IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers - директно или през интродюсър?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Изглежда, че inactivity fee ще отпадне от октомври с въвеждането на новата услуга "Lite".

    https://www.investors.com/news/inter...harles-schwab/

    Коментар


    • Първоначално изпратено от demonas Разгледай мнение

      Здравейте, искам да отворя сметка в TD Ameritrade и отказват , заради жителство Българско. Искам да използвам продуктите: options and margin calls. Моля да ме посъветвате за платформа която приема българи. Благодаря Ви
      в TD не може вече с регистрация от ЕС направи си извън ЕС регистрация и ще пуснат. Има и тези https://tastyworks.com/ но регистрацията по местоживеене трябва пак да е извън България може и друга държава в ЕС. А това там дет си написал (margin calls) не знам какво имаш предвид
      Last edited by michaelis12; 13.08.2019, 08:05.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от demonas Разгледай мнение

        Здравейте, искам да отворя сметка в TD Ameritrade и отказват , заради жителство Българско. Искам да използвам продуктите: options and margin calls. Моля да ме посъветвате за платформа която приема българи. Благодаря Ви
        е как така ти отказват, да не искаш да си отвориш тип акаунт, който е само за американски граждани
        интереактив какво не им харесваш
        какъв е тоя продукт margin calls
        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение

          Албанец съм, с баба сицилианка.
          Etrade последно като гледах, имаше списък с около 10-15 страни и БГ не беше сред тях.
          Fidelity - https://www.fidelityworldwideinvestm...l/default.page - няма БГ
          Charles Schwab - http://international.schwab.com/publ...pen_intro.html - избери БГ и ти предлагат да минеш кастинг по телефона, щото ситуейшъна е вери спешъл, ръиш ли начи.
          Merril Edge - въобще не виждам опции за извън САЩ.
          Здравейте, искам да отворя сметка в TD Ameritrade и отказват , заради жителство Българско. Искам да използвам продуктите: options and margin calls. Моля да ме посъветвате за платформа която приема българи. Благодаря Ви

          Коментар


          • Първоначално изпратено от sirFaith Разгледай мнение
            Здравей, за дивидентите - нормален процес, като навсякъде - автоматично ти ги зареждат по сметката ( респективно удържат данъка при тях) . Малко опит да споделя ( аз още съм си неориентиран, така че не приемай всичко на 100%). Данък дивидент в САЩ е прогресивен в зависимост от големината на сумата (на годишна база) . Аз съм дребна риба получавам 50 USD на тримесечие, в началото ми удържаха 33% , като ги попитах защо? Оказва се че има отметка в account settings >> там се маркира че има СИДДО между България и САЩ и данъка може да ти падне на 10%, като в моя случай. ( т.е. в началото ми взимаха 15 USD ,сега само 5 ) .

            допълнително >>> Реално чак догодина в годишната данъчна декларация в България си описваш (приложение 8) .. получените дивиденти .. реално не се доплаща нищо в България, тъй като вече са ти взели 10%, а данъка при нас е по-малък 5%.... ( или поне на мен ми ги приеха и засега не са ме глобили, има време де .. до края на годината ,,, [ATTACH=CONFIG]n3490330[/ATTACH]



            За въпроса на колегата по-долу .. такста при покупка/продажба директно през IB e 1 $ , за германски или холандски акции 4 евро, други държави не съм търгувал .... Карол може и да вземат 2 долара, ама пък печелиш че нямаш месечна такса ..т.е. ако правиш до 5 сделки месечно май е по добре си при тях ... Любопитно ми е какво ще споделят по-опитни с IB колеги ... също така ако NYSErookie почне отново да показва какво трейдва , поне едно време имаше голям % успешни сделки ...
            Благодаря за отговора в последния абзац. Правя по около 5 сделки на ден, така че в момента съм в процес на прехвърляне директно в IB. Предполагам, че при това положение ще трябва и аз да маркирам СИДДО?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от VBT Разгледай мнение
              Привет, пак някой да знае с дивидентите от US трябва ли нещо да се попълва, данъците автоматично предполагам се удържат?
              Здравей, за дивидентите - нормален процес, като навсякъде - автоматично ти ги зареждат по сметката ( респективно удържат данъка при тях) . Малко опит да споделя ( аз още съм си неориентиран, така че не приемай всичко на 100%). Данък дивидент в САЩ е прогресивен в зависимост от големината на сумата (на годишна база) . Аз съм дребна риба получавам 50 USD на тримесечие, в началото ми удържаха 33% , като ги попитах защо? Оказва се че има отметка в account settings >> там се маркира че има СИДДО между България и САЩ и данъка може да ти падне на 10%, като в моя случай. ( т.е. в началото ми взимаха 15 USD ,сега само 5 ) .

              допълнително >>> Реално чак догодина в годишната данъчна декларация в България си описваш (приложение 8) .. получените дивиденти .. реално не се доплаща нищо в България, тъй като вече са ти взели 10%, а данъка при нас е по-малък 5%.... ( или поне на мен ми ги приеха и засега не са ме глобили, има време де .. до края на годината ,,,
              Click image for larger version

Name:	divident.jpg
Views:	1
Size:	1.7 КБ
ID:	3490330




              За въпроса на колегата по-долу .. такста при покупка/продажба директно през IB e 1 $ , за германски или холандски акции 4 евро, други държави не съм търгувал .... Карол може и да вземат 2 долара, ама пък печелиш че нямаш месечна такса ..т.е. ако правиш до 5 сделки месечно май е по добре си при тях ... Любопитно ми е какво ще споделят по-опитни с IB колеги ... също така ако NYSErookie почне отново да показва какво трейдва , поне едно време имаше голям % успешни сделки ...
              Last edited by sirFaith; 26.07.2019, 23:05.

              Коментар


              • Привет, пак някой да знае с дивидентите от US трябва ли нещо да се попълва, данъците автоматично предполагам се удържат?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от cool_alyn Разгледай мнение
                  Един въпрос не съвсем свързан с темата - като купувате щатски акции - директно ли захранвате с долари, или захранвате с евра и превалутирате?
                  За съжаление сред сметките ми няма такива в долари и се чудя кога е по-добре да превалутирам - преди захранване, или през Trader Workstation.
                  Че курсовете на банките са дървени, а не ми се разкарва с хиляди левове до чейндж бюра...
                  мисля, че като имах сметка при ИБто като купиш нещо си в долари или в нещо различно от твоя акаунт (евро) под наличните евра за трейд се появява още едно поле в USD - т.е. те са ти дали кредит в долари (на базата на това което имаш в евро) ако спечелиш, връщаш кредита и ти остават доларите печалба ако загубиш трябва да погасиш тия доларчета в минус по някакъв начин. Дефакто те го превалутират и то на Interbank Rate няма нужда да ходиш до никакви чейнчове и прочее
                  Last edited by michaelis12; 25.07.2019, 14:32.

                  Коментар


                  • Привет на всички,

                    Някои знае ли как се проверява дали акциите са реално придобити (в акционерните книги) и дали го е проверявал?

                    Има ли някакъв документ, които може да се изиска?

                    И дали това необходимо за attendance of earnings calls, shareholders meetings?

                    Благодаря!

                    Коментар


                    • Здравейте,
                      Наскоро започнах търговия с акции на американските борси. Регистрирах се в IB през Карол. Комисионната ми такса е 0.01$ на акция и минимум 2$ на сделка, но във сайта на IB съответните суми са 0.005$ на акция и минимум 1$ на сделка. Въпроса ми е има ли, някой който си е направил регистрация в IB директно, не през Карол и какви са комисионните?

                      Коментар


                      • Здравей .. в това клипче на Карол е обясненно на български как се прави превалутирането ако си EUR сметка , а искаш акции в USD https://www.youtube.com/watch?v=rOrAsNWty6c

                        Коментар


                        • Един въпрос не съвсем свързан с темата - като купувате щатски акции - директно ли захранвате с долари, или захранвате с евра и превалутирате?
                          За съжаление сред сметките ми няма такива в долари и се чудя кога е по-добре да превалутирам - преди захранване, или през Trader Workstation.
                          Че курсовете на банките са дървени, а не ми се разкарва с хиляди левове до чейндж бюра...

                          Коментар


                          • Безплатните месеци са 3 в Interactive brokers ... Реално избора между Карол - IB , май в голяма степен зависи колко често търгуваш и какви пари имаш по сметката .. над 100 хил. долара баланс - няма месечни такси .... аз съм с далеч по-малко, на като продам и купя някоя европейска акция в месеца ( 4 + 4 Еур такса .... и реално ми удържат 1 евро месечно такса, което не се усеща ... )... Реално аз си купих фирма Х, само защото снася тлъст дивидент и ми покрива годишните такси, та и отгоре .... останалите да кажем 75% се въртят из други компании, където дивидентите не са толкова водещи ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bf109 Разгледай мнение

                              IB дават някакви месеци без такса за нов акаунт, 3 ли бяха или 6 не помня. Може да важи и през посредника.
                              Ще пиша, когато почнат да ме таксуват.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                                тези Карол нямам идея какви са, но IB предполагам ги таксува като Institutional Client и всички "такси бездействие" ги взимат от Карол но тъй като и те самите правят оборот от клиентите си не плащат inactivity fee, а ги избиват от вас. Един вид като франчайз посредника припечелва нещо от посредническите такси може би с някакви преференциални отстъпки, поне така си го представям аз, иначе не знам подробностите между Карол и IB какви са. Както вече казах TD Ameritrade, Tastyworks нямат такси ако не трейдваш и платформите им са къде къде над IB. Освен това IBто са маркетмейкъри и сделките не отиват директно на пазара, а се извършват в техния Black Box, Dark Pool докато онези двата са с директен routing
                                Дюд, Карол пише в Гугъл кои са, а аз с тях пари не деля и не правят оборот от мен. Аз нямам и един лев при Карол. Нямам сметка, акаунт, whatever.

                                Коментар

                                Working...
                                X