IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers - директно или през интродюсър?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от rockafella1993 Разгледай мнение
    Здравейте, имам следните въпроси за платформата на IB,в случай, че се регистирам директно в нея, а не през Karoll:

    - Monthly inactivity fee е посочена като 10USD - комисонни по сделки. Но също така пише, че за акаунти при, които "Average Equity Balance is less than USD 2,000" таксата е 20USD - комисионни по направени сделки. Може ли някой с опит да сподели дали това правило важи за индивидуални инвеститори, и ако да, какво се включва точно в Average Equite Balance? В него включва ли се парите по баланс, които все още не са инвестирани (пр. имам 1600USD в сметката и инвестиция в активи на стойност 600 USD - колко ще ми е Inactivity monthly fee в такъв случай - 10 или 20USD?)

    - каква е комисионната за инвестиция в ETF закупена от стокова борса в европа (например Ирландия и Амстердам). В сайта на Карол много ясно за записани комисионните (съответно 12GBP за UK и 6 евро за Холандия), но в сайта на IB не са записани ясно.

    - IB позволява ли на инвеститори от България да закупува ETF от САЩ без KID? Наявсно съм, че според новите регулации нямаме право...
    - На първия въпрос нямам отговор, понеже съм през Карол и инактивити фийто ми е 0. Кръгла нула. Трябваше да е там 1 долари или нещо си ама явно са го махнали напълно.

    - За ЕТФ: 0.1%. Минимум 6 EUR. Максимум 29 EUR. T.e. ако пазариш за по-малко от 6000 EUR ти скача процента, а ако пазариш за над 29000 EUR ти пада процента.

    - Не. Трябва да има KIID. Повечето американски ЕТФ-и на iShares, Vanguard, etc. ги има domiciled в Ирландия и със KIID и се търгуват на Xetra, Amsterdam, Borsa Italiana, т.е. регулиран пазар в ЕС.

    Виж темата за ETF-ите -- там всичко сме написали: https://forum.investor.bg/forum/%d1%...2%d1%84-%d0%b8

    Коментар


    • Здравейте, имам следните въпроси за платформата на IB,в случай, че се регистирам директно в нея, а не през Karoll:

      - Monthly inactivity fee е посочена като 10USD - комисонни по сделки. Но също така пише, че за акаунти при, които "Average Equity Balance is less than USD 2,000" таксата е 20USD - комисионни по направени сделки. Може ли някой с опит да сподели дали това правило важи за индивидуални инвеститори, и ако да, какво се включва точно в Average Equite Balance? В него включва ли се парите по баланс, които все още не са инвестирани (пр. имам 1600USD в сметката и инвестиция в активи на стойност 600 USD - колко ще ми е Inactivity monthly fee в такъв случай - 10 или 20USD?)

      - каква е комисионната за инвестиция в ETF закупена от стокова борса в европа (например Ирландия и Амстердам). В сайта на Карол много ясно за записани комисионните (съответно 12GBP за UK и 6 евро за Холандия), но в сайта на IB не са записани ясно.

      - IB позволява ли на инвеститори от България да закупува ETF от САЩ без KID? Наявсно съм, че според новите регулации нямаме право...

      Коментар


      • Ако си в българия не те интересува това. Американските компании ти облат дивидента на място и ти получаваш обложения дивидент. Имаш задължение да го декларираш в годишната данъчна декларация като трябва да предствиш доказателства ба ли му майката какво имат предвид под това данъчните също не знаят но и вероятноста да те хванат че не си ги декларирал е малка освен ако нямаш над 50к дивиденти на година .
        http://www.proflashgame.com

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tracian Разгледай мнение
          Ще ползвам тази тема за въпрос към колегите, които инвестират дългосрочно. Някой знае ли как стоят нещата с получаване на Qualified Dividend? Накратко казано, ако държиш позицията отворена 61 дни от 121 дневния период, който започва 60 дни ex-dividend date, дивидента ти се води qualified и се третира като capital gain. Съответно се облага по различен начин. Някой с подобна позиция в IB(или друг брокер) може ли да сподели дали е имал подобен случай и колко данък му е удържан?
          Reference:
          https://www.fidelity.com/tax-informa...fied-dividends
          Привет! Ако си попълнил и предоставил W-8BEN формуляра, ще получаваш 90% стойността на тези дивиденти, а останалите 10% са данък, който автоматично ти се удържа. Ето пример за такъв дивидент:
          Entitled amount: USD 137.70
          Gross amount: USD 153.00
          Withholding of Local Tax (10%): USD 15.30

          Коментар


          • Ще ползвам тази тема за въпрос към колегите, които инвестират дългосрочно. Някой знае ли как стоят нещата с получаване на Qualified Dividend? Накратко казано, ако държиш позицията отворена 61 дни от 121 дневния период, който започва 60 дни ex-dividend date, дивидента ти се води qualified и се третира като capital gain. Съответно се облага по различен начин. Някой с подобна позиция в IB(или друг брокер) може ли да сподели дали е имал подобен случай и колко данък му е удържан?
            Reference:
            https://www.fidelity.com/tax-informa...fied-dividends

            Коментар


            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

              като избягахме от тях при TD Ameritrade и Tastyworks там и платформите са като хората и няма простотии с марджините и измислените такси както е в IB
              Е и как си отваряш сметка при тези като те просто отказват да приемат клиенти от ЕС?
              Освен да им пратиш фалшиви документи за адрес, друг начин не виждам.

              Също ме интересува и ако наистина имаш сметка там как стоят нещата със късите позиции. Има ли наличности за скъсяване на small caps или само за големите?

              Коментар


              • При IB как стоят нещата сега относно котировките в реално време за Американските акции? Още ли се плаща като едно време за всяко нещо за да имаш достъп до всички борси в реално време и дълбочина на пазара със Level 2 или сега дават всичко безплатно в зависимост от платените комисионни?

                И всъщност какво е реалното предимство да се регистрираш през трета страна а не директно в представителството в UK примерно?
                Аз не виждам никакво предимство освен че може да получиш съпорт на Български. Ама иначе всичко ми изглежда по скъпо. Комисионните със сигурност са завишени.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение

                  Пробвал ли си ги за акции? Не са ли още в тестов режим?
                  От няколко седмици са достъпни и за безплатния план - до 3 сделки на месец фрий, за следващите по 1паунд на сделка. Стават нещата - парите превеждам за секунди без грандиозни такси и направих няколко покупки за проба.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    Revolut...
                    Пробвал ли си ги за акции? Не са ли още в тестов режим?

                    Коментар


                    • Revolut...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение
                        IBKR Lite will be made available to US residents.

                        Коментар


                        • https://www.fool.com/investing/2019/...k-trading.aspx

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bf109 Разгледай мнение

                            Има логика. Robinhood им изпокраде клиентите с тия нулеви комисионни. От вчера и Шваб обяви че ще прави нещо подобно.

                            https://www.wsj.com/articles/charles...ts-11569935983
                            и тдамеритрейд май ще намаляват Announcing $0 commissions on online stock, ETF and option
                            trades**, starting on Thursday, October 3.
                            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                            Коментар


                            • Аз имам акаунт от Март месец в Интерактив. Само в 2 месеца имам направена сделка. Инактивити фий още не са ми взели и 1 цент. Интродюсър ми е Карол, демек през тях се записах за Интерактив. Уж трябва по 1 долар да ми взимат, с което съм ок щото не ми дреме, ама те и този долар не ми взимат. ЕТF-и си купувам с комисионна 0.1% което е есктра.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от rpopov Разгледай мнение
                                Изглежда, че inactivity fee ще отпадне от октомври с въвеждането на новата услуга "Lite".

                                https://www.investors.com/news/inter...harles-schwab/
                                Има логика. Robinhood им изпокраде клиентите с тия нулеви комисионни. От вчера и Шваб обяви че ще прави нещо подобно.

                                https://www.wsj.com/articles/charles...ts-11569935983

                                Коментар

                                Working...
                                X