IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
    Днес сме доволно надолу, който държи къси печели, за мен в възможност да купя евтино... но ще изчакам още не е паднало 1% от предната ми позиция.
    Мисля че има да пада още до към 1,600.
    Но както казахме лятото ще е волатилно, мисля че има още накъде да пада, дори 1,550 е много вероятно.
    Успех на късите.
    Ами аз не знам от кьде идва този мит за кьси. Разбира се, че има но като процент спрямо дьлги, това е много малко число..

    А иначе аз не мисля, че ще ходим по-надолу. Разбира се, най-добре да се изчака, ден-два, но тук някьде очаква да отскочим.

    Коментар


    • Днес сме доволно надолу, който държи къси печели, за мен в възможност да купя евтино... но ще изчакам още не е паднало 1% от предната ми позиция.
      Мисля че има да пада още до към 1,600.
      Но както казахме лятото ще е волатилно, мисля че има още накъде да пада, дори 1,550 е много вероятно.
      Успех на късите.

      Коментар


      • Мда... Парти май става само като има ьп, доун като стане настава по-отрезвителна атмосфера..

        Коментар


        • Първоначално изпратено от RandomTrader Разгледай мнение
          Днес имаше доста интересни движения, ето как си ги обяснявам аз :

          Денят започна донякъде очаквано.След като отворихме веднага се разпродадохме до съпорта който беше около 1620.Освен че 1620 играе ролята на съпорт/резистънс, 1622 е 50% фиб от low-a в четвъртък до high-a вчера.Също така около 1619 имаше трендлайн който играе ролята на съпорт.В крайна сметка не стигнахме чак до там,което всъщност е добре,понеже това показва че има доста хора който искат да купят и са готови да влезат на по-високи цени.След като видяхме че надолу няма да го бъде, имаше доста стабилно купуване до към 1639.До тук всичко беше супер,но какво стана след това.

          es 15min

          На 1638 се пада даун тренда от върха който ни докара до тези нива.Понеже вчера го счупихме и не се разпродадохме веднага, си мислех че днес просто ще минем от там без особени проблеми.След като на няколко пъти се опитахме да продължим нагоре започнахме да правим lower lows на 15мин чарт-а.Това продължи около 2 часа и накрая дългите не издържаха и започнаха да продават.Това поне за мен беше доста неочаквано.След като се опитахме да тръгнем отново нагоре и не успяхме, към краят на деня си разкарах дългата позичия на минимална печалба.

          es 15 min
          es 1 hour


          Ако утре се задържим над 1620 мисля да си отворя дългата наново.Ако тръгнем да падаме, сигурно ще се спрем към 1594.Все още има доста къси,ако счупим даунтренда ще има много short covering.Като цяло маркетът започва да става все по волативен.Според мен това подсказва, че таванът или сме го ударили вече, или е много близо.Все още не мисля че е време за по-дългосрочни къси позиций,като тръгнем надолу мисля че ще бъде доста очевидно и ще има време за шортене.
          Хубав и интересен анализ! Все по-рядко се виждат за съжаление.

          Коментар


          • Hi from San Francisco

            Bi good people.
            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

            Коментар


            • @Random Trader,

              Нищо не разбирам от това писане... Дано нa теб да ти е ясно.

              Аз не вярвам в трендс или фибоначита, но разбирам от статистика... А, статистиката е много простa- ако SPY отвори - 1%, в над 90% от случаите завьршва надолу. В малкото случаи, когато е нагоре, може да го купиш на следващия ден.

              Аз си мисля, че това го знаеш, но бьрзаш да не "изпуснеш" пазара. А, това е лошо емоцинално сьстояние. Пазара или трябва да дойде при теб или не го тьргувай.
              Last edited by XOVER; 12.06.2013, 07:56.

              Коментар


              • Днес имаше доста интересни движения, ето как си ги обяснявам аз :

                Денят започна донякъде очаквано.След като отворихме веднага се разпродадохме до съпорта който беше около 1620.Освен че 1620 играе ролята на съпорт/резистънс, 1622 е 50% фиб от low-a в четвъртък до high-a вчера.Също така около 1619 имаше трендлайн който играе ролята на съпорт.В крайна сметка не стигнахме чак до там,което всъщност е добре,понеже това показва че има доста хора който искат да купят и са готови да влезат на по-високи цени.След като видяхме че надолу няма да го бъде, имаше доста стабилно купуване до към 1639.До тук всичко беше супер,но какво стана след това.

                es 15min

                На 1638 се пада даун тренда от върха който ни докара до тези нива.Понеже вчера го счупихме и не се разпродадохме веднага, си мислех че днес просто ще минем от там без особени проблеми.След като на няколко пъти се опитахме да продължим нагоре започнахме да правим lower lows на 15мин чарт-а.Това продължи около 2 часа и накрая дългите не издържаха и започнаха да продават.Това поне за мен беше доста неочаквано.След като се опитахме да тръгнем отново нагоре и не успяхме, към краят на деня си разкарах дългата позичия на минимална печалба.

                es 15 min
                es 1 hour


                Ако утре се задържим над 1620 мисля да си отворя дългата наново.Ако тръгнем да падаме, сигурно ще се спрем към 1594.Все още има доста къси,ако счупим даунтренда ще има много short covering.Като цяло маркетът започва да става все по волативен.Според мен това подсказва, че таванът или сме го ударили вече, или е много близо.Все още не мисля че е време за по-дългосрочни къси позиций,като тръгнем надолу мисля че ще бъде доста очевидно и ще има време за шортене.
                The stock market is never wrong. Traders are wrong.

                Коментар


                • преди да тръгне за 16к
                  най вероятно до пробва подкрепата на
                  14375-14458

                  Коментар


                  • Трежъритата много се дигнаха, Правителствата не могат да си позволят това, няма от къде да вземат пари да плащат такива лихви.
                    Централните банки пак ще се намесят с една здрава доза QE
                    Тоест дори няма нужда да се намесват, просто някой ще излезе и ще направи изказване че нямат намерение да спират QE в близко бъдеще.
                    И тогава глей кво става ... отлитаме

                    Коментар


                    • Преди няколко години имаше една тенденция като расте йената и падаха пазарите. Струва ми се че сега същото нещо се случва. Изглежда сякаш бая народ е продал йени и е влагал парите в акции и сега тази сделка яко се развързва и следва покриване на пожар на дълги акции и на къси йени като така движението се самоподхранва и при двата типа активи.Само така си обяснявам едновременно високата волатилност и при йената и при акциите и то не само в САЩ, но и в европа.

                      Коментар


                      • Волатилността расте със страшна сила....по-късно ще напиша подробно според мен какво стана днес,защото беше много интересен ден.
                        The stock market is never wrong. Traders are wrong.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от RandomTrader Разгледай мнение
                          Всичко стана както трябва,в момента няма причина някой да е къс.Отхвърлихме даунтренда който счупихме петък,направихме нов трендлайн нагоре.Сега ще видим какво ще направим на 1642.Моя таргет за следващите няколко дена е 1660, маркетът е доста булиш мисля че сравнително лесно ще стигнем до там.
                          Туй се закучи нещо, може би днес няма да минем 1,640, но и аз мисля че в следващите няколко дена ще минем поне 1,645.

                          Коментар


                          • Евала на Никанорча
                            https://www.facebook.com/photo.php?f...9418303&type=1

                            Коментар


                            • Всичко стана както трябва,в момента няма причина някой да е къс.Отхвърлихме даунтренда който счупихме петък,направихме нов трендлайн нагоре.Сега ще видим какво ще направим на 1642.Моя таргет за следващите няколко дена е 1660, маркетът е доста булиш мисля че сравнително лесно ще стигнем до там.
                              The stock market is never wrong. Traders are wrong.

                              Коментар


                              • Аз съм вече 1% +
                                Да кеширам ли? или да изчакам?
                                1640 как ти се вижда? Май там ще се запънем?

                                Коментар

                                Working...
                                X