IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Stock/Index Options

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • флай 180/182/184 (на демото)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
      ето пример от техният сайт:

      100 Shares @ USD 25 Share Price = USD 1.00
      1,000 Shares @ USD 25 Share Price = USD 5.00
      1,000 Shares @ USD 0.25 Share Price = USD 1.25
      Изкаш да кажеш, че това което съм си купил

      400 * 3,68$ shares IAG
      Conversion P/L: (-9.49 EUR)
      Costs: -30.03 USD (-21.96 EUR)

      9,49+21,96 EUR са разходите по изпълнение и ала бала за стойност -1,471.96 USD

      при тебе колко би трабвало да са разходите за това нещо ? 5$ => 4€ ??
      Last edited by michaelis; 27.01.2014, 16:14.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
        А да те питам при Interactive Brokers(нали си там?), какви са таксите за тея акций и за опцийте, сега гледам на страницата им и не мога да вдена.
        При Saxo e на опция 6€ такса ако купиш 10 опций са ти 60 € само разходи, и тея акций ги продават дебело 15$open+15$close + Exchange rate a той варира и става 45€ за изпълнение на поръчката ебаси за някви си 300-400 shares ..
        ето пример от техният сайт:

        100 Shares @ USD 25 Share Price = USD 1.00
        1,000 Shares @ USD 25 Share Price = USD 5.00
        1,000 Shares @ USD 0.25 Share Price = USD 1.25

        Коментар


        • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
          IB при всички случаи е много по-добре откъм комисионни. Имам претенции към тях но не са свързани с комисионите. Имат 2 плана по избор в зависимост какъв оборот правиш. Ако приемем , че избереш Flat Rate тогава за акции е:
          USD 0.005 per share
          а за опции зависи от премията(цената на опцията):
          Premium => USD 0.10 = USD 0.70 per contract
          USD 0.05 =< Premium < USD 0.10 = USD 0.50 per contract
          Premium < USD 0.05 = USD 0.25 per contract
          и за двете без твърда ставка!
          Като минимума за 1 ордер е 1 $.

          едит: Това са на IB комисионните, има и допълнителни такси , но бият почти всички на пазара
          ми май ще ги сменим моите а толкова им се радвах на простата платформа, и имам web достъп но явно с тея такси лудница. Кажи ми как да си купя 100 buy calls VIX като разходите са ми 600€ а самия контракт е 0.05 цента или нешо такова. Ще погледнем минимума и ще направим и там един акаунти не знам дали може да си прехвърля позицийте направо, без CFD разбира се ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
            А да те питам при Interactive Brokers(нали си там?), какви са таксите за тея акций и за опцийте, сега гледам на страницата им и не мога да вдена.
            При Saxo e на опция 6€ такса ако купиш 10 опций са ти 60 € само разходи, и тея акций ги продават дебело 15$open+15$close + Exchange rate a той варира и става 45€ за изпълнение на поръчката ебаси за някви си 300-400 shares ..
            IB при всички случаи е много по-добре откъм комисионни. Имам претенции към тях но не са свързани с комисионите. Имат 2 плана по избор в зависимост какъв оборот правиш. Ако приемем , че избереш Flat Rate тогава за акции е:
            USD 0.005 per share
            а за опции зависи от премията(цената на опцията):
            Premium => USD 0.10 = USD 0.70 per contract
            USD 0.05 =< Premium < USD 0.10 = USD 0.50 per contract
            Premium < USD 0.05 = USD 0.25 per contract
            и за двете без твърда ставка!
            Като минимума за 1 ордер е 1 $.

            едит: Това са на IB комисионните, има и допълнителни такси , но бият почти всички на пазара
            Last edited by alchemist74; 27.01.2014, 15:26.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
              Е, тогава е съвсем приложимо. Друг е въпроса дали ще ти пасне на теб лично, но това е начин за допълнителен доход, не голям , но все пак .... доход
              А да те питам при Interactive Brokers(нали си там?), какви са таксите за тея акций и за опцийте, сега гледам на страницата им и не мога да вдена.
              При Saxo e на опция 6€ такса ако купиш 10 опций са ти 60 € само разходи, и тея акций ги продават дебело 15$open+15$close + Exchange rate a той варира и става 45€ за изпълнение на поръчката ебаси за някви си 300-400 shares ..

              Коментар


              • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                ми бая, от месеци до години е зависи от акцията но има и такива които са от ден два до седмица като CFD индексите например Sp500, DAX, SMI, DOW, ....

                За мене акцията е като дългосрочна Call Option само без падеж
                Е, тогава е съвсем приложимо. Друг е въпроса дали ще ти пасне на теб лично, но това е начин за допълнителен доход, не голям , но все пак .... доход

                Коментар


                • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
                  КОлко дългосрочно търгуваш акциите ?

                  Питам за да се ориентирам дали за теб е приложима стратегията Covered Call ....
                  ми бая, от месеци до години е зависи от акцията но има и такива които са от ден два до седмица като CFD индексите например Sp500, DAX, SMI, DOW, ....

                  За мене акцията е като дългосрочна Call Option само без падеж

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                    Това нещо Implied Volatility като го гледам и виждам за първи път щом пазара на опцийте "мисли" че ще има такава волатилност, то тогава помага да се взимат и решения за акцийте (за търгуващите ги)+ базирани на новини, исторически данни и техника
                    Т.е. пазара на акцийте не е лошо да гледа колегите от опцийте какво мислят по въпроса ..
                    КОлко дългосрочно търгуваш акциите ?

                    Питам за да се ориентирам дали за теб е приложима стратегията Covered Call ....

                    Коментар


                    • Ето кода за IV Rank + expected move.

                      В общи линии само това ми е достатъчно за да взема решение за позиция.

                      упътване за TOS: отиди на някоя графика -> горе в дясно има studies -> edit studies -> на новият прозорец долу в ляво клик на new -> дай име на индикатора, махни старият код и постави този от тук.

                      ако всичко е ок ще видиш IV rank + Expected move за 1 ден; 1 седмица и 1 месец.
                      Attached Files

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                        на базата на този извод



                        кои според таблицата изброени стратегий (Bull Call Spread, Bear Call ...)се избират от 0 до 50% и кои от 50 до 100%
                        правилото е:
                        0-50% => Bull Call or Bear Put or Calendar or Diagonal
                        50-100% => Bear Call or Bull Put or Iron Condor or Butterfly

                        но търпи вариации.

                        В един от по-старите ми постове има една табличка самоделка, с едни стрелки. Разгледай я, тя показва при какъв ценови екстремум (ако смяташ , че има връх /дъно) в комбинация с IV Rank каква стратегия е препорачителна.

                        Едит: качих я тук отново.
                        Attached Files
                        Last edited by alchemist74; 27.01.2014, 00:57.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                          Това нещо Implied Volatility като го гледам и виждам за първи път щом пазара на опцийте "мисли" че ще има такава волатилност, то тогава помага да се взимат и решения за акцийте (за търгуващите ги)+ базирани на новини, исторически данни и техника
                          Т.е. пазара на акцийте не е лошо да гледа колегите от опцийте какво мислят по въпроса ..
                          Определено ДА , но имай предвид , че не тръгувам активно акции. Само за да покрия някоя опция или подобно. Мисля , че ще е доста полезно да се ползва така нар. expected move преди earnings. Този сезон на earnings от изиграни 11 само 2 са ми на загуба (NFLX & BBBY ) , като нетно съм на + от earnings.
                          Определено опциите помагат. Има случаи когато "без" причина волатилноста се изстрелва и IV Rank достига до много високи нива и изведнъж изкача причината
                          Погледни графиката на BIIB преди 2-3 месеца, IV показа , че има скрита новина и последва новина за някакво лекарство и огромен скок .... въпреки , че го видях мен ме отнесоха, но защото се направих на отворко
                          Last edited by alchemist74; 27.01.2014, 00:52.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
                            Накратко: моята цел при избор на позиции е да се възползвам от времевият фактор (тета) и спадаща волатилност чрез кредитни позиции. Ако построя стратегията правилно, това минимизира необходимостта да предвиждам пазара с голяма точност (което според мен е невъзможно). Идеята ми е да имам на моя страна възможно най-много фактори - изтичане на времет, спад на волатилност, а чрез правилно разполагане на страйк цената мога спокойно да кажа , че движението на цените на базовият актив в повечето случаи не ме интересува много

                            за страйкове базирани на вероятност - по-късно

                            В прикачената таблицата е показано как се отразва покачването на IV(vega) , покачването на Delta и Изтичане на времето до падежа(Theta).
                            на базата на този извод

                            Основен извод от горната таблица, е че при IV Percentile Rank в интервала от 0 до 50% трябва да се търсят дебитни стратегии или стратегии, разчитащи на нарастваща волатилност, а над 50% основно кредитни позиции и такива разчитащи на спадаща волатилност.
                            От друга страна Implied Volatility (не percentile rank) се използва за да се изчислява очакваното движение на базовия актив.
                            кои според таблицата изброени стратегий (Bull Call Spread, Bear Call ...)се избират от 0 до 50% и кои от 50 до 100%

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
                              Implied Volatility е един от най-важните фактори при работа с опции! Implied Volatility показва мнението на пазара какво е очакваното движение за дадена акция (базов актив), но не показва посока ! Ако Implied Volatility е висока, тогава пазарът мисли , че е възможно голямо движение нагоре или надолу до падежа на опциите. Обратното, ако Implied Volatility е с ниска стойност , тогава очакванията са за слаби движения и в двете посоки.
                              Пример: при акци 100$ и Implied Volatility 25% опциите предполагат , че в рамките на периода (обикновенно 1 година) дадената акция има вероятност да се движи в рамките на 1 стандартно отклонение ( 1 стандартно отклонение = 68% вероятност) с 25% нагоре или надолу т.е имаме 68% шанс акцията да бъде в интервала от 75$ до 125$ .
                              Implied Volatility е много важна за търгуващите опции тъй като оказва бъдещи очаквания т.е. очакванията на пазара в бъдеще време , а не в исторически аспект. Опционната цена се формира от : цената на базовия актив, страйк цената, времето до падежа, основната лихва, дивидентите, които изплаща компанита и Implied Volatility. Всички тези компоненти са известни, с изключение на IV и формират вътрешната и външната цена на опцията.
                              От това следва , че Implied Volatility (както и времевият фактор) е важен фактор за преценка относителната стойност на опционната цена. Това от своя страна е важно за оценка дали дадена опци е атрактивна от гледна точка на възвращаемостта спрямо друга опция.
                              Обобщено:
                              Implied Volatility = показва очакванията за бъдеща волатилност
                              Implied Volatility = е 1-ца стандартно отклонение на годишна база
                              Implied Volatility = е безценна при оценка на относителната стойност на опционната премия т.е дали опциите са скъпи или евтини.
                              Теоритично ако всички други фактори са константа, тогава промяната на IV ще се отрази на опционата цена както следва:
                              If the implied volatility is 90, the option price is $12.50
                              If the implied volatility is 50, the option price is $7.25
                              If the implied volatility is 30, the option price is $4.50
                              Основно правило е да се ПРОДАВАТ опции с висока Implied Volatility(IV) и да се КУПУВАТ такива с ниска IV. За да се определи кога IV е висока или ниска се използва percentile rank. IV percentile rank определя по скала от 0% до 100% дали текущото ниво е високо или ниско, изследвайки определен период време , обикновено 1 година.

                              IV Percentile Rank - значение

                              0-25 % - много ниско ниво
                              25 - 50 %- ниско ниво
                              50-75% -високо ниво
                              75- 100% -много виоско ниво ,
                              което може да се представи и по следният начин:
                              IV Percentile Rank
                              0-25 % - опциите са много евтини
                              25 - 50 % - опциите са евтини
                              50-75% - скъпи опции
                              75- 100% - много скъпи опции
                              Основен извод от горната таблица, е че при IV Percentile Rank в интервала от 0 до 50% трябва да се търсят дебитни стратегии или стратегии, разчитащи на нарастваща волатилност, а над 50% основно кредитни позиции и такива разчитащи на спадаща волатилност.
                              От друга страна Implied Volatility (не percentile rank) се използва за да се изчислява очакваното движение на базовия актив. Груба оценка може да се извърши по формулата:
                              всеки 19,10% от IV = 1% очаквано движение на базовия актив.
                              Това нещо Implied Volatility като го гледам и виждам за първи път щом пазара на опцийте "мисли" че ще има такава волатилност, то тогава помага да се взимат и решения за акцийте (за търгуващите ги)+ базирани на новини, исторически данни и техника
                              Т.е. пазара на акцийте не е лошо да гледа колегите от опцийте какво мислят по въпроса ..
                              Last edited by michaelis; 27.01.2014, 00:12.

                              Коментар


                              • Basic Option Calculator

                                Коментар

                                Working...
                                X