IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И аз открих дълга позиция най-после.
    http://www.londonstockexchange.com/e...08882ZZUSDIOBE

    Всички са скочили върху нея да я съжаляват.
    Епъл я бил размазал във високия клас.
    Китайците щели да я разкостят в ниския.
    А мен не ми излиза от главата факта, че е вертикално интегрирана и това във възходящ икономически цикъл би трябвало да сработи за нея. Произвежда си всичко - от паметта и процесорите до дисплеите. Има голям дял и съответно влияние върху цените на компонентите когато поиска. Сглобява ги в крайни продукти на същите места, където сглобяват и китайците.

    Във всеки случай тръпката да купуваш, когато пазара аха да се срути е силна.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Улязох у VALE-то преди малко на 11.49
      Ако отпраши към 9-10 - ще допълваме харно.
      Предчувствам че ще стане същото като Браса..и ха дано де
      Он тоже май пак потеглил къмто 10-11$ ...няма лошо ич ама
      Доколкото съм чел Vale не са толкова политически обвързано подобно на PBR.
      Едва ли ще хлопнат кепенците и ако се държат дългосрочно ще дадат добър профит.
      Ама първо трябва тримата големи да удавят малките (справка CLF) и не е ясно докъде ще докарат цената на рудата. Имам чувство, че акцията ще тества 10 $ - особено ако всички борси продължат да светят в червено....
      Както казах шотландците ще свирят началото на 19.09.14 ... просто запалиха фитила независимо, че не се получиха фойверки
      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

      Коментар


      • егати еврото падна с 10 цента и дакса още не е на 10 000, а тия си седят на 2 000 и вятър ги вее много силна американската икономика

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Улязох у VALE-то преди малко на 11.49
          Ако отпраши към 9-10 - ще допълваме харно.
          Предчувствам че ще стане същото като Браса..и ха дано де
          Он тоже май пак потеглил къмто 10-11$ ...няма лошо ич ама
          Пип гледах го желязото през уикенда. Не разбрах как тези минъори са били ок при цена на желязото $10-12 преди 10год, а сега при цена $80 им е трудно (нищо че пада от $180).

          Чете ли, че филантропски фонд на Рокфелер излизал от петрола.
          След това проверявах какво значи филантроп.

          Коментар


          • бихме обемчето на наско на минетка евала наско .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              Вале са с най ниската себестойност от всички, направиха и огромна шипинг компания за целта.
              Мисля че близо до 12$ е добро ниво за откриване на позиция..а ако спечели баба ви Дилма току виж паднали и до 10$ както Браса...е там вече ще се налапам като прасе
              Улязох у VALE-то преди малко на 11.49
              Ако отпраши към 9-10 - ще допълваме харно.
              Предчувствам че ще стане същото като Браса..и ха дано де
              Он тоже май пак потеглил къмто 10-11$ ...няма лошо ич ама

              Коментар


              • мухахааааааизчистих някой друго мини помпайте да селвам хайовете
                Last edited by the architect; 22.09.2014, 18:30.

                Коментар


                • Мирише на кръв,пот и сълзи.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                    Мисла си ако правят експанзия в Щатите, те що де не влязат там през Яху, хем ще си приберат обратно акциите с дискаунт. Обаче едва ли ще го направят през БАБА, щото ще си нарушат принципа да е куха откъм екуити структура или?
                    Те имат такава структура защото китайското правителство забранява чужд контрол във важни отрасли. Предполагам че ако правят експанзия ще купуват американски фирми и през тях ще я правят. Няма да е през яху, вече питаха Джак Ма дали пък не мисли да купи яху, той отрече.

                    Всъщност те вече купуват някакви малки американски фирми. То не им и трябват големи, защото реално те са си буквално електронен магазин в огромни размери. Няма особенни технологии, няма логистика - за разлика от амазон, няма кой знае какви иновации. Реално са всъщност старомодна компания - с огромен мащаб и потенциален растеж. Но за растежа им в САЩ аз поне съм скептичен. Там няма как да достигнат пазарен дял като в Китай - все пак я няма компартията която да им осигурява монопол. Но пак могат да бъдат доста големи, макар че предполагам че амазон ще си запази първенството и то доста лесно.

                    Аз си мисля че ще се опитват по-скоро да правят експанзия продукцията на китайски фирми на запад. Преди някъде година ги бях гледал, за поръчване на някакви китайски електрически мотоциклети в България, не мислех че тук ще се продават добре и зарязах нещата. но бях наистина впечатлен колко неща можеш да вземеш реално почти без пари директно от китайския производител. Особено ако доставяш с кораб по големи обеми.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                      А аз си мислех че приказваш за друго. Ако баба не расте може и да се върне. Но ме съмнява че доста ще порастне като вземе да изкарва отчети. 80% от интернет пазара в Китай. И то не само на стоки, но и на разплащания и с големи приходи от реклама. Растяща като Фейсбук, но с доста по-високи приходи и печалба. С амбиции да прави световна експанзия и вече с ресурсите да го направи. развиваща се със силна подкрепа на Партията. Али баба до две три години ще е най-голямата интернет компания в света ако продължават в същия дух. гугъл ряпа да яде - те разчитат само на реклама.

                      Две причини за момента ме спира директно да я направя най-голяма позиция в портфейла ми са че още не е доказала че има добро корпоративно управление. Но като слушам шефа и, човекът ме кефи съвсем земен. И другото е че е китайска. но може би трябва да се примирим с това.

                      Но все повече си мисля като разкарам яху, поне една трета от взетото да го сложа в БАБА. Или както днес разправяха по СНБС "искам си моето БАБА"
                      Мисла си ако правят експанзия в Щатите, те що де не влязат там през Яху, хем ще си приберат обратно акциите с дискаунт. Обаче едва ли ще го направят през БАБА, щото ще си нарушат принципа да е куха откъм екуити структура или?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                        А аз си мислех че приказваш за друго. Ако баба не расте може и да се върне. Но ме съмнява че доста ще порастне като вземе да изкарва отчети. 80% от интернет пазара в Китай. И то не само на стоки, но и на разплащания и с големи приходи от реклама. Растяща като Фейсбук, но с доста по-високи приходи и печалба. С амбиции да прави световна експанзия и вече с ресурсите да го направи. развиваща се със силна подкрепа на Партията. Али баба до две три години ще е най-голямата интернет компания в света ако продължават в същия дух. гугъл ряпа да яде - те разчитат само на реклама.

                        Две причини за момента ме спира директно да я направя най-голяма позиция в портфейла ми са че още не е доказала че има добро корпоративно управление. Но като слушам шефа и, човекът ме кефи съвсем земен. И другото е че е китайска. но може би трябва да се примирим с това.

                        Но все повече си мисля като разкарам яху, поне една трета от взетото да го сложа в БАБА. Или както днес разправяха по СНБС "искам си моето БАБА"
                        +999999
                        Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                        Коментар


                        • А аз си мислех че приказваш за друго. Ако баба не расте може и да се върне. Но ме съмнява че доста ще порастне като вземе да изкарва отчети. 80% от интернет пазара в Китай. И то не само на стоки, но и на разплащания и с големи приходи от реклама. Растяща като Фейсбук, но с доста по-високи приходи и печалба. С амбиции да прави световна експанзия и вече с ресурсите да го направи. развиваща се със силна подкрепа на Партията. Али баба до две три години ще е най-голямата интернет компания в света ако продължават в същия дух. гугъл ряпа да яде - те разчитат само на реклама.

                          Две причини за момента ме спира директно да я направя най-голяма позиция в портфейла ми са че още не е доказала че има добро корпоративно управление. Но като слушам шефа и, човекът ме кефи съвсем земен. И другото е че е китайска. но може би трябва да се примирим с това.

                          Но все повече си мисля като разкарам яху, поне една трета от взетото да го сложа в БАБА. Или както днес разправяха по СНБС "искам си моето БАБА"

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                            Хах, по която и логика да тръгнем, все стигаме до половината от инвестицията.
                            Ко се върне до 33-34 ще подкрепям.
                            Те китайците са по евтинията,може и до 5 долара да я докарат,само веднъж
                            да съберат мангизите от балъците.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                              Хах, по която и логика да тръгнем, все стигаме до половината от инвестицията.
                              Ко се върне до 33-34 ще подкрепям.
                              Аре сега, тя на 39 си изглежда перфектно На 34 сигурно е била по-добре, ама то няма пълно щастие.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                                Не е съвсем така. Имаш една китайска компания, която е прехвърлила акции в компания на каймановите острови, като се търгува компанията на каймановите острови, а не китайската. Или имаш американска компания с доста добро корпоративно управление, която държи акции от китайската компания и ти казва че ще върне на акционерите половината от инвестицията в Алибаба.

                                И между другото готината мацка не е направила нищо тъпо откакто е шеф. И красива и умна, жена мечта.
                                Хах, по която и логика да тръгнем, все стигаме до половината от инвестицията.
                                Ко се върне до 33-34 ще подкрепям.

                                Коментар

                                Working...
                                X