IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Къде зачезна Мartingale, жив ли е ?
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
      може и да съм пристрастен,но въобще не ми се занимава с наща Софка,и да, и дума не може да става да ми сравняваш Софка с Дакса!

      по въпроса дали Дакса е надценен,много може да се спори,но при положение,че далеч по-стегната икономиката от преди кризата нямаше такива нива,на всичкото отгоре Германия сега няма правителство!!!!!

      На какво отгоре???????

      2 дни излизат само лоши новини за икономиката им!!!!!!!

      Аз съм малко-по дългосрочен играч,не се стремя да хвана 100-те пункта за деня
      Дакса не е коригирал от от както беше на 5000 пункта-до 9000 сметни колко процента са това!

      Няма такъв филм само нагоре,няма!!!
      нека ме прескочи 200-300 пункта не е проблем,трябва си корекция обаче!
      Не е препоръка!!!
      хубав ден и успешна търговия.
      е то точно заради това че разчитаме на корекции и така нататък някои изтърваха мега движението,други не.а да не говорим че това ще продължи още

      Коментар


      • па тоя тиквестор само трии то човек да не се измайтапи

        Коментар


        • А след 3 месеца ДАКС-а бил на 10 000

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
            Няма такъв филм само нагоре,няма!!!

            Шопа отишъл на зоологическа градина ... гледал гледал Жирафа, мусил се, сумтял и накрая казал: "Е па няма такова животно!".
            Гледал hemilio DAX-а, гледал, гледал сумтял се, мусил се и накрая казал: "Няма такъв филм само нагоре,няма!!!"

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              А защо не коментираш/погледнеш нещата от малко по друг ъгъл.
              На 3 год. база дакса е само с 6-7% по доходен от наша софка.
              На годишна - почти двойно по малко от нас.
              А ний се стягаме за 500-600 на първо време. И тук държава няма....
              Кое е по надуто и подходящо за шортене според тебе ?
              може и да съм пристрастен,но въобще не ми се занимава с наща Софка,и да, и дума не може да става да ми сравняваш Софка с Дакса!

              по въпроса дали Дакса е надценен,много може да се спори,но при положение,че далеч по-стегната икономиката от преди кризата нямаше такива нива,на всичкото отгоре Германия сега няма правителство!!!!!

              На какво отгоре???????

              2 дни излизат само лоши новини за икономиката им!!!!!!!

              Аз съм малко-по дългосрочен играч,не се стремя да хвана 100-те пункта за деня
              Дакса не е коригирал от от както беше на 5000 пункта-до 9000 сметни колко процента са това!

              Няма такъв филм само нагоре,няма!!!
              нека ме прескочи 200-300 пункта не е проблем,трябва си корекция обаче!
              Не е препоръка!!!
              хубав ден и успешна търговия.
              Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение
                тук като почне да курегира ще видим 100 пункта спад за една сесия.... въпроса е да хванем движението...
                Насдак е претеглен с пазарната капитализация, а големите компании Епъл, Майкрософт, Интел са с ПЕ 13. Гугъл е с 29. И реално голяма част от надценяването в насдак идва само от 10-15 компании. Аз за това и не бих шортил самия индекс. Ако само епъл скочи с 20% това е достатъчно да нулира спада от 20% на 10 те най-скъпи.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Насдак 100 - средно ПЕ ако се приеме равно тегло на всяка компания и се вземат само положителните стойности

                  49,2
                  тук като почне да курегира ще видим 100 пункта спад за една сесия.... въпроса е да хванем движението...

                  Коментар


                  • Ти къде слагаш нашата борса изобщо в А група? нашата борса има смисъл само ако играеш с 5000 лева. Ако искаш да играеш с 50 000+ примерно какъв х..й ще го дириш там. И тръгнал сравнения да прави с нея и дакса. Иначе си прав, че има доста по-зле от дакса но ако ми твърдиш, че немската икономика сега е по-добре отколкото 2007-2008г значи не си у ред нещо. Как тогава дакса е на рекорд?

                    Коментар


                    • Насдак 100 - средно ПЕ ако се приеме равно тегло на всяка компания и се вземат само положителните стойности

                      49,2

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                        и аз тъй мисля
                        хубави новини-дакса расте!
                        лоши новини-дакса расте!
                        надценяват се алчните прасета,ще боли много.
                        А защо не коментираш/погледнеш нещата от малко по друг ъгъл.
                        На 3 год. база дакса е само с 6-7% по доходен от наша софка.
                        На годишна - почти двойно по малко от нас.
                        А ний се стягаме за 500-600 на първо време. И тук държава няма....
                        Кое е по надуто и подходящо за шортене според тебе ?

                        Коментар


                        • А за скъсяващите дакс.

                          Очакваното ПЕ на дакс е 11,7. Това не изглежда като подходящ за скъсяване индекс, освен ако компаниите масово не изпълнят очакванията и то с много.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                            не е само насдак, всичко е безобразно подуто с оглед на положението в момента
                            не мога да се съглася с това. Всъщност за основните компании дори и в Насдак ми се струва дори че са евтини. За това и не бих шортил индекса. Но някой популярни макар и не толкова големи имена са вече в стратосферата

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              И аз вече пуснах къси на някой надути американски акции. Насдак сериозно ми се струва че е вече в сферата на балон.
                              не е само насдак, всичко е безобразно подуто с оглед на положението в момента
                              Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                              Коментар


                              • И аз вече пуснах къси на някой надути американски акции. Насдак сериозно ми се струва че е вече в сферата на балон.

                                Коментар

                                Working...
                                X