IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers - директно или през интродюсър?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Оттук отворена или на място? Ако е оттук, може ли името.
    https://www.kbc.ie/

    От България съм я отворил.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

      Трябва ти само банкова сметка в страна от разрешените и си вътре. За Degiro става дума. Аз ползвам ирландска банка.
      Оттук отворена или на място? Ако е оттук, може ли името.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от msi200 Разгледай мнение
        Въпрос, понеже гледам, че ги споменавате: Някой успял ли е да си отвори с български документи сметка в Degiro и Swissquote?
        Трябва ти само банкова сметка в страна от разрешените и си вътре. За Degiro става дума. Аз ползвам ирландска банка.

        Коментар


        • Ами специално за Degiro никой никога не те е спирал да си отвориш сметка, те са европейски брокер с лицензи в страни от евросъюза. Ако искаш да си отвориш няма как да те спрат, защото си български гражданин, част от същия този съюз. Свържи се с чата и ще ти обяснят. Разбира се, ако се постараеш, ще си отовориш...
          И да добавя, няма друг брокер в България, а и в целия ЕС, който да е по-добър от INTERACTIVE, когато говорим за дейтрейдинг. И изобщо дори и в US, това е брокерът на всички професионални дейтрейдъри. Дълго и широко е за обяснение но ще ви кажа че функциите които предлага този брокер, няма дегирота, саксо банки и тем подобни, никой в ЕС не се доближава дори и близо до него (в US има и други, които могат да го matchnat но те са си само за US). Така че аз лично съм доволен че го има.
          Last edited by LuckyYou; 25.01.2021, 17:22.
          The best things in life are free. The second best things are very expensive!
          не е препоръка

          Коментар


          • Въпрос, понеже гледам, че ги споменавате: Някой успял ли е да си отвори с български документи сметка в Degiro и Swissquote?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Не знам как реши,че комисионните са същите. https://tastyworks.com/commissions-and-fees/

              Освен в някои специфични случаи ibkr няма истинска алтернатива за живеещите в България. Поне засега. И аз съм им набрал, но към момента алтернативите са ми бая по-скъпи.
              Degiro е малко повече разправия по откриването, но определено по ме кефи от IB. Но зависи кой за какво ползва.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от veslup Разгледай мнение
                Здравейте, бих искал да попитам някой има ли мнение за Tastyworks ? Разбрах че приемат регистрация ако не си резидент на Щатите а също така дават реални котировки без допълнително заплащане като IBK. иначе комисионите им са същите.
                Не знам как реши,че комисионните са същите. https://tastyworks.com/commissions-and-fees/

                Освен в някои специфични случаи ibkr няма истинска алтернатива за живеещите в България. Поне засега. И аз съм им набрал, но към момента алтернативите са ми бая по-скъпи.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от TheUndercoverInvestor Разгледай мнение

                  През Карол ли си?
                  Да.

                  Коментар


                  • Здравейте, бих искал да попитам някой има ли мнение за Tastyworks ? Разбрах че приемат регистрация ако не си резидент на Щатите а също така дават реални котировки без допълнително заплащане като IBK. иначе комисионите им са същите.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                      Мен днес ме мигрираха към Ирландия. Смени ми се първата цифра на account number-a и тва беше.
                      През Карол ли си?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от sirFaith Разгледай мнение
                        Споко Терзиев ти нали шортиш, т.е. си с Leverage account, за по-малките акаунти като моя не търгуваме на Лондонската борса ,че таксата ти е 6 паунда на сделка ...... някъде из това съобщение или в следващото успокоително пишат че скоро ще добавят GBP и "водещите азиатски валути" ... но се съмнявам че офшорния сингапусрки долар ще е сред тях ...
                        Има и други акаунти при мен. С малки баланси в лири, малко крони.... една позиция в ХК. Проблемът даже не е в това, а че все нещо се променя и все трябва да си нащрек, да не те мятат по върбите нещо. Не го видях това в мейловете за трансфера. Много изморително. Сега трябва да чета като изоглавен какви още разлики има между ie и ce. Има разлика и в марджин изчисленията, ама съм леко тъп и не ги схващам напълно. Не че съм достатъчно голям, за да ми пука наистина, но не е никак приятно.

                        Коментар




                        • Мен днес ме мигрираха към Ирландия. Смени ми се първата цифра на account number-a и тва беше.

                          Коментар


                          • Споко Терзиев ти нали шортиш, т.е. си с Leverage account, за по-малките акаунти като моя не търгуваме на Лондонската борса ,че таксата ти е 6 паунда на сделка ...... някъде из това съобщение или в следващото успокоително пишат че скоро ще добавят GBP и "водещите азиатски валути" ... но се съмнявам че офшорния сингапусрки долар ще е сред тях ...

                            Коментар


                            • https://ibkr.info/article/3643
                              Residents of Central-Eastern Europe (HU, CZ, PO, BG, RO, HR, SK, EE, LV, LT, CY, MT): IB Central Europe (“IB-CE”) cannot support commodity metals. Furthermore, IBCE currently only supports for the following currencies: EUR, USD, CZK, HUF, PLN. GBP and CHF are expected in the near future.

                              Merde!

                              Е, за SGD няма да ревем, ама е този международен брокер, който не поддържа GBP и HKD??? Ся какво правим - само маргин, ако искаш nа LSE?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                                Не съм сигурен дали имаше тема за инвестиране в UCITS ETF-и. В случая споменатия от теб вариант да се инвестира в деноминирани в евро ЕТФ-и ми звучи интересно. Може ли да споделиш някои ЕТФ-и, които си ползвал или би препоръчал? В момента аз търгувам през платформата на Елана в евро.
                                UCITS ETF, демониминиран в Евро, следящ S&P 500.
                                И разбира се, това не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
                                Само пример за възможност за инвестиране.
                                Last edited by LuckyYou; 04.02.2021, 15:30.
                                The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                                не е препоръка

                                Коментар

                                Working...
                                X