във франкфурт Противоречи на предишен официален файл с инструкции където навсякъде във всички валути фигурират Ситибанк
                                Last edited by Кисимов; 26.08.2021, 19:51.

                                Коментар

                                Working...
                                X