IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Вечната борба -доброто и злото
    Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от jasonbeck Разгледай мнение
      Аз мисля, че тези неща ги казахме много пъти вече и трябва да се повтаряме..
      но сега най-ми идва да ти кажа, че не са много по различни нещата от 2011 дето горориш. Този ръст, който визираш е фейк, а ако сравним реално нещата с борсата..много има да пада за да отрази реалността. Все говориш, че трябва да стане чудо - Не, става когато ти най-малко ще очакваш. А твоят приятел брадатия козел, ще ви го... първи. Но ти казах също, че ще има лоши отчети за Q1, като едно добро начало.

      Ти много съветваш, нека и аз да те посъветвам - спри да мислиш за борсата като за нещо различно и независимо от реалният свят, където нещата са зле, умело разигравани от големите.
      Не знам от къде я черпиш тази информация че подобрение на икономическата ситуация няма?
      Съветвам те да поживееш малко в Западна Европа и САЩ и да сравниш ситуацията с преди 2-3 години, но ти няма да имаш база за сравнение така че аз мога да ти обясня какво се е подобрило.
      1. Безработицата е спаднала - това се вижда във всички статистики
      2. Кредита се отпуши - отново дават кредитни карти, заеми, кредити за жилища
      3. Цените на имотите растат
      4. Комапиите правят печалби
      5. Банките правят печалби
      6. БВП расте
      7. Продажбите на нови коли се увеличават
      8. Хората консумират повече
      9. Заплатите макар и бавно растат
      Има и още много други.
      Но ти няма как да ги знаеш тези неща щото не си живял извън България и не знаеш какво беше 2008-2009-2010 години през най-голямата криза.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
        Че е фейк, фейк е. Ама за да стане срива, който искаш, утре ще трябва JP Morgan да обяви фалит на репорта Едва ли ще е точно утре. Трябва все пак някакъв силен катализатор. Днес просто алгоритмите се играеха. Не можаха да пробият трайно 1840 и върнаха надолу. Утре примерно ще обърнат палачинката и пак ще има екшън, ама тоз път за мечките. В сряда може да е друго. Убиха волатилността в последните 2 години и пазара стана супер кух. Даже и тез като Хахо не могат да правят пари, има цели седмици почти без посока и без амплитуди. Тази година вече ще има нормализация, няма как. С излизането на Фед-а нещата ще се пооправят.
        Едно интелегентно мнение да прочета в тоя форум от много време насам.
        Просто вече ситуацията е много по предвидима и сигурна за това и няма амплитуди от 10%-20% а амплитудите са от 3%-5%.
        Не се очаква краят на света, ясно е че ако ситуацията се влоши ще се наливат пари до безкрай и фалити няма да бъдат позволени.
        За тва и няма причина пазара да пада толкова много. Дори и Еврозоната се кротна и там станаха по предвидими нещата.
        Така че пак има възможност за трейдинг но трябва да се трейдва на много по къси интервали през 0.5%-1%.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от jasonbeck Разгледай мнение
          ...Този ръст, който визираш е фейк, а ако сравним реално нещата с борсата..много има да пада за да отрази реалността. Все говориш, че трябва да стане чудо - Не, става когато ти най-малко ще очакваш...
          Че е фейк, фейк е. Ама за да стане срива, който искаш, утре ще трябва JP Morgan да обяви фалит на репорта Едва ли ще е точно утре. Трябва все пак някакъв силен катализатор. Днес просто алгоритмите се играеха. Не можаха да пробият трайно 1840 и върнаха надолу. Утре примерно ще обърнат палачинката и пак ще има екшън, ама тоз път за мечките. В сряда може да е друго. Убиха волатилността в последните 2 години и пазара стана супер кух. Даже и тез като Хахо не могат да правят пари, има цели седмици почти без посока и без амплитуди. Тази година вече ще има нормализация, няма как. С излизането на Фед-а нещата ще се пооправят.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
            И на какво се дължи този анализ?
            Обясни по подробно ако може с факти, кое ще предизвика този спад?
            Аз мисля, че тези неща ги казахме много пъти вече и трябва да се повтаряме..
            но сега най-ми идва да ти кажа, че не са много по различни нещата от 2011 дето горориш. Този ръст, който визираш е фейк, а ако сравним реално нещата с борсата..много има да пада за да отрази реалността. Все говориш, че трябва да стане чудо - Не, става когато ти най-малко ще очакваш. А твоят приятел брадатия козел, ще ви го... първи. Но ти казах също, че ще има лоши отчети за Q1, като едно добро начало.

            Ти много съветваш, нека и аз да те посъветвам - спри да мислиш за борсата като за нещо различно и независимо от реалният свят, където нещата са зле, умело разигравани от големите.
            Last edited by jasonbeck; 13.01.2014, 23:38.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от jasonbeck Разгледай мнение
              Моли се сега да падне повече, че ако направи това което казваш после ще има погром. Ако има 1850 или 1860, ще са му последните поне до 2016
              И на какво се дължи този анализ?
              Обясни по подробно ако може с факти, кое ще предизвика този спад?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                Факт е че мечките са се насрали много здраво и ги тресе неистов страх..но точно в такива моменти се пада най-здраво. 2011 когато затворих късите DAX на 15% профит пазара даде още 20% до дъното. Което оставих от дългите 2-3 месеца се сриваше след това и едва не ме тресна марджин кол. Сега нищо не може да ме накара да си закрия късите както нищо не може да ме накара да продам позиции, за които целите са ми минимум 60% нагоре.
                Незнам защо сравняваш сегашната ситуация с 2011?
                2011 ситуацията беше коренно различна света се тресеше от рецесия и криза нямаше QE и още хиляди неща, Гърция беше пред фалит и кво ли още не.
                Сега ситуацията е точно обратната, всичко е нагоре - РАСТЕЖ, чао чао криза.
                Така че за да има спад от 10% трябва нящо сериозно да растресе пазара.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
                  Маркета прави засилка преди да атакува върха.
                  Аз трейдвам СиП 1844 се мъчи мъчи (1 седммица) не можа да го мине, нормално е сега да върне 1%-2% преди да засили и да мине 1850 и после нагоре към 1900.
                  Най-много му давам да слезе до 1800 преди да излети към 1850.
                  Който иска да влиза дълъг на Американските пазара сега е идеална възможност.
                  Купих 10 контракта на 1820
                  Ще купя още 10 малко преди 1800 (ако стигнем въобще до там) много е възможно още утре да сме нагоре и ако има полужителни новини да почнем атаката на 1850.
                  Тия приказки за 10% спад са Wishful Thinking на разни "трейдърчета" който са се набутали с къси и сега им се привижда я 1700 я 1600 а някой даже имат опции за СиП на 1500.
                  Да падне пазара 10% трябва да стане световен катаклизъм, пазара връща най-много 2%-3% и купувачите почват да купуват, може да падне 5%-6% ако излязат много лоши резултати но това е малко вероятно.
                  Така че купувайте смело, другата седмица по това време ще продавате на 1850.
                  Факт е че мечките са се насрали много здраво и ги тресе неистов страх..но точно в такива моменти се пада най-здраво. 2011 когато затворих късите DAX на 15% профит пазара даде още 20% до дъното. Което оставих от дългите 2-3 месеца се сриваше след това и едва не ме тресна марджин кол. Сега нищо не може да ме накара да си закрия късите както нищо не може да ме накара да продам позиции, за които целите са ми минимум 60% нагоре.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
                    Маркета прави засилка преди да атакува върха.
                    Аз трейдвам СиП 1844 се мъчи мъчи (1 седммица) не можа да го мине, нормално е сега да върне 1%-2% преди да засили и да мине 1850 и после нагоре към 1900.
                    Най-много му давам да слезе до 1800 преди да излети към 1850.
                    Който иска да влиза дълъг на Американските пазара сега е идеална възможност.
                    Купих 10 контракта на 1820
                    Ще купя още 10 малко преди 1800 (ако стигнем въобще до там) много е възможно още утре да сме нагоре и ако има полужителни новини да почнем атаката на 1850.
                    Тия приказки за 10% спад са Wishful Thinking на разни "трейдърчета" който са се набутали с къси и сега им се привижда я 1700 я 1600 а някой даже имат опции за СиП на 1500.
                    Да падне пазара 10% трябва да стане световен катаклизъм, пазара връща най-много 2%-3% и купувачите почват да купуват, може да падне 5%-6% ако излязат много лоши резултати но това е малко вероятно.
                    Така че купувайте смело, другата седмица по това време ще продавате на 1850.
                    Моли се сега да падне повече, че ако направи това което казваш после ще има погром. Ако има 1850 или 1860, ще са му последните поне до 2016

                    Коментар


                    • Маркета прави засилка преди да атакува върха.
                      Аз трейдвам СиП 1844 се мъчи мъчи (1 седммица) не можа да го мине, нормално е сега да върне 1%-2% преди да засили и да мине 1850 и после нагоре към 1900.
                      Най-много му давам да слезе до 1800 преди да излети към 1850.
                      Който иска да влиза дълъг на Американските пазара сега е идеална възможност.
                      Купих 10 контракта на 1820
                      Ще купя още 10 малко преди 1800 (ако стигнем въобще до там) много е възможно още утре да сме нагоре и ако има полужителни новини да почнем атаката на 1850.
                      Тия приказки за 10% спад са Wishful Thinking на разни "трейдърчета" който са се набутали с къси и сега им се привижда я 1700 я 1600 а някой даже имат опции за СиП на 1500.
                      Да падне пазара 10% трябва да стане световен катаклизъм, пазара връща най-много 2%-3% и купувачите почват да купуват, може да падне 5%-6% ако излязат много лоши резултати но това е малко вероятно.
                      Така че купувайте смело, другата седмица по това време ще продавате на 1850.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
                        Пак ли мечтаете мишлета
                        Като не може да правите пари на борсата поне помечтайте на глас във форума
                        Колко пари изкара днеска бе плъх?

                        Коментар


                        • Ей пукнахте го нак-накрая от толкова много заклинания! Точно днес не трябваше! Това ми беше най-успешния ден от месеци насам. На европейската сесия всичко ми хвърчеше нагоре като ракети. Имах си тука една хубава къса позицийка на викса. Занули се, че и отиде на червено заради вас!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                            Михалаки,що направи с Нисето бре!!!Хахото пак ще ти е сърдит!!!
                            Дано да спре около 1810 чеее.....!!!
                            А да не би аз да съм виновен, аз му каам, много е на горе overbought ше слезне, той не на 2200 ше хои, ше хои ама не тая година, ръстове само в главата. Имат още един прът на горе и после 1600 ръст в обратна посока и лятото ако не минат върха 1850 едни бързи ръстове на 1200 - 1300 и у лево и DAX на 7мица и почва всичко от начало и после може и да хои на 11 000 и онова смръдливото на 2200

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
                              Пак ли мечтаете мишлета
                              Като не може да правите пари на борсата поне помечтайте на глас във форума
                              Този път (днес) пазара в Европа и САЩ е много рационален.... та по тази логика може да направи една шейна с 10% набързо. Много добре ми са се отразили движенията днес и оставям къси и дълги пък да видим... че днес съм до момента на 1000 Евро нагоре

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                                Тука ако го пуснат Дауто може да обърше две хилядараки набързо
                                Пак ли мечтаете мишлета
                                Като не може да правите пари на борсата поне помечтайте на глас във форума

                                Коментар

                                Working...
                                X