IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Stock/Index Options

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Svetlin Разгледай мнение
    Кондор на AAPL преди резултати си е супер смело. Нито да го купиш, нито да го продадеш. Дан Шеридан има един stealth bomber за earnings и мисля, че е най-подходящ.
    Здрасти,
    доста често използвам кондори преди тримесечните резултати и не е чак толкова рисково. Обикновенно разполагам страйковете извън или близо до expected move и доста често това работи. На скъпите технологични компании оабче наистина е по-рисково. Тея гадове са способни на чудовищни движения ... миналото тримесечие GOOG направи над 3* expected move ....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
      погледнах там scannera на TOS то това намери 7000 варианта в бързината с най много потенциал за печалба бяха Calendar на нещо си но не го знам още какво може този Calendar, с орлите сванах работата само малко ми се струва странно залагаш повече за по малко ?? колкото и да е сигурна сметката на TOSa всичко може да се случи ..
      Скенера е много готин и математиката заложена в TOS е наистина точна (проверявъл съм я по всички възможни за мен начини), но трябва да знаеш какво търсиш. Започни с 1 вид стратегия, примерно Вертикали.
      Предполагам Календарите които ти е изплюл скенера са кредитни! Лично мое мнение е : никога не играй кредитни календари. При тях маржина е доста по-гоялм и риска и т.н
      За кондорите и всички други кредитни (вертикали и т.н) рискуваш повече , а наградата ти е по-малка, НО .... шанса за успешна сделка е много по -голям. Идеята е да правиш по-малко но далеч по- сигурно отколкото обратното. Аз се придържам към правилото позицията ми от кредитни вертикали да има Prob. Of Profit 80% и нагоре, а ROC да е съответно около 20%
      Накратко: нормално е да рискуваш повече. Много е важно управлението на позиции, които са станали проблемни.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
        погледнах там scannera на TOS то това намери 7000 варианта в бързината с най много потенциал за печалба бяха Calendar на нещо си но не го знам още какво може този Calendar, с орлите сванах работата само малко ми се струва странно залагаш повече за по малко ?? колкото и да е сигурна сметката на TOSa всичко може да се случи ..
        Календарите са ти по-евтини по принцип. Имаш само 2 опции, а това е важно като се има предвид каква печалба дават. Идеята е акцията да не мърда много, а това не е невероятно особено ако няма earnings скоро. Преструктурираш ако се наложи и това е.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
          earnings play:

          AAPL JAN5 Iron Condor 757/580/525/520 @ 2.40$

          expected move = 24.50$

          може преди затварянето да бодна още нещо на AAPL
          Кондор на AAPL преди резултати си е супер смело. Нито да го купиш, нито да го продадеш. Дан Шеридан има един stealth bomber за earnings и мисля, че е най-подходящ.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
            Портфолиото ми е:

            NDX MAR -3400/+3375 PUT @5.05 CREDIT VERTICAL ROC 25.31%
            SPX MAR -1705/1700 PUT @ 0.95 CREDIT VERTICAL ROC 23.45%
            SPX MAR2 -1740/+1735 PUT @ 1.10 CREDIT VERTICAL ROC 28.20%
            RUT MAR -1100/+1090 PUT @ 2.25 CREDIT VERTICAL ROC 29.03%
            RUT MAR -1060/+1050 PUT @ 1.60 CREDIT VERTICAL ROC 19.04%

            SPX MAR -1875/+1880/-1675/+1670 @ 1.15 IRON CONDOR ROC 29.87%
            погледнах там scannera на TOS то това намери 7000 варианта в бързината с най много потенциал за печалба бяха Calendar на нещо си но не го знам още какво може този Calendar, с орлите сванах работата само малко ми се струва странно залагаш повече за по малко ?? колкото и да е сигурна сметката на TOSa всичко може да се случи ..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
              на цена ?
              1.86... флая загуби 10 % досега.

              Коментар


              • Портфолиото ми е:

                NDX MAR -3400/+3375 PUT @5.05 CREDIT VERTICAL ROC 25.31%
                SPX MAR -1705/1700 PUT @ 0.95 CREDIT VERTICAL ROC 23.45%
                SPX MAR2 -1740/+1735 PUT @ 1.10 CREDIT VERTICAL ROC 28.20%
                RUT MAR -1100/+1090 PUT @ 2.25 CREDIT VERTICAL ROC 29.03%
                RUT MAR -1060/+1050 PUT @ 1.60 CREDIT VERTICAL ROC 19.04%

                SPX MAR -1875/+1880/-1675/+1670 @ 1.15 IRON CONDOR ROC 29.87%
                Last edited by alchemist74; 29.01.2014, 21:07.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
                  В момента имам чакащ ордер за следният орел:

                  SPX MAR2 1675/1670/1875/1880

                  пуснат е на лимит за1,05$ което дава ROC около 26%
                  margin = 395$ per contract
                  Probability ITM P=18%; C= 11%
                  т.е. вероятноста за печалба е 71%
                  чакай да видим дали ще се оправя с това нещо да пусна ордера ...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                    има ли някой примерен трейд който да мога да изпълня на TOSa я някой орел или кондор с някакви координати ???
                    В момента имам чакащ ордер за следният орел:

                    SPX MAR2 1675/1670/1875/1880

                    пуснат е на лимит за1,05$ което дава ROC около 26%
                    margin = 395$ per contract
                    Probability ITM P=18%; C= 11%
                    т.е. вероятноста за печалба е 71%

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
                      AAPLми избягаха ... ще се аджъстваме и тук
                      има ли някой примерен трейд който да мога да изпълня на TOSa я някой орел или кондор с някакви координати ???

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
                        earnings play:

                        AAPL JAN5 Iron Condor 757/580/525/520 @ 2.40$

                        expected move = 24.50$

                        може преди затварянето да бодна още нещо на AAPL
                        AAPLми избягаха ... ще се аджъстваме и тук

                        Коментар


                        • earnings play:

                          AAPL JAN5 Iron Condor 757/580/525/520 @ 2.40$

                          expected move = 24.50$

                          може преди затварянето да бодна още нещо на AAPL
                          Last edited by alchemist74; 27.01.2014, 19:56.

                          Коментар


                          • Днес опитвам да допълня портфолиото си с Bull Put на NDX,SPX ,RUT и закривам малко Bear Call пак на индексите .... довечера ще го упдейтна .

                            Довечера е AAPL earnings ... много ми се иска да го играя , но не съм решил още как.
                            В момента expected move e +/- 23,80$

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от daneda121 Разгледай мнение
                              флай 180/182/184 (на демото)
                              на цена ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                                Изкаш да кажеш, че това което съм си купил

                                400 * 3,68$ shares IAG
                                Conversion P/L: (-9.49 EUR)
                                Costs: -30.03 USD (-21.96 EUR)

                                9,49+21,96 EUR са разходите по изпълнение и ала бала за стойност -1,471.96 USD

                                при тебе колко би трабвало да са разходите за това нещо ? 5$ => 4€ ??
                                би трябвало да е 0,005$*400+exchange fees .... които варират леко. Трябва да потърся последната си сделка с акции за да ти кажа точно. Като минимума на ИБ е 1$ т.е ако ордера ти е за по-малко от 1$ ще те таксуват 1$+exchange fees.

                                едит: ето copy/paste за 1 вертикал изпълнен току-що

                                + SLD 1 NDX true FEB 20 '14 + 3640 - 3635 Call Bear Spread -0.95 USD SMART 17:29:12 2.14 null null
                                комисионната е 2,14$ ... вертикала съдържа 2 контракта, така че 0,7$*2=1,40$ за ИБ останалото до 2,14$ е exchange fees
                                Last edited by alchemist74; 27.01.2014, 17:38.

                                Коментар

                                Working...
                                X