IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers - директно или през интродюсър?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Dr.Tren4eff Разгледай мнение

    Купуването на американски акции от евров акаунт е свързано с покупка или вземане на заем на валута от ИБ....всичко това струва комисиони/лихви по взетите на заем средства....
    брашно и трици, нищо не са комисионите
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

      котировките не са голям проблем, отваряш си съотвентата борса или някоя друга платформа и ги следиш там. или направо пускаш маркет поръчка вместо лимитирана. валутните сделки също са ок, никакви проблеми там - все едно като чейндж бюро
      Купуването на американски акции от евров акаунт е свързано с покупка или вземане на заем на валута от ИБ....всичко това струва комисиони/лихви по взетите на заем средства....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от MaseratiSUV Разгледай мнение
        За сметка в Инетарактив се иска по-дебел джоб и повече познания. Нямат котировки, освен ако не си платите дебелите месечни абонаменти към съответната борса. Иначе комисионите са им тънки (както всички знаят), но ако сметката ви е в евро, а търгувате в долари, трябва да вземете или долари на заем от Интерактив, или да ги купите с валутна сделка.....
        котировките не са голям проблем, отваряш си съотвентата борса или някоя друга платформа и ги следиш там. или направо пускаш маркет поръчка вместо лимитирана. валутните сделки също са ок, никакви проблеми там - все едно като чейндж бюро
        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

        Коментар


        • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
          Някой, който да е правил акаунт на юридическо лице до сега там ??
          Аз съм правил. За разлика от сметките на физически лица, където всичко е онлайн за фирмена сметка искат всички документи относно фирмата преведени, легализирани и изпратени физически до брокера. Подробности не помня, че беше преди 7-8 години.
          Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

          Коментар


          • За сметка в Инетарактив се иска по-дебел джоб и повече познания. Нямат котировки, освен ако не си платите дебелите месечни абонаменти към съответната борса. Иначе комисионите са им тънки (както всички знаят), но ако сметката ви е в евро, а търгувате в долари, трябва да вземете или долари на заем от Интерактив, или да ги купите с валутна сделка.....

            Коментар


            • Не си губете времето с Дегиро - те са просто поредният форекс брокер с някои елементи на нормален брокер. За реални инвестиции IB са много по-надеждни.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                бързоразрастващите се, благодарение на най - ниските комисионни, с пъти под останалите.
                Тия май се сравняват с последните. IB са изключени и са сравними ако не по-добри от тях.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                  Не може с БГ сметка, питах ги изрично. Не успях да разбера дали ставаш реален собственик на акциите, понеже покупките, за да се пестят комисионни, се осъществяват чрез техен фонд, а за да наберат допълнителни доходи могат и да заемат на трети лица акциите ти и от тук си помислих, че няма как да става, без те да са собственици в книгата на акционерите. Още проучвам въпроса.

                  Много са интересни и колкото четох и аз по форуми и статии, в почти цяла Европа ги ползват масово.
                  Тук правилно предположих, не се става реален собственик на акциите при DeGiro, покана за ОСА няма да се получи. За 100 евро подготвят пълномощно за заинтересованите. От тук идват и по - големи данъци върху дивидентите, прилича на SAXO през Елана/Бенчмарк или Еврофинанс.

                  Ще похваля съпорта(немскоезичният), много е бърз и подробен, IB съм чакал дни за отговор.
                  Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                    Аз преди пробвах да отворя сметка но не става с българска банкова сметка , мисля ,че в сайта им пише от кои държави става ,но България не е сред тях ,не е кой знае какво платформата ,тъка чета от испанките форуми там масово я ползват
                    Не може с БГ сметка, питах ги изрично. Не успях да разбера дали ставаш реален собственик на акциите, понеже покупките, за да се пестят комисионни, се осъществяват чрез техен фонд, а за да наберат допълнителни доходи могат и да заемат на трети лица акциите ти и от тук си помислих, че няма как да става, без те да са собственици в книгата на акционерите. Още проучвам въпроса.

                    Много са интересни и колкото четох и аз по форуми и статии, в почти цяла Европа ги ползват масово.
                    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
                      Запознат ли е някой с новият хит сред посредниците в Европа DeGiro Най - бързоразрастващите се, благодарение на най - ниските комисионни, с пъти под останалите. Имат и съответно слаби страни, неудобства като изискване за банкова сметка в друга ЕС-членка, не България, защита на вложенията до 20 000 евро и т.н.

                      Ако има клиенти от тук, нека споделят повече информация, може и на лични, би било удобно и да ги добавим и в таблицата Brokers Comparison, като съберем пълна информация, за удобство на всички.

                      Имат и офис в БГ, но е по - скоро съпорт, аутсорсната дейност.
                      Аз преди пробвах да отворя сметка но не става с българска банкова сметка , мисля ,че в сайта им пише от кои държави става ,но България не е сред тях ,не е кой знае какво платформата ,тъка чета от испанките форуми там масово я ползват

                      Коментар


                      • Запознат ли е някой с новият хит сред посредниците в Европа DeGiro Най - бързоразрастващите се, благодарение на най - ниските комисионни, с пъти под останалите. Имат и съответно слаби страни, неудобства като изискване за банкова сметка в друга ЕС-членка, не България, защита на вложенията до 20 000 евро и т.н.

                        Ако има клиенти от тук, нека споделят повече информация, може и на лични, би било удобно и да ги добавим и в таблицата Brokers Comparison, като съберем пълна информация, за удобство на всички.

                        Имат и офис в БГ, но е по - скоро съпорт, аутсорсната дейност.
                        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                          земи първо образовай себе си. кат за начало почни с ЗДДФЛ
                          Може ли да си по-конкретен?
                          Сега погледнах Limited Partnerships, които са ми плащали дивиденти. Удържат ми 39%. Limited Partnerships са tax transparent, pass through entity, не плащат никакви данъци, като всеки партньор има задължението да си плати данъка сам. Понеже съм чуждестранно лице IB ме удрят с най-високата ставка. Аз в бг предполагам че не трябва да плащам данък, щом е удържан. Но ако не беше удържан, трябва да си платя данък върху този доход. Проблемът е че тази форма на учредяване няма аналог в България, води се неперсонифицирано дружество мисля. И би трябвало да се обложи или като самоосигуряващо физическо лице по ЗДДФЛ с 10% или по ЗКПО на 15% като едноличен търговец. Ходил съм на консултации при методолози на НАП, и те не знаят как се облага, казват ми като теб "прочетете си закона".

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                            Ами ето, че сам се опровергаваш. IB имат задължение да удържат само US source income "доходи от бизнес в САЩ". Една акция, на която бизнеса и не е в САЩ но я търгуваш през IB, за нея IB не удържа нищо, но ти дължиш данък върху този доход в бг.
                            +1 пример - адеера на Трансоушън RIG когато даваха дивидент
                            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

                              Няма го начинът, да се дължи данък и да не ти го приберат от ИБ. Много са причините да не се удържа данък. Например при цигарените компании данък почти не се удържа. Причината е, че по-голямата част от приходите идват от извън УС. Не знам случая с твоите какъв е.
                              Ами ето, че сам се опровергаваш. IB имат задължение да удържат само US source income "доходи от бизнес в САЩ". Една акция, на която бизнеса и не е в САЩ но я търгуваш през IB, за нея IB не удържа нищо, но ти дължиш данък върху този доход в бг.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                                а бе нищо не требе да декларираш. това е данък при източника
                                http://www.lex.bg/laws/ldoc/2135538631
                                Чл. 55. (2) Декларацията по ал. 1 се подава от физическото лице, придобило дохода, когато платецът на дохода не е задължен да удържа и внася данъка, освен в случаите по чл. 67, ал. 4.

                                Коментар

                                Working...
                                X