IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Кой каза Ръъъъсссссстттттттттттттттттттттттттт!!!
    Добре, че допълних евтинко снощи по една от позициите. Случва се и да не ме преметнат мръсниците.

    Десперадо, тоз Интел дългосрочно ли го стискаш?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от XOVER Разгледай мнение
      "Вьв финансовите пазари или трябва да си супер комплициран или супер simple трейдьр за да направиш пари. Всичко останало е killing fields."

      С тези мощни макро икономически заключения малко са хората, които правят пари постоянно. Истината е че в дьлгосрочен план всичко може да се случи и ще трябва здраво кьсмет да може да предвидиш повечето от тях.

      Както и да е, знам че е безполезно. Ти ще го тьргуваш без значение какво други казват. Ами кьсмет да имаш, другото не е чак толкова важно.
      На мен това ми е периферна сделка. Просто когато централна банка ми казва че ще си обезценява валутата аз трябва да съм пълен идиот че да не се възползвам от това. Позицията ми е покрита на 200%. Т.е. пълната сума на тази сделка ми е 50% от покритието по нея, така че съвсем спокойно мога да си позволя значителна грешка.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Целия абеномикс е конструиран на първо и основно място около отслабване на йената. Това е основното желание. Така през отслабената йена ще получат и нужната инфлация, която да влее малко кръв в икономиката им и да намали дълговото бреме.

        Останалите стрели - фискалната стрела се цели към засилване на вътрешното потребление - което при отслабена йена - съответно по-труден внос ще стимулира местното производство

        а структурната стрела цели насочване на местните инвестиции навън - т.е. отново цели отслабване на йената и до някъде повишаване на вътрешната конкуренция.

        Но централното в цялата политика на япония е да си отслабва йената. НО това те не могат да го кажат експлицитно защото ще бъде повод за приемане на защитни мита към японските производители. Съзнателна обезценка на местна валута от голяма и развита държава е като табу - поне публичното признаване на такава политика. Но без обезценка на йената и то значително над настоящите стойности абеномикса няма да работи. Личното ми мнение е че те се целят поне в 150 йени за долар може и 200 това за следващите три години. Подобна обезценка ще е като кокаин за местните производители.
        "Вьв финансовите пазари или трябва да си супер комплициран или супер simple трейдьр за да направиш пари. Всичко останало е killing fields."

        С тези мощни макро икономически заключения малко са хората, които правят пари постоянно. Истината е че в дьлгосрочен план всичко може да се случи и ще трябва здраво кьсмет да може да предвидиш повечето от тях.

        Както и да е, знам че е безполезно. Ти ще го тьргуваш без значение какво други казват. Ами кьсмет да имаш, другото не е чак толкова важно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
          Японската борса ще омете печалбите само на тези които са купували от март насетне. Това със силната йена миналата година беше изцяло дирижирано защото само по този начин американските акули можеха да купят на изумително ниски цени. Отново същите продадоха от върха. Големите пари няма да влизат отново докато йената не направя много плашещо движение към поскъпване, за мен това е 96 долара за йена, ако не го направи мисля че няма да гонят...самите самураи обаче не се знае как ще реагират... ако има оптимизъм в страната борсата ще расте отново.
          Много точна прогноза съм дал, не очаквах да се сбъдене толкова бързо. Мисля че 12300 на никей е дъното и от утре стабилизиране. Сега ще дебнем за шипове надолу при набелязани позиции, засега само Интел и Валеро си купивам обратно продаденото почти на върха

          Коментар


          • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
            Така поставено вече съм съгласен. Само едно уточнение. Японците увеличават паричната база, а паричната маса знаеш как се увеличава. Дали ще стане, едва ли някой може да ти каже. Аз лично смятам, че ще извлекат ползи от тази политика в следващите 1-2-3 години или когато там се пукне китайския балон. Когато това се случи => стронг сел на всичко японско.
            Целия абеномикс е конструиран на първо и основно място около отслабване на йената. Това е основното желание. Така през отслабената йена ще получат и нужната инфлация, която да влее малко кръв в икономиката им и да намали дълговото бреме.

            Останалите стрели - фискалната стрела се цели към засилване на вътрешното потребление - което при отслабена йена - съответно по-труден внос ще стимулира местното производство

            а структурната стрела цели насочване на местните инвестиции навън - т.е. отново цели отслабване на йената и до някъде повишаване на вътрешната конкуренция.

            Но централното в цялата политика на япония е да си отслабва йената. НО това те не могат да го кажат експлицитно защото ще бъде повод за приемане на защитни мита към японските производители. Съзнателна обезценка на местна валута от голяма и развита държава е като табу - поне публичното признаване на такава политика. Но без обезценка на йената и то значително над настоящите стойности абеномикса няма да работи. Личното ми мнение е че те се целят поне в 150 йени за долар може и 200 това за следващите три години. Подобна обезценка ще е като кокаин за местните производители.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Казвам че днес имат инструментариума за спиране на инфлацията. Една Центарална банка винаги може да спре инфлацията. Въпроса е дали иска да го направи. Защото цената за спиране на инфлацията е доста сериозна, обикновено се свързва с рязко повишаване на безработицата, значителна трансформация на относителните цени, сериозни проблеми за политиците.

              Пак казвам, никога до сега Япония не е правила подобно нещо. Япония никога не е таргетирала повишаване на инфлацията, никога не е правила подобно по размер количествено увеличение на паричната маса.
              Така поставено вече съм съгласен. Само едно уточнение. Японците увеличават паричната база, а паричната маса знаеш как се увеличава. Дали ще стане, едва ли някой може да ти каже. Аз лично смятам, че ще извлекат ползи от тази политика в следващите 1-2-3 години или когато там се пукне китайския балон. Когато това се случи => стронг сел на всичко японско.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от XOVER Разгледай мнение
                Светьт е пьлен с хора, които са били от сантиметри от успеха. Не тьрси дьна или вьрхове, играй средата. Но както и да е успех, пазара не е мрьднал чак толкова.

                Принципно си прав,грешката си е моя.Аз не съм търсил дъното,но трябваше да предположа че доста хора са гледали същото нещо и сигурно няма да стигне до таргет.Иначе възможност сигурно ще има пак като стигнем горната част на даунтренда.XIV-a също е доста добра алтернатива, ВИКС-а остава завишен а има да пада
                The stock market is never wrong. Traders are wrong.

                Коментар


                • Готино е, че темата се оживи.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от RandomTrader Разгледай мнение
                    NO.FUCKING.COMMENT. Таргет-а ми беше 1594, сложих поръчка на 1596 да не е баш на таргет,то ще стигне 1596.25 и ще обърне....................както и да е сега ще видим как ще реагира на даунтренда, може да има още някоя възможност за влизане.
                    Светьт е пьлен с хора, които са били от сантиметри от успеха. Не тьрси дьна или вьрхове, играй средата. Но както и да е успех, пазара не е мрьднал чак толкова.

                    Коментар


                    • NO.FUCKING.COMMENT. Таргет-а ми беше 1594, сложих поръчка на 1596 да не е баш на таргет,то ще стигне 1596.25 и ще обърне....................както и да е сега ще видим как ще реагира на даунтренда, може да има още някоя възможност за влизане.
                      The stock market is never wrong. Traders are wrong.

                      Коментар


                      • Аз купувам малко.
                        стоп: днешните ниски нива
                        таргет: предишните вьрхове

                        утре ще купя повече

                        Коментар


                        • S&P Breaks 1,600 (The Wrong Way) ..
                          I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Martingale Разгледай мнение
                            Това е най добрата игра сега, акции на ЕМ с холдинг хоризонт няколко години. За макро хедж незнам. През ЦДС е невъзможно за индивидуален инвеститор.
                            По принцип не ме кефи да хеджирам и без това портфейла ми играе с по 20-30% нагоре надолу на месечна база, пък не си губя съня. Но сега просто не ми се пропускаше тази възможност като ми я дават японците на тепсия.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              90% от акциите ми са свързани с развиващи се пазари - предимно източна европа но и азия и латинска америка. Търсих нещо което не е свързано с икономически растеж - защото съм дълъг в акции, не е свързано с лихви, защото мисля че облигациите са балон, и не е свързано с ресурси - защото не ме кефят. Така остана единствената относително ясна игра в момента зад която застава една от най-солидните централни банки. Ше я подържа няколко месеца и ще видя какво ще стане.
                              Това е най добрата игра сега, акции на ЕМ с холдинг хоризонт няколко години. За макро хедж незнам. През ЦДС е невъзможно за индивидуален инвеститор.

                              Коментар


                              • Low-a за деня е 1596.25, на .25 от таргет-а ми.Ако сега обърнем ще бъда много тъжен.
                                The stock market is never wrong. Traders are wrong.

                                Коментар

                                Working...
                                X