IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

    Терзиев с постоянно търгуване с дребни проценти от портфейла не можеш да биеш никога индексите, за по дълъг период, ако го направиш за малък период от време е чиста случайност а не поради някакви умения. Сега че по филмите които си гледал може и така да е, ама реалността е друга
    Но пък току виж някой може да ти повярва че се печели, но всъщност само посредника ще спечели,
    Не се печели, ясно като бял ден. Хубаво, че го отдаваш на късмет. Аз толкова загуби натрупах от газ и въглища, че по едно време почнах да си мисля, че съм тъп. Пък то било лош късмет, че насред хиперинфлация заложих на суровини, дето бяха на многогодишни дъна. А то умните ми казваха, че ще зануля и идва японски дефлационен сценарий. Ама не ги послушах и сега тегля.

    Благодаря ти, да знам, че късметът ми е виновен е много хубаво. Сега ми е по-леко на душата. Така ми напомняш на Ивелинка, че и тя само за късмета ми говореше

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
      И още купувам, че и 30 пута ягуарски на 10 продадох. Най-голямата ми единична позиция е в момента. Ама ти недей прави като мен, че да не вземеш да се развалиш. Остани си далеч от материалното. Повтаряй си, че е по-добре да даваш, отколкото да получаваш бъди дзен. Досега ти се получава, не си се излъгал като мен да купиш преди година Газпром или Ролс ройс например.
      Терзиев с постоянно търгуване с дребни проценти от портфейла не можеш да биеш никога индексите, за по дълъг период, ако го направиш за малък период от време е чиста случайност а не поради някакви умения. Сега че по филмите които си гледал може и така да е, ама реалността е друга
      Но пък току виж някой може да ти повярва че се печели, но всъщност само посредника ще спечели,

      Коментар


      • Опашки за бензин, лимити по колко литра на чувак, а министърът вика "За бога братя, не купувайте."

        - Великобритания 2021 г.

        Последният път такива неща имаше точно преди жестока дефлация и жесток спад на суровините. А аз глупакът до уши в нафта, газ и метали, че и в разни корабчета, дето ги прекарват. Ма пада ми се, като не чета Блумбърг.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
          Моя грешка,40-45. Но, ако затваряш по 4 хил. на опция пак не е толкова изгодно.

          С някои от големите банки можеш да ги правиш твоите целеви проценти. С твоята тактика едва ли ще се хвърлиш на gs, но от jpm надолу сигурно се ядва.
          Не им е достатъчно.
          По начало свестните акции са доста кът такива дето могат ми кихат 1% месечно. Доста съм ровил из сп500..
          Най добре обаче става с лев.етф-и. От рода на tqqq, soxl, spxl, дори и нелев. като kweb. И в момента половината ми путове и близо 2/3 от премиите ми са от тях.

          Коментар


          • Моя грешка,40-45. Но, ако затваряш по 4 хил. на опция пак не е толкова изгодно.

            С някои от големите банки можеш да ги правиш твоите целеви проценти. С твоята тактика едва ли ще се хвърлиш на gs, но от jpm надолу сигурно се ядва.
            Last edited by terziеv; 26.09.2021, 16:43.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Ми аз нали това обяснявам - само загуби трупам. Сега съм решил да губя от копачи. Тази моя тъпа идея да купувам евтино постоянно ми излиза през носа.

              ~~~

              pipbel , трудно ми е да осмисля начина ти на игра с опциите. Според мен е изключително неефективен. По същество аз не заключвам пари / положителен баланс, когато играя къси путове.


              Да не говорим, че в твоя случай на пълно покритие можеш дори gme да играеш... Или даже любимата ми спекула irnt. Извън спекулата, от сигурните lpi има наистина високи премии. А от гигантите Алтриа има чудесни януарски путове страйк 35-40. Направо неприлични премии за гарантиран по същество залог. Аз от тях мога да си позволя малко, но с твоите възможности е друга бира.
              По принцип избягвам спекулативните, имам само 1 чисто такъв, при амс на 20$ , отворено тая сряда за 17 дек, 6.1% ме поблазниха за няма 3 мес.
              Тия lpi не ги знам, погледнах - да, прилични премии на фона на бая слаба ликвидност, ама все пак - 4.7% за 4 мес на 10 делта, за нещо де не знам, мне.
              То и индексо ТQQQ ми ги дава тия % на тая делта, къде да си вра главата...
              Алтрия - да, имам от нея акции, заслужава си, най малкото дивидента.
              Ама трудно ми се вързват с чудесни и неприлични януарските путове с това което виждам - доходност от 1.2% за 4 мес на 40 страйк, на 35 - няма и 1%.
              Аз гледам поне 1 -1.1% на месечна база да имам като приход.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение



                Верно ли ? И не само бройката ме същиса..погледнах набързо - ми не ме кефи особено, на 13.7 делта само 3% премия за почти 4 месеца ми се види мизерно.
                Aз оня ден пуснах още 1 на качулката, тоя по рисков, @33, 14.8 делта, ама поне снася 4.3% за 2 месеца.
                Ми аз нали това обяснявам - само загуби трупам. Сега съм решил да губя от копачи. Тази моя тъпа идея да купувам евтино постоянно ми излиза през носа.

                ~~~

                pipbel , трудно ми е да осмисля начина ти на игра с опциите. Според мен е изключително неефективен. По същество аз не заключвам пари / положителен баланс, когато играя къси путове.


                Да не говорим, че в твоя случай на пълно покритие можеш дори gme да играеш... Или даже любимата ми спекула irnt. Извън спекулата, от сигурните lpi има наистина високи премии. А от гигантите Алтриа има чудесни януарски путове страйк 35-40. Направо неприлични премии за гарантиран по същество залог. Аз от тях мога да си позволя малко, но с твоите възможности е друга бира.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                  И още купувам, че и 30 пута ягуарски на 10 продадох. Най-голямата ми единична позиция е в момента. Ама ти недей прави като мен, че да не вземеш да се развалиш. Остани си далеч от материалното. Повтаряй си, че е по-добре да даваш, отколкото да получаваш бъди дзен. Досега ти се получава, не си се излъгал като мен да купиш преди година Газпром или Ролс ройс например.


                  Верно ли ? И не само бройката ме същиса..погледнах набързо - ми не ме кефи особено, на 13.7 делта само 3% премия за почти 4 месеца ми се види мизерно.
                  Aз оня ден пуснах още 1 на качулката, тоя по рисков, @33, 14.8 делта, ама поне снася 4.3% за 2 месеца.

                  Коментар


                  • И още купувам, че и 30 пута ягуарски на 10 продадох. Най-голямата ми единична позиция е в момента. Ама ти недей прави като мен, че да не вземеш да се развалиш. Остани си далеч от материалното. Повтаряй си, че е по-добре да даваш, отколкото да получаваш бъди дзен. Досега ти се получава, не си се излъгал като мен да купиш преди година Газпром или Ролс ройс например.

                    Коментар


                    • Терзич батка ко стана с sbsw на 14 купуваше хаха

                      Коментар


                      • Прав си, копеле. Ще стоя настрана, че парите развалят човека. Ти затова си остана хубав човек. Не се подведе даже да поспечелиш от gme, където всички се развалихме много лошо.

                        Хак им е пък сега на купилите jve. Не се съмнявам, че още приживе ще те канонизират като Мунчо безсребърник, закрилник на борсовите идиоти.

                        Коментар


                        • Уикенд е бе, човек. Дай си малко почивка от терзанията.


                          ПП. JVA добре че не си взел. Ако беше взел в началото на годината на 2 януари щеше да underperform-неш SPY, а ако беше взел на кой да е ден след 10 януари сега щеше да си на червено.

                          Коментар


                          • Аз не съм толкова силен по английски, но тук май пише, че идва спад в цените и съответно суровините ще поевтиняват:

                            Costco warned of "permanent inflationary items," including freight and labor costs.
                            Пфу, пак се прецаках. Що ли пазарувах корабчета. Още понеделник ще продавам на загуба. Както обикновено. Надявам се да не загубя колкото загубих от газ и нафта. Пък то и кафето сигурно ще поевтинее, то добре че още не съм купил JVA.

                            Коментар


                            • Нямам печеливши сделки, бе пъпеш. Поне десет пъти го писах. От всичко губя. Бъди рахат, водиш ме с десет обиколки. Същински Шумахер си в главата; никой не може да ти се опре.

                              Още не мога да си простя, че си въобразих една инфлация, че даже заложих на газ и въглища. Сега няма да си простя и загубата от копачите и металургията.

                              Коментар


                              • Китаеца, намали кафето и да знаеш, че още чакам да видя поне една печеливша сделка с вход и изход в реално време. Поне едничка, бе човек. Една единствена чакам

                                Коментар

                                Working...
                                X