IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    Майчице, сухите превози литнаха. А още не е съвсем отразено в цената. 2020 Bulkers може още да се вземе за без пари.
    egle ще ги пробвам с къси пут опции. 40 държи основа последните 2 години. Сега като им разгледах сайта видях че имат convertable notes с матурите 2024 за 104 милиона. Понеже цената на превръщане е под пазарната има риск наистина този дълг да се превърне в акции и да разводни капитала, което може да натисне цената. Някой има ли наблюдения как са се развивали акциите в подобени случаи?
    Last edited by tetris12; 05.09.2023, 14:19.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
      Пипи.
      aсенчо,не се прави на луд не мога да те цитирам,защото си редактираш старите мнения
      Но всеки може да прочете дискусиите ти отпреди година с мен в златото и да разбере какво си очаквал и какво аз

      И дал си 1 единствена прогноза и е тя е ГРЕДОРЕД !
      И повече спря и да даваш?Защо?
      шестака е с 5 от 5 грешни,като за Шелликойн му е ТОП прогноза.И то СВЕТОВЕН ТОП .И той спря да дава? ЗАЩО?
      Аз съм дал стотици прогнози в този форум с познаваемост която никога не можеш и да мечатеш.

      Но по-важно от прогнозите е мисловния процес зад тях,рибке.А твоя е елементарен и казва,че си аматъор и 100% губещ играч в лонг рън

      Уникална глупост е да чакаш 7400 при посочените по-долу факти,които ти очевидно не разбираш

      Прочети ми поста,даже си го принитирай на стената и изучавай рибо


      Къв нов бичи тренд като от една година вече сме в инверсия на кривата на доходност
      Според различните матуритети , тя е най-дълбката то 1980.М2 растежа пада с рекордни темпове,той нов бичи тренд сънувал "експерта"
      Лихвите на ФЕД 5.5% , асенчо нов бичи тренд смятал ,че почва
      Last edited by petrg5s; 05.09.2023, 06:36.

      Коментар


      • Майчице, сухите превози литнаха. А още не е съвсем отразено в цената. 2020 Bulkers може още да се вземе за без пари.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
          Пипи написано си е там - ако не можеш да четеш кажи си. Малко над 1000 дни, началото е дъното от Октомври миналата година. И целта е малко над 7600.

          Иначе това с 3К можеш да го повтаряш до откат - за твое съжаление не можеш да ме цитираш, защото никога не съм казвал нещо подобно.

          При теб е хубавото че можем да се връщаме назад и да виждаме невероятно точни прогнозни. Ели Лилли на 350 ти се привиждаха някъкви свещи според който следвала елха и яко надолу. Е последва наистина яко движение - има няма 200 долара само че нагоре.

          Както казва Терзиев - ти си Царя на прогнозите.
          Петърчо е феномен, много е трудно (чисто статистически) да се направят толкова последователни грешни прогнози.
          Добре че няма пари, които да залага, иначе до сега да си е посегнал

          Коментар


          • Пипи написано си е там - ако не можеш да четеш кажи си. Малко над 1000 дни, началото е дъното от Октомври миналата година. И целта е малко над 7600.

            Иначе това с 3К можеш да го повтаряш до откат - за твое съжаление не можеш да ме цитираш, защото никога не съм казвал нещо подобно.

            При теб е хубавото че можем да се връщаме назад и да виждаме невероятно точни прогнозни. Ели Лилли на 350 ти се привиждаха някъкви свещи според който следвала елха и яко надолу. Е последва наистина яко движение - има няма 200 долара само че нагоре.

            Както казва Терзиев - ти си Царя на прогнозите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
              Относ СП500 - ето въпросното мнение. Ако беше внимавал малко щеше да видиш че цитирам статистика и имаме допускане. Аз допускам че сме в нов бичи тренд и използвам за мерило средният размер на бичи цикъл който е правил пазара на база 100 години история. Не броя вълни, не чертая тренд линии, не ме интересуват пълзящите средни, осцилатори, кендъли.
              асенчо,кога да чакаме SP500 на 7400? Преди или след злато на 3к ?


              Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

              Къв нов бичи тренд като от една година вече сме в инверсия на кривата на доходност
              Според различните матуритети , тя е най-дълбката то 1980.М2 растежа пада с рекордни темпове,той нов бичи тренд сънувал "експерта"
              Лихвите на ФЕД 5.5% , асенчо нов бичи тренд смятал ,че почва

              Не първи клас,в детската градина си още !
              И по- добре намали писането,защото след всеки пост показаваш все по-ниско ниво !

              Коментар


              • Трябва да видя конкуренцията, че франсетата ги ритат навсякъде в Африка. Имат ли повече договори последната година... голямо терсене ми е с френските компании, трудно намирам добре систематизирана информация.

                С макрото съм напълно съгласен. Сондьорите са направо като опции върху нафтата и там акумулирам. Леко късно се усетих, че са най-цикличните от сектора. Гео проучванията са ми по-трудни за разбиране.

                Коментар


                • Едно петле ми развиваше разни теории за тях, но няма как да се проверят освен скок в дълбокото. За дълга - там си е, над 1 милиард бондове с падеж април 2027г.

                  Иначе пазара е интересен - 70% са от геосайънс сървисис, другото е продажба на обордуване. Нафтата и Копачите са основни клиенти, следват земеделци и вода. Самия пазар е около 12-14б, расте прилично с 6%. Обаче според мен това са много песимистични прогнози за общия растеж. Тотал онзи ден с половин уста си признаха че търсенето на петрол не го виждат надолу преди 2050г. Напротив ще се копае и сондира и ми се струва че има доста хляб в офшорното . А точно там тия са незаменими.

                  Коментар


                  • Click image for larger version

Name:	Screenshot 2023-09-01 193804.jpg
Views:	1
Size:	67.0 КБ
ID:	4109042

                    Увеличаваме експозицията. Значително. Марджин да ми е як. Тука ще има шорт сквирт. Малко позакъснях тука, ама още много хляб и рибай стекове има.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
                      Недей така че нали знаеш - празната пушка веднъж гърми. Ще има още възможности:

                      https://africanarguments.org/2023/08...pcoming-votes/

                      Виж тези може би ще са ти интересни:

                      https://www.cgg.com/about/cgg
                      Тези ги обсъждахме тука преди повече от година. Не ми се търси сега кога точно беше. Някой ме разубеди тогава. Да си признае кой. Сега гледам имат страховит дълг. Ама на Яхуто за такива компании не вярвам 100%

                      Имаш ли някакви конктртни новини за тях?

                      ....

                      ееее, най-накрая sqqq-то почва да печата. крайно време беше.

                      Коментар


                      • Недей така че нали знаеш - празната пушка веднъж гърми. Ще има още възможности:

                        https://africanarguments.org/2023/08...pcoming-votes/

                        Виж тези може би ще са ти интересни:

                        https://www.cgg.com/about/cgg

                        Коментар


                        • В ретроспекция винаги съжалявам, че не съм влязъл с всичко при такива нарисувани габонски ситуации. Винаги имам едно Кавръковче на лявото рамо, дето ми нашепва "ами, ако разпродавачите знаят нещо повече от тебе".

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                            Така е ,но пак казвам гледаме бизнеса как върви до момента ако е стабилен имаме очаквания да е стабилен ,това са очаквания ,а за бъдещето някоя фирмичка дето графиката и последните 5-10 години е на зиг заг нон стоп с дъна от по няколко години ,айде мерси
                            Как върви бизнеса и как върви графиката често са напълно различни неща. Ако бизнесът е стабилен, то многогодишното дъно всъщност е дългоочакваният изгоден момент за покупка.
                            Да си правиш изводи дали даден бизнес е стабилен, въз основа на графиката на цената акцията, е опасно начинание.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение

                              За всяка от изброените в някакъв момент е важало всичко, което написа в предния си пост.
                              MCD - 2003, 2015
                              V - 2022
                              AAPL - 1997, 2004. В първия пример се очакваше всеки момент да фалира. Пък то кво - стана компанията с най-голяма капитализация.
                              MC - 2010, 2022
                              и така нататък

                              Подбирайки подходящи времеви периоди може да докажеш каквото си искаш. Печалбата обаче се прави въз основа на действия днес и развитие в бъдеще, а не с взиране в миналото.
                              Така е ,но пак казвам гледаме бизнеса как върви до момента ако е стабилен имаме очаквания да е стабилен ,това са очаквания ,а за бъдещето някоя фирмичка дето графиката и последните 5-10 години е на зиг заг нон стоп с дъна от по няколко години ,айде мерси

                              Шведските строители фалиргат всеки ден ,китайските и те ,немските да не са специални ?, да не говорим че тепърва ще се види кой ще фалира и кой не ,а и да не фалира купи ти акции па нека ти стоят парите бетонирани за една петилетка

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                1.Макдоналдс
                                2.Виза
                                3.Епъл
                                4.MasterCard
                                и така нататък
                                За всяка от изброените в някакъв момент е важало всичко, което написа в предния си пост.
                                MCD - 2003, 2015
                                V - 2022
                                AAPL - 1997, 2004. В първия пример се очакваше всеки момент да фалира. Пък то кво - стана компанията с най-голяма капитализация.
                                MC - 2010, 2022
                                и така нататък

                                Подбирайки подходящи времеви периоди може да докажеш каквото си искаш. Печалбата обаче се прави въз основа на действия днес и развитие в бъдеще, а не с взиране в миналото.

                                Коментар

                                Working...
                                X