IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers - директно или през интродюсър?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от sirFaith Разгледай мнение

    Account management == >> (от ляво менюто с многото позиции) = > Transfer and pay = > transfer funds .. и има депозит .... реално аз съм евро... SEPA превод ( посления път го наредих 17:30 .. на следващия ден в 16:00 парите бяха заверени по сметката и ми взеха такса 2 евро трансфер към Германия ) ... виж ако си в долари може би разходите по депозита на средства ще са повече....
    Този SEPA превод как става? Аз пробвах с Revolut, дали ще се получи? Според IB те не препоръчват електронни банки, но ако предоставя точно информацията при трансфера ще се получи.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от MoRd3ka1 Разгледай мнение
      Привет, направих си акаунт в IB, но немога да разбера как мога да вкарам пари вътре, доколкото разбрах немога чрез Дебитната си карта, някой може ли да ми помогне с този въпрос? По какъв начин мога да вкарам пари в акаунта? Благодаря Ви предварително.
      Account management == >> (от ляво менюто с многото позиции) = > Transfer and pay = > transfer funds .. и има депозит .... реално аз съм евро... SEPA превод ( посления път го наредих 17:30 .. на следващия ден в 16:00 парите бяха заверени по сметката и ми взеха такса 2 евро трансфер към Германия ) ... виж ако си в долари може би разходите по депозита на средства ще са повече....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от MoRd3ka1 Разгледай мнение
        Привет, направих си акаунт в IB, но немога да разбера как мога да вкарам пари вътре, доколкото разбрах немога чрез Дебитната си карта, някой може ли да ми помогне с този въпрос? По какъв начин мога да вкарам пари в акаунта? Благодаря Ви предварително.
        банков превод

        Коментар


        • Привет, направих си акаунт в IB, но немога да разбера как мога да вкарам пари вътре, доколкото разбрах немога чрез Дебитната си карта, някой може ли да ми помогне с този въпрос? По какъв начин мога да вкарам пари в акаунта? Благодаря Ви предварително.

          Коментар


          • При купуване с остатъчният балас излее същото съобщение и отново искаше ~30 процента отгоре, така че май не е някаква точна сума за няколко месечни такси напред. Да разбирам че ти нямаш такъв проблем. Пуснал съм нов депозит и скоро ще вдигна стойността на баланса над 2000$, дано спре да задържа пари. Ще пиша после. Благодаря за отговора. Поздрави.

            Коментар


            • Допускам че може да задържат депозит за следващи няколко месечни такси ако балансът ти е под 2000$

              Коментар


              • Здравейте, днес за първи път пазарувах в ИБ през портала на страницата им, като с 1200 долара исах а си купя акции на 6 компании по 199 долата на компания, като махам по долар за транзакцията. При първите 5 всичко беше успешно, но на последата ми изкара съобщение ""BUY 199 USD T NYSE" CASH AVAILABLE (SETTLE CASH): 200.02; CASH NEEDED FOR THIS ORDER AND OTHERS PENDING ORDERS: 261.74", когато извадих разликата (261.74 - 200.02 =~61 (~30%) от сумата на поръчката ми, взе че я прие. Какво означава всичко това, че трябва ~30% от последните ти пари да останат в банката на брокера и не можеш да инвестираш всичките си средства ли? Пропуснал съм да го прочета някъде това условие. Благодаря предварително! Поздрави!
                Last edited by b0jkata; 25.06.2020, 10:06.

                Коментар


                • A някой успял ли е да си отвори акаунт в чужд инвестиционен посредник, освен Саксо и IB?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от danchomame Разгледай мнение

                    Търговията на борсата не се случва точно "веднага", тоест случва се веднага, но не-точно. Това което си направил (купил нещо днес и продал го днес) - се е случило; но в системите не е точно "изчистено". Това което наричат "settled", се случва в някакъв период (не съм сигурен колко е точно 2-3-4 дни или нещо такова). Каквото си получил при продажбата на тоя актив си е твое на 100%, но още не е "стигнало" до теб. Един вид парите ти "пътуват" към теб - това е което наричат "unsettled". Защо е така - има причини, къде смислени, къде не - не ни е работа да разискваме тук, но го приеми че така работят нещата.

                    При margin акаунта - този проблем го няма. Те ти дават парите, срещу твойте пари, който "пътуват" към теб.Не е свръзано със скрити лихви и проценти.
                    Разликата между portfolio margin и margin е как калкулират марджина и колко може да задлъжнееш. При някой брокери е така направено, че margin акаунта всъщнст е нагласен по такъв начин, че не е възможно да отидеш на минус т.е. работи на същия принцип като cash account, но с плюсовете от margin-a (ако ги искаш, те ти дават margin-a, не е нужно да го ползваш). Прочети повече как стоят нещата, звучиш все още объркан. Да отвориш акаунт и да не си наясно какво си отворил е престъпно нехайство. Казвам го като човек, отварял акаунт без да е наясно какво отваря...
                    Аз мисля, че тези дни закъснение за уреждане на сделка - 2-3 са само традиция вече. Сигурно има по-запознати които да ме оборят но докато навремето преди компютрите са били наложителни за обработка и транспорт на документи, днес вече не са.
                    Имам един въпрос, някой търгува ли акции през Revolut?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vlad06 Разгледай мнение
                      Здравейте,
                      надявам се с първият си пост да не ядосам с невежество

                      Имам от скоро акаунт в IB, типа му е "Cash". Каква е опцията пред мен, ако искам да търгувам на дневна база - т.е. да купя акция/акции при отваряне и да ги продам на същият ден (или оставя за по-дълго за друг ден разбира се..).
                      Пробвах вчера и вече направих грешка :P очевидно - така и разбрах че акаунта ми е "Cash"



                      В настройките на акаунта има три типа: (1)Cash, (2)Porfolio Margin, (3)Margin - знаете ли каква е разликата между 2 и 3.
                      Най-важното което искам е да търгувам САМО със собствените си средства. Не искам да задлъжнявам на брокера, защото при Margin акаунт чета разни неща които ме притесниха там при сшортване и т.н. ако нещата отидат в посока в която не искаш че може да отговаряш не само със средствата си .. а и да задлъжнееш на брокера с много (дори и лимит да има не го искам)..

                      Предварително благодаря!
                      Търговията на борсата не се случва точно "веднага", тоест случва се веднага, но не-точно. Това което си направил (купил нещо днес и продал го днес) - се е случило; но в системите не е точно "изчистено". Това което наричат "settled", се случва в някакъв период (не съм сигурен колко е точно 2-3-4 дни или нещо такова). Каквото си получил при продажбата на тоя актив си е твое на 100%, но още не е "стигнало" до теб. Един вид парите ти "пътуват" към теб - това е което наричат "unsettled". Защо е така - има причини, къде смислени, къде не - не ни е работа да разискваме тук, но го приеми че така работят нещата.

                      При margin акаунта - този проблем го няма. Те ти дават парите, срещу твойте пари, който "пътуват" към теб.Не е свръзано със скрити лихви и проценти.
                      Разликата между portfolio margin и margin е как калкулират марджина и колко може да задлъжнееш. При някой брокери е така направено, че margin акаунта всъщнст е нагласен по такъв начин, че не е възможно да отидеш на минус т.е. работи на същия принцип като cash account, но с плюсовете от margin-a (ако ги искаш, те ти дават margin-a, не е нужно да го ползваш). Прочети повече как стоят нещата, звучиш все още объркан. Да отвориш акаунт и да не си наясно какво си отворил е престъпно нехайство. Казвам го като човек, отварял акаунт без да е наясно какво отваря...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от detox Разгледай мнение
                        Здравейте,

                        Някой има ли опит с API-то на IB за Python, т.е. да се напише алгоритъм за търговия на тази база и така да се изпълняват поръчките. Знаете ли дали е само за live версията, или може да се тества първо на paper trading

                        Като цяло сега прохождам в Python, но според мен могат да се автоматизират доста неща.

                        Ще се радвам да споделите опит, ако имате, може и за други програмни езици (знам че Renaissance Technologies ползват C++ още от зората на 90-те) и на други платформи.

                        Поздрави
                        Късно го виждам, но мога да ти дам информация. Това е една чудесна тема и ще е хубаво повече сънардници да се насочат натам, има $ там

                        Python API-то се свързва с TWS клиента и изпълнява каквото му кажеш да изпълнява. Ако се логнеш с виртуалните пари - ще търгуваш с тях. API-то е просто "мост" между сесията към IB и сесията ти в Python, образно казано.
                        Никога не тестваш в production. Особено на финансови пазари!

                        Като прохождаш - няма нужда според мен да се захващаш с IB Python API-то засега. Първо можеш да направиш система /end-to-end/ която да приема дата-та от някъде (API има много, IB имат също, но тяхната data е скъпа, ако си активен дей-трейдър ти я дават без пари, но ти не може да почнеш от "активен дей трейдър", идиотско е, тъй че ти трябва друг доставчик - горещо препоръчвам tiingo, безплатната им версия е напълно достатъчна за теб в началото/500 request-a на час/, а платената им версия е смешните $10 на месец и ти дават 20 000 request-a на час, ползвам я и съм супер доволен).
                        След като направиш добра инфрструктура на тоя поток от данни към теб; трябва да ги обработиш (с Python), да вземаш евентуално решения дали да търгуваш и т.н.После си правиш backtesting, т.е. тестваш алгоритма на исторически данни, после евентуално да се занимаваш с интеграцията на системата ти с IB API-я.

                        Технически се случва следното - Python се връзва със сесията на TWS (софтуера на IB), и изпраща заявки "купи 100 парчета от акциите на XYZ". В зависимост от колко прохождащ си - работа за 1-2-5-15 дни е. Но докато стигнеш до момента коя да е акцията XYZ и защо точно нея и защо точно buy/sell и защо точно дадена позиция, и какви са stop-loss/profit-take и т.н - би трябвало да отнеме много повече време. Да направиш цялата система, инфраструктура и всички елементи да си "говорят заедно" ще е най-интересния момент, като връзката с API-то не би трябвало да ти отнеме повече от 1-2% абсолютен максимум от общото време по проекта.

                        Коментар


                        • Благодаря на всички за полезната информация, която се оставили. Нов съм в инвестирането и реших да инвестирам през ИБ и тук всичко много добре е описано и отговорихте на всичките ми въпроси без да съм ги задал. Благодаря и успех на всички!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от zhivko83 Разгледай мнение
                            Колега, terziev, мерси за линка!
                            Информацията в сайта я прегледах преди да пиша тук, но понякога е добре да получиш потвържедение от човек с опит.
                            Поздрави!

                            П.П. някаква идея как да не плащаме "negative rate"?
                            Просто е - не дръж свободен кеш в евро. На мен акаунта ми е 30 хиляди и досега не са ми плати / взели нито стотинка лихва. За по-сериозни играчи, тези с над 100 хиляди, вероятно има значение. Все пак това е брокер, а не банка. Няма причина да държиш свободни пари там.

                            В интерес на истината на тези въпроси от "Карол" отговарят. Ако си през тях де.

                            Коментар


                            • Колега, terziev, мерси за линка!
                              Информацията в сайта я прегледах преди да пиша тук, но понякога е добре да получиш потвържедение от човек с опит.
                              Поздрави!

                              П.П. някаква идея как да не плащаме "negative rate"?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от zhivko83 Разгледай мнение
                                Здравейте, колеги!
                                Може ли да разясните за лихвите, които дължим на IB или те на нас когато държим пари в брой в акаунта си?
                                Основно ме интересува акаунт в евро и долари.
                                От написаното в сайта трудно се разбира, ако не си свикнал с термините.
                                Мерси!
                                Лихви не плащат. Поне не на акаунтите в долари, a в евро лихвата е отрицателна. Т.е. ти плащаш. Не че нещо, но доста елементарно е обяснено https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=46385

                                За марджин лихвите нямам идея, извън компетенциите ми е и съм шубе.

                                Коментар

                                Working...
                                X