IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Anyone Разгледай мнение
    Това, което се случва в момента е най - голямата измама
    в историята на борсовата търговия. Дотком балона ряпа да яде.
    . Реалната икономическа ситуация не кореспондира (ама въобще)
    на надутите цени на акциите. Тренда е силен и може да го поддържат още много.
    Всички изведнъж забравика за дълговата криза. А тя не е отминала. Какво реално се промени. Освен, че хамериканите си вдигат непрекъснато тавана на дълга. Печатат едни пари (самоо електронно между другото). Това единствено прави определен тесен кръг мнооооооооооого богати. Някой може ли да каже с какво точно се подобри икономиката от 2009 насам? Заетост, производителност, дълг. Имаме високи нива на безработица в Европа (за младежката да не говорим), изключителна задлъжнялост.
    Разбира се нещата ще си дойдат на мястото. Въпроса е само кога (отговора няма цена). В действителност ако стойността на Дау към момента беше около 11000, а на Дакс около 6 500, то това би бил един положителен знак за възстановяване и нормализиране на пазарната среда. Но уви решиха да го играят много хард, а резултата е предизвестен. Единственият въпрос е КОГА.

    Поздрави и успехи на всички,
    +1
    Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

    Коментар


    • Това, което се случва в момента е най - голямата измама
      в историята на борсовата търговия. Дотком балона ряпа да яде.
      . Реалната икономическа ситуация не кореспондира (ама въобще)
      на надутите цени на акциите. Тренда е силен и може да го поддържат още много.
      Всички изведнъж забравика за дълговата криза. А тя не е отминала. Какво реално се промени. Освен, че хамериканите си вдигат непрекъснато тавана на дълга. Печатат едни пари (самоо електронно между другото). Това единствено прави определен тесен кръг мнооооооооооого богати. Някой може ли да каже с какво точно се подобри икономиката от 2009 насам? Заетост, производителност, дълг. Имаме високи нива на безработица в Европа (за младежката да не говорим), изключителна задлъжнялост.
      Разбира се нещата ще си дойдат на мястото. Въпроса е само кога (отговора няма цена). В действителност ако стойността на Дау към момента беше около 11000, а на Дакс около 6 500, то това би бил един положителен знак за възстановяване и нормализиране на пазарната среда. Но уви решиха да го играят много хард, а резултата е предизвестен. Единственият въпрос е КОГА.

      Поздрави и успехи на всички,
      NO SIGNATURE FOUND

      Коментар


      • Аз си пускам мини немци и старци и пей сърце

        Коментар


        • И на мен ми харесва 10101 ама първо шипче да се изтрепят бичаци после шипче да се избият късаци и после истинското надолу.това за 3 секунди.а долу нещо бая атомки от мойте се насъбраха определено ще има зарево като за връх разбира се

          Коментар


          • чакай да стигне 10111 и тогава пък на бфб-ту пак ще си падаме

            Коментар


            • айде фашагата надолу

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                +++++++++
                Бравос, и за туй черпня имаш.
                Само дет му нямах много доверие и си взех 15 бройки само тогава, надявах се да върне още...ма йок.
                Разбрах аз що ми насочи вниманието към него - част от бъдещата конкуренция на жилетката, хубаво е да има човек и от тях

                Чудех се по едно време дали да не го комбинирам с батковците му от ABBV, ма нещо не ми се нравят, много надценени ми изглеждат особено като за тия камари дълг де имат.....тоя Енанта дребосък наистина е по добрия избор.
                АБВВ бяха част от Абът до миналата година. След това Абът решиха да отделят най-печелившото си лекарство - и най-печелившото лекарство в момента Хумира в отделна компания АБВВ - тя реално се занимава с биотехнологичната част а Абът си оставиха генериците. АБВВ всъщност е евтина за биотехнологична компания - а дълга за нула време ще изчезне. А е евтина защото на Хумира и изтича патента 2016. Но аз лично имам и от тях - харесва ми че имат доста сериозен пайплайн и доста на сериозно взимат рисърча - може точно защото изтичането на лиценза на хумира ги притиска.

                Реално следващия им удар ще е тяхното лекарство срещу хепатит С. Но както се видя и от совалди, прогнозите в тази сфера са доста несигурни - още повече защото още не се знае каква ценова политика ще предприеме АББВ. Като странното е че бъдещата ценова политика на АБВВ натиска и цените на Гилиъд и на Енанта - от тяхното решение всъщност ще зависи печалбата в сектора. Следващите конкуренти Бристол Майер и Мерк са доста назад - пък и не веднъж са се дънили. Особено Мерк - които само преди две три години бяха сочени като фаворит в тази област - пък се изложиха като кифладжии.

                Все пак това че след АБВВ идват и други потенциални лекарства усложнява доста нещата. Дори и на 250 милиарда пазар. При двама играчи - лекарството на АБВВ и Енананта почти сигурно ще мине до края на годината - стратегията между Гилиъд и АБВВ е относително лесна. Гилиъд е лидера - АБВВ следва - делкат си пазара и всеки печели яко. Но след две, три или дори пет години като влезат Бристол Майер и дори може би Мерк и нещата доста се усложняват. На АБВВ лекарството е със сходна ефективност на Совалди, ако и следващите са толкова качествени почти сигурно ще се стигне до ценова война в средносрочен период. А от това никой не печели много.

                Ако АБВВ успее да през следващите три години да изкара още някое добро лекарство то и от там може да се очаква доста добра възвращаемост. Аз лично ги държа защото пазара ги оценява като фармацевтична, а не като биотехнологична компания. което е възможно в даден момент да се промени и да се получи сладката експанзия на коефициентите и съответно якия ръст на цените. Пък и дават над 3% дивидент.

                Коментар


                • Късо дау

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                    Бичаци да знаете че на минетка обема на 16730 го забравихте така че до края на седмицата сме с ново дъно.мухахааа
                    Архи, кво стана бе брато, пак ли ти надупчиха биците дирнико
                    Ей не ме чуваш като ти казвах да ходиш да шортиш бфб-то, а не тука

                    Както и да е, днес и аз съм в твоя отбор. Таман слижих къс SDS на 25.66$ преди малко, все пак нов ол тайм хай имаме. Оттука насетне на 1960 и на всеки 10 пункта нагоре - добавки.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Аз предпочитам отделни компании. Все пак биотека е да се прави печалба в пъти, а това трудно може да стане през фондове.

                      Виж това http://www.finviz.com/quote.ashx?t=ENTA
                      +++++++++
                      Бравос, и за туй черпня имаш.
                      Само дет му нямах много доверие и си взех 15 бройки само тогава, надявах се да върне още...ма йок.
                      Разбрах аз що ми насочи вниманието към него - част от бъдещата конкуренция на жилетката, хубаво е да има човек и от тях

                      Чудех се по едно време дали да не го комбинирам с батковците му от ABBV, ма нещо не ми се нравят, много надценени ми изглеждат особено като за тия камари дълг де имат.....тоя Енанта дребосък наистина е по добрия избор.

                      Коментар


                      • Бичаци да знаете че на минетка обема на 16730 го забравихте така че до края на седмицата сме с ново дъно.мухахааа

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                          Дддддда не е възкръснало мошето
                          На кое викаш мошето и защо? Явно съм изтървал някакъв по-ранен момент от дискусията ...

                          Коментар


                          • Бичаци много слабо 10 двайсе бройки

                            Коментар


                            • Ето бойко борисов който де прибра от хамерика с поръчка ме дублира.и той бил възкръстнал каза.съвпадение

                              Коментар


                              • Дддддда не е възкръснало мошето

                                Коментар

                                Working...
                                X