IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Stock/Index Options

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
    Страхотна история е това!
    Следя това предаване от повече от 1 год. Доста може да се научи от там.
    Колега почти IB е готово само това с позицийте остава, че прехвърлянето е тегава работа, даже мога да се логвам и в платформата, ебаси пръчката но Марк Preis може да се нагласи да се появява на Chaina

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Svetlin Разгледай мнение
      Страхотна история е това!
      Следя това предаване от повече от 1 год. Доста може да се научи от там.

      Коментар


      • https://www.tastytrade.com/tt/shows/...s/140211_EXTRA

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
          а как излизаш от позиция
          при тези кредитните чакаш да експаирнат или преди това ги затваряш
          В над 90% от случаите ги затварям когато достигнат 30 до 50% от макс. възможната печлба. Рядко ги оставям да изтекът.

          Коментар


          • а как излизаш от позиция
            при тези кредитните чакаш да експаирнат или преди това ги затваряш
            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

            Коментар


            • Само един бърз ъпдейт
              Attached Files

              Коментар


              • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
                всичките са BULL PUT VERTICAL
                SPX MAR 1660/1655 PUT @ 0.90 POP= 78% / ROC = 19%
                SPX MAR2 1655/1650 PUT @ 0.70 POP = 80 % / ROC 16%
                SPX MAR 1615/1610 PUT @ 0.50 POP 87% / ROC 11%

                стари позиции:

                NDX MAR -3400/+3375 PUT @5.05 CREDIT VERTICAL ROC 25.31%
                SPX MAR -1705/1700 PUT @ 0.95 CREDIT VERTICAL ROC 23.45%
                SPX MAR2 -1740/+1735 PUT @ 1.10 CREDIT VERTICAL ROC 28.20%
                RUT MAR -1100/+1090 PUT @ 2.25 CREDIT VERTICAL ROC 29.03%
                RUT MAR -1060/+1050 PUT @ 1.60 CREDIT VERTICAL ROC 19.04%

                SPX MAR -1875/+1880/-1675/+1670 @ 1.15 IRON CONDOR ROC 29.87%
                Вчера добавих към портфолиото:
                SPX MAR2 1850/1855 CALL @ 0.55$ bear call vertical ROC 12.35% POP = 88%

                Edit: а днес добавих:
                NDX MAR 3750/3775 CALL@ 2.35$ BEAR CALL VERTICAL ROC: 9.40%, POP=90%
                SPX MAR 1865/1870 CALL @ 0.60$ BEAR CALL VERTICAL ROC: 13.60, POP = 86%
                Last edited by alchemist74; 07.02.2014, 22:24.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
                  Кажи ми моля те , че това е сделка на демо!

                  В колонката "Open" са цените на които си отворил 2-те опции ли? Ако да, то тогава или платформата ти е ужасно или ти си направил грешка. Ако на тези цени си отворил позицията тогава макс. печалба ти е само 50$ ....а риска 450$

                  Трябва да отваряш опциите с лимит ордер на цена (bid+ask)/2 ... в ТОS тази цена я наричат Mark , в други платформи я наричат Mid Price, както и да се казва важното е да откриваш на средна цена между бид и аск!!!

                  При мен този спред (на демо) вече е на + 20 цента ...
                  Morgen колега, много ясно, че е на демо аз ги пуснах поръчките на Market price въртеше ми се вчера в главата, че нещо трябва да има с цената на поръчките и нещо все пак не е както трябва, но викам айде да го видим какво прави и видях ...
                  P.S. Аз не мога да пускам нещо на реална което не знам точно какво прави и какво губи и печели при положение че при мен цените са забавени ....
                  Last edited by michaelis; 07.02.2014, 09:02.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
                    Изглежда ОК снимката.
                    да 275$ е макс загуба за 1 брой

                    едит: бебето ми е..а мамата днес. едвам гледам. отивам да лягам!
                    Кажи ми моля те , че това е сделка на демо!

                    В колонката "Open" са цените на които си отворил 2-те опции ли? Ако да, то тогава или платформата ти е ужасно или ти си направил грешка. Ако на тези цени си отворил позицията тогава макс. печалба ти е само 50$ ....а риска 450$

                    Трябва да отваряш опциите с лимит ордер на цена (bid+ask)/2 ... в ТОS тази цена я наричат Mark , в други платформи я наричат Mid Price, както и да се казва важното е да откриваш на средна цена между бид и аск!!!

                    При мен този спред (на демо) вече е на + 20 цента ...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                      всичко както трябва ли е на картинката и каква е максималната загуба и за какво се борим да не е между тези граници така ли ?

                      а значи загубата е 275$
                      Изглежда ОК снимката.
                      да 275$ е макс загуба за 1 брой

                      едит: бебето ми е..а мамата днес. едвам гледам. отивам да лягам!
                      Last edited by alchemist74; 06.02.2014, 21:56.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
                        точно = значат buy 1770 sell 1775

                        риска е като на лонг кол т.е. платената премия. В този случай 2,75$

                        едит: сори, забравих печалбата. Макс. печалба 2,25$
                        всичко както трябва ли е на картинката и каква е максималната загуба и за какво се борим да не е между тези граници така ли ?

                        а значи загубата е 275$
                        Attached Files
                        Last edited by michaelis; 06.02.2014, 21:48.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                          абе де да знам дали ще работи този спред на кухата им платформа и какъв риска за това чудо ? печалба загуба ...

                          +1770/-1775 - тука + и - какво значат buy 1770 sell 1775 ??
                          точно = значат buy 1770 sell 1775

                          риска е като на лонг кол т.е. платената премия. В този случай 2,75$

                          едит: сори, забравих печалбата. Макс. печалба 2,25$
                          Last edited by alchemist74; 06.02.2014, 21:41.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
                            Да, така е. Но това е начина да изчислиш риска.
                            А защо Лонг Кол толкова далеч вместо Long Call Spread +1770/-1775 @ 2.75$ & margin 275$ за контракт ?
                            Текущо SPX е 1768 .... само на 7 точки от ITM
                            абе де да знам дали ще работи този спред на кухата им платформа и какъв риска за това чудо ? печалба загуба ...

                            +1770/-1775 - тука + и - какво значат buy 1770 sell 1775 ??
                            Last edited by michaelis; 06.02.2014, 21:37.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                              Ами пробвай фокуса в TOS ако работи много добре
                              Иначе опцията не е задължително да е ITM например Long Call MAR 1900 гледам, че е има най много open interest пък и опцията е 1 кинта това като подскочи и опцията моментално става 1.50 - 1.70 това имам предвид ..
                              Да, така е. Но това е начина да изчислиш риска.
                              А защо Лонг Кол толкова далеч вместо Long Call Spread +1770/-1775 @ 2.75$ & margin 275$ за контракт ?
                              Текущо SPX е 1768 .... само на 7 точки от ITM

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
                                Да , кофти е , че изтича, но ти казах как можеш да го избегнеш. Тия дни ще пробвам един фокус, ако стане ще кажа на всички които се интересуват от ТОС.

                                Не търгувам опции с падеж над 45-50 дни, така че нищо немогада кажа за 6 месечните...

                                Риска при лонг PUT/CALL e платената премия. Ако питаш за Probability Of Profit то тогава за най-лесно от Options Chain виж колко е Probability of ITM. При лонг Call/Put те интересува те да влезнат ITM, нали? Не, че не може да се направят пари и въобще ако не се доближат до ITM, но така се изчислява риска.

                                Например: long SPX MAR 1785 има Prob.ITM 41% т.е при откриване на позицията риска ти е 59% за този страйк и падеж.
                                Ами пробвай фокуса в TOS ако работи много добре
                                Иначе опцията не е задължително да е ITM например Long Call MAR 1900 гледам, че е има най много open interest пък и опцията е 1 кинта това като подскочи и опцията моментално става 1.50 - 1.70 това имам предвид ..

                                Коментар

                                Working...
                                X