IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
    Все си мисла, че ФЕД и ЕЦБ имат още инструменти за въздействие.
    А последното им оръжие ако нещата се омажат, може да е да ни раздадат по 10-тина хилки да продължим да си цъкаме.
    или?
    То една от причините да падат пазарите е че QE свършва този месец. Няма да направят друго подобно нещо, все едно колко пада пазара на акции. Реално ако не почне да расте до края на месеца след това може още повече да падне, защото и лихвите ще почнат да пълзят нагоре.

    Коментар




    • Така,излязох от 23 месечна къса позиция при Дакса

      Дойде и това време,търпението се възнаграждава.
      Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

      Коментар


      • Руки какво казват тренлиниите накъде сме

        Коментар


        • Все си мисла, че ФЕД и ЕЦБ имат още инструменти за въздействие.
          А последното им оръжие ако нещата се омажат, може да е да ни раздадат по 10-тина хилки да продължим да си цъкаме.
          или?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
            Нещата станаха много сериозни... Оставям ви да си ближете раните!
            Не забравяте: БЯГАЙТЕ от тоя пазар! ВЕДНАГА!
            Ама Мастъре аз казах по-надолу че го чакам да пада вече. Колкото повече пада толкова по-добре

            Коментар


            • баси селенията

              Коментар


              • Нещата станаха много сериозни... Оставям ви да си ближете раните!
                Не забравяте: БЯГАЙТЕ от тоя пазар! ВЕДНАГА!
                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                Коментар


                • списиален поздрав за бичаците по повод вироса

                  https://www.youtube.com/watch?v=oZK8hiJ1KJQ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                    Няма такъв филм... Няма относителен хедж. Ти си с презумпцията че двете икономики ще вървят еднопосочно но с различна скорост... Ами я ако едната расте а другата намалява? Ти няма да хеджираш с това което правиш, а ще увеличаваш експозицията!
                    не е така. Ако намалява тази за която съм предвидил че ще расте по-бавно ще правя луди пари.

                    Този "хедж" се базира на това че много пазари, икономики, инструменти се движат със силна корелация помежду си. което всъщност е факт. Т.е. в момента в който човек намери инструменти, икономики или пазари които се движат със силна корелация може да го използва. цялата работа е корелацията да се запази и да е прав във изводите си за скоростта.

                    корелациите по принцип се запазват с месеци. За скоростта е по-трудно. Да кажем че чисто математически този вид хедж е базиран на втората производна на растежа. Ако бъдещето ниво на даден инструмент е доста трудно да се предвиди - да не кажа невъзможно, то е доста по-лесно да се предвиди как даден иструмент ще се представя спрямо друг силно подобен инструмент. Без значение от нивото им.

                    Например в България със силна корелация са ЦКБ и ПИБ. ЦКБ и Химимпорт, МСХ и Стара Планина, Албена и Албена инвести. И ако имахме ликвиден пазар с често използвани къси и достъпен маржин в големи количества, човек може доста лесно да заема дълги в едната позиция от двойката и къса в другата позиция. Според това кое смята че ще се движи по-бързо. Все едно дали нагоре или надолу.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                      Спада още не е нищо особено. 2008 мисля че си бях правил един принт скрийн с десетина пазара всичките с по -10% и надолу в рамките на един ден. За съжаление като ми изгърмя харда и се загуби - но още си го спомням живо Мисля че е единствения момент в който бях близо до паник атака.
                      Ето затова не играя с левъридж - не може вечно да вали...
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                        Спада още не е нищо особено. 2008 мисля че си бях правил един принт скрийн с десетина пазара всичките с по -10% и надолу в рамките на един ден. За съжаление като ми изгърмя харда и се загуби - но още си го спомням живо Мисля че е единствения момент в който бях близо до паник атака.
                        а ти не го мисли 4949 дакса кой ще го тества за два три пипа не го докосна 2011 . тез неща се наказват

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                          Това не е този хедж за който си мислиш. Просто така го наричат без реално да е хедж в чистия смисъл. Просто с него се гони относителна стойност, а не абсолютна.
                          Няма такъв филм... Няма относителен хедж. Ти си с презумпцията че двете икономики ще вървят еднопосочно но с различна скорост... Ами я ако едната расте а другата намалява? Ти няма да хеджираш с това което правиш, а ще увеличаваш експозицията!
                          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            Те това не знам колко е показателно, но никога не съм го виждал на 0
                            money.cnn.com/data/fear-and-greed/
                            Спада още не е нищо особено. 2008 мисля че си бях правил един принт скрийн с десетина пазара всичките с по -10% и надолу в рамките на един ден. За съжаление като ми изгърмя харда и се загуби - но още си го спомням живо Мисля че е единствения момент в който бях близо до паник атака.

                            Коментар


                            • Те това не знам колко е показателно, но никога не съм го виждал на 0
                              money.cnn.com/data/fear-and-greed/
                              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                              Коментар


                              • майкъле къртиш ли дакса

                                Коментар

                                Working...
                                X