IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка на акции - 100% кеш - Кой брокер ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ZOBTA Разгледай мнение
    Здравейте,

    Търся си брокер, при който да търгувам американски акции при ливъридж 1:1.
    За момента съм се насочил към Карол , понеже не знам при кой друг брокер има възможност за 100% кеш. Таксата е 3$ на месец и 7,95$ на сделка.
    Има ли други брокери , при които да търгувам на 100% кеш при по ниски комисионни ?
    Аз търгувам със Saxo Bank, дебели са , но гамата от продукти е голяма и платфоррмата не е лоша , в БГ партньори са им Benchmark Trader гледам и според госпожицата са и ELANA Global Trader. Най евтини са американските брокери (Fidelity, OptionsHouse, Tradeking etc.), но за хората с бг и румънско гражданство е забранено да имат акаунти там за наше огромно съжаление, при някои може за граждани от EU но явно ние не сме за тях там. В Австрия брокерите са тояга и то голяма, първо таксите са ненормално високи, после те перат с 30% спекулативен данък и платформите са някви Депа през които си порачваш акциите няма live data, с две думи трагедия
    Имам акаунт и при Oanda, но там само CFD и Forex спредовете са им наистина ниски, но няма акции и други продукти
    При Ineraktive Brokers платформата е няква разпиляна такава, непрегледна, поне за мен, но са едни от най евтините в EU.
    Last edited by michaelis; 15.12.2013, 10:39.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Vladoo88 Разгледай мнение
      Със сигурност е 5,000 $ минимумътпри Интерактив и за българите. Мисля, че всичко на всичко има 3 бг брокера, които ги предлагат. Не е като да се изгубиш сред оферти
      Е, през български брокер при тях е ясно, но повечко трябва да поработят за доближаване на комисионните. Не, чисто математически да ги умножават по 2 или по 3

      Коментар


      • Първоначално изпратено от GeorgiBorisov Разгледай мнение
        Не знам, дали съм в правилната тема, ама не намерих друга, та да питам. Търгувам ми се на изток - Русия и Монголия, ама няма брокер в България, който да предлага (или поне аз не намерих). Айде за Монголия нормално, ама за Русия.... Та кажете някакви варианти, разбира се условието е всичко да става онлайн.
        Жоре, ти понеже вече го изтърбуши БФБто, та викаш Монголия да се стяга

        Карол приятелю, те са твоите хора.
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Със сигурност е 5,000 $ минимумътпри Интерактив и за българите. Мисля, че всичко на всичко има 3 бг брокера, които ги предлагат. Не е като да се изгубиш сред оферти

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Penko Разгледай мнение
            Май вече и с $ 5000 става
            Ако си индийче или младежче Естествено, 25К ти трябват за дейтрейдинг.
            https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=1597

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Martingale Разгледай мнение
              interactive brokers no se pochva s $10 000
              Май вече и с $ 5000 става

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ZOBTA Разгледай мнение
                Здравейте,

                Търся си брокер, при който да търгувам американски акции при ливъридж 1:1.
                За момента съм се насочил към Карол , понеже не знам при кой друг брокер има възможност за 100% кеш. Таксата е 3$ на месец и 7,95$ на сделка.
                Има ли други брокери , при които да търгувам на 100% кеш при по ниски комисионни ?
                interactive brokers no se pochva s $10 000

                Коментар


                • Не знам, дали съм в правилната тема, ама не намерих друга, та да питам. Търгувам ми се на изток - Русия и Монголия, ама няма брокер в България, който да предлага (или поне аз не намерих). Айде за Монголия нормално, ама за Русия.... Та кажете някакви варианти, разбира се условието е всичко да става онлайн.
                  Не пия във всяка къща, защото не във всяка сипват .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Ууужастт.
                    Воистина.
                    Ако не ги намалите поне двойно ( а най добре тройно) - надали скоро ще случите на наплив на трейдъри.
                    Или смятате че търговията с акции е запазена територия само за тузари ?
                    Да, доста са им скъпи таксите на бг-брокерите. Дано конкуренцията направи нещо по въпроса! Щото клиентите вярно - не са много, ама при такива такси как да си клиент?

                    Коментар


                    • така е аз имах в предвид, че ако купуваш някакви акции дето са 50$ за акция
                      няма хич да ти се вържат сметките ако решиш да си изградиш позицията с
                      по малки покупки 4-5 пъти в годината
                      “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                        при такъв минимум трябва да имаш голяма сметка за да има смисъл да плащаш такива
                        скъпотии - тоест големи обеми за влизане в позиция
                        ама ако имаш такава сметка то по-добре някой западен брокер
                        Няма такова нещо Това ти е минимум.
                        Ако купуваш 100 акции, плащаш 15 долара.
                        Ако купуваш 100 000 плащаш 2000 долара /2 цента на акция/
                        У щатско ако търгуваш с до 1000 акции си перкаш на Интерактив 0,005-0,01 на акция
                        Ако търгуваш със 100 000 отиваш на брокер с твърди комисионни 7,95 например без значение на бройката

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Isabella Oronova Разгледай мнение
                          Здравейте! За информация американски акции 1:1 можете да търгувате чрез ELANA Global Trader с ЕЛАНА Трейдинг. Няма месечни, годишни или каквито и да е било такси за поддържане на сметка, подаване на поръчка и други подобни. Комисионите са 2 цента на акция или 15 долара минимум. Освен акции на щатски компании могат да се търгуват акции на почти всички европейски борси и някои азиатско-тихоокеански. Комисионите за Европа са 0.1% от стойността на сделката или минимум 12 евро. Тук има подробна информация: http://globaltrader.elana.net/produc...lovia_targ.asp. Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа, а информация.
                          при такъв минимум трябва да имаш голяма сметка за да има смисъл да плащаш такива
                          скъпотии - тоест големи обеми за влизане в позиция
                          ама ако имаш такава сметка то по-добре някой западен брокер
                          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Ууужастт.
                            Воистина.
                            Ако не ги намалите поне двойно ( а най добре тройно) - надали скоро ще случите на наплив на трейдъри.
                            Или смятате че търговията с акции е запазена територия само за тузари ?
                            това е минимум, който се плаща, не се плаща друга комисиона. ако сравните с процентите от сумите при по-ниски минимуми, може би ще видите друга сметка. Но можете да го направите. Успешен ден!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Isabella Oronova Разгледай мнение
                              15 долара минимум. .... минимум 12 евро. .
                              Ууужастт.
                              Воистина.
                              Ако не ги намалите поне двойно ( а най добре тройно) - надали скоро ще случите на наплив на трейдъри.
                              Или смятате че търговията с акции е запазена територия само за тузари ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ZOBTA Разгледай мнение
                                Здравейте,

                                Търся си брокер, при който да търгувам американски акции при ливъридж 1:1.
                                За момента съм се насочил към Карол , понеже не знам при кой друг брокер има възможност за 100% кеш. Таксата е 3$ на месец и 7,95$ на сделка.
                                Има ли други брокери , при които да търгувам на 100% кеш при по ниски комисионни ?
                                Здравейте! За информация американски акции 1:1 можете да търгувате чрез ELANA Global Trader с ЕЛАНА Трейдинг. Няма месечни, годишни или каквито и да е било такси за поддържане на сметка, подаване на поръчка и други подобни. Комисионите са 2 цента на акция или 15 долара минимум. Освен акции на щатски компании могат да се търгуват акции на почти всички европейски борси и някои азиатско-тихоокеански. Комисионите за Европа са 0.1% от стойността на сделката или минимум 12 евро. Тук има подробна информация: http://globaltrader.elana.net/produc...lovia_targ.asp. Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа, а информация.

                                Коментар

                                Working...
                                X