IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
    Мерси. Схванах идеята.
    Кот д'Ивоар или ще се наложи да продава по-евтино или да спре да продава.
    Това е игра с два изхода. Пропускам.
    не - говоря ти за дълга позиция

    какао се произвежда на три места. В индонезия, западна африка и латинска америка. западна африка е от основните производители на какао. Ако ебола се разпространи това ще удари производството в западна африка и ще се получи ограничение на рпедлагането. В същото време търсенето на какао расте от години. реално ебола само ще засили тренда нагоре. Средния китаец консумира в момента само по 100 гр шоколад на година - а те обичат шоколад

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
      Вземи си ETF за какао ако вярваш че ебола е проблем.
      Мерси. Схванах идеята.
      Кот д'Ивоар или ще се наложи да продава по-евтино или да спре да продава.
      Това е игра с два изхода. Пропускам.

      Коментар


      • еврейчето да даде фондамент защо падаме ама молят са дай на еврейски че срамиш езикът ми аз ще преведа в гуглето

        Коментар


        • днеска една кола СА 8888 СА ме преследва . викам си това е знак и ето на .

          напоследък търгувам само по знаци от всевишния и извънземните

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            SDRL ми кацна на засадата на 24.01. Следва 23, 22, 21..и за 20 имам готовност.
            Добавка и на TAN, VLO, RSXJ
            Кеш все още има бол, а и винаги може да добавим още при нужда.

            Добър тайминг от моя страна че ги измъкнах точно навреме от фиделити доларесите
            Пип сидрил върви към 15-16 - както и преди ти бях казал.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
              Купих зърна, защото приемам ебола, като сериозен риск. По същата причина и съм къс в Насдак. Ако имах лост направо щях да шортя нефт, туристически фирми и въобще всичко което би било засегнато от страха на хората да пътуват и да контактуват.
              Не си спомням пазара при "свинския грип", така че моята интуиция това ми подсказва.
              А в Самсунг съм....щото евтин според мен!
              Вземи си ETF за какао ако вярваш че ебола е проблем.

              Коментар


              • SDRL ми кацна на засадата на 24.01. Следва 23, 22, 21..и за 20 имам готовност.
                Добавка и на TAN, VLO, RSXJ
                Кеш все още има бол, а и винаги може да добавим още при нужда.

                Добър тайминг от моя страна че ги измъкнах точно навреме от фиделити доларесите

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                  За какво ги държиш тези зърна. Храните се ок за диверсификация ама да държи човек 1 до 2%. Между другото за какво ти е хедж след като нямаш лост. Просто дръж 30-40% кеш. Какво като играе нагоре надолу портфейла, без лост си шапка на тояга. Заебаваш го за един месец и изобщо не го гледаш. То декември вече ще е нагоре най-вероятно.
                  Купих зърна, защото приемам ебола, като сериозен риск. По същата причина и съм къс в Насдак. Ако имах лост направо щях да шортя нефт, туристически фирми и въобще всичко което би било засегнато от страха на хората да пътуват и да контактуват.
                  Не си спомням пазара при "свинския грип", така че моята интуиция това ми подсказва.
                  А в Самсунг съм....щото евтин според мен!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                    3-та година съм на пазара и ми е малко рано да откривам сметка с лост.
                    В момента съм на дълго в Самсунг (който въпреки, че е на цената на активите си вече, не движи в тази посока) и къс Насдак за хедж чрез SQQQ, който е отвратителен инструмент.
                    И малко зърно през CORN и WEAT.
                    За какво ги държиш тези зърна. Храните се ок за диверсификация ама да държи човек 1 до 2%. Между другото за какво ти е хедж след като нямаш лост. Просто дръж 30-40% кеш. Какво като играе нагоре надолу портфейла, без лост си шапка на тояга. Заебаваш го за един месец и изобщо не го гледаш. То декември вече ще е нагоре най-вероятно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                      Е аз казвам първо да продадеш след това да купиш. така търсиш върховете, не дъната
                      3-та година съм на пазара и ми е малко рано да откривам сметка с лост.
                      В момента съм на дълго в Самсунг (който въпреки, че е на цената на активите си вече, не движи в тази посока) и къс Насдак за хедж чрез SQQQ, който е отвратителен инструмент.
                      И малко зърно през CORN и WEAT.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                        недейте пощурява ей
                        кой ще добива злато на такива цени
                        Който иска

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                          И през ум не ми минава да търся дъна след днес.
                          ...евентуално акции на някой производител на пищови или храни.
                          ...а и на дърво, да чукнем да дърво.
                          Е аз казвам първо да продадеш след това да купиш. така търсиш върховете, не дъната

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                            И през ум не ми минава да търся дъна след днес.
                            ...евентуално акции на някой производител на пищови или храни.
                            ...а и на дърво, да чукнем да дърво.
                            ей,ще ви доде акъла,само да не е късно
                            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                            Коментар


                            • И през ум не ми минава да търся дъна след днес.
                              ...евентуално акции на някой производител на пищови или храни.
                              ...а и на дърво, да чукнем да дърво.

                              Коментар


                              • недейте пощурява ей
                                кой ще добива злато на такива цени
                                Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                                Коментар

                                Working...
                                X