IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
    Кой беше купувал Алибаба, от 300 на 143 долара за една година, огромен плонж във времена на растеж на пазара, от китайските работи трябва да се бяга, доверието не е като в Америка. Дори в Европа доверието не е на висота, политиканите много се месят.
    Същото го писа и за Русия и реалността те опроверга. САЩ са най-рисковата юрисдикция от големите икономики. Всички играем там заради ликвидността и лесния достъп.

    Коментар


    • Кой беше купувал Алибаба, от 300 на 143 долара за една година, огромен плонж във времена на растеж на пазара, от китайските работи трябва да се бяга, доверието не е като в Америка. Дори в Европа доверието не е на висота, политиканите много се месят.

      Коментар


      • Май не следиш темата, Терзиев и Пип си печелят съвсем регулярно от продажба на опции.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
          Бъркаш финансова и всякаква грамотност с образование или четене на сайтове. Парадокс е, но икономическото образование твърде често е причина за финансова неграмотност.
          под финансова грамотност имах предвид точно икономическо и финансово образование, което може да си получил в университет, на курс или с четене на книжки в къщи. Всичко това е много хубаво и полезно, но не върши работа в манипулиран маркет. Там се печели с късмет и интуиция и с нищо друго. Говоря за регулярни печалби от които да живееш, а не да купиш S&P индекса и след 10 години да кажеш, че си на плюс.

          Коментар


          • Бъркаш финансова и всякаква грамотност с образование или четене на сайтове. Парадокс е, но икономическото образование твърде често е причина за финансова неграмотност.

            Коментар


            • Продължавате ли да си мислите, че можете да печелите от финансова грамотност?

              Коментар


              • 28 септември 2021:

                Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                ПП Не съм си променил мнението за HCC. Според мене ти изтърва върха.
                Към 5 октомври +25,6%

                Егати изтърването на върха, егати чудото. Предполагам, че момчето? всичко много точно беше предвидил и въглищата щяха да паднат до нула... обаче в Бразилия се случи градушка и му обърка и тази прогноза.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение

                  Kъсмет съм извадил че продадох на 10,07. Толкова съм разглезен напоследък от ръстовете на инвестициите ми че в момента видя ли сносна печалба в съчетание със сгoдна графика продавам че искам да поддържам 15 и 20% кеш за всеки случай ако се достигнат неочаквани стойности. Сега ще сложа ордер на 8,7 и съм почти сигурен че няма да ме огрее. Мисля обаче че е назрял момента за 5-6% суркане надолу на суровините та няма да бързам. Петрола брент е нарисуван да стигне 92 долара но очаквам да раздрусат клона първо защото ми изглежда прекалено елементарно и праволинейно
                  Съгласен съм, че трябва малко почивка. Според мен обаче ще е съвсем мимолетно връщане и няма да опитвам да го уцеля. Не ги разбирам достатъчно графиките. Едни путове в KOLD съм сложил и това ще е. Последните ET точно на 8,69 ги хванах на 20.09.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Индексите се канят да тестват ма 200, натам май вървят нещата...
                    Засега се отказаха, дори си върнаха ма 100 нивата, без дауто, ма е близо..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Новините за et свалиха цената под 10. Под 9,50 е за пълнене на самосвала. При все че аз не споделям вижданията на Tkilata
                      Kъсмет съм извадил че продадох на 10,07. Толкова съм разглезен напоследък от ръстовете на инвестициите ми че в момента видя ли сносна печалба в съчетание със сгoдна графика продавам че искам да поддържам 15 и 20% кеш за всеки случай ако се достигнат неочаквани стойности. Сега ще сложа ордер на 8,7 и съм почти сигурен че няма да ме огрее. Мисля обаче че е назрял момента за 5-6% суркане надолу на суровините та няма да бързам. Петрола брент е нарисуван да стигне 92 долара но очаквам да раздрусат клона първо защото ми изглежда прекалено елементарно и праволинейно
                      Last edited by desperado; 05.10.2021, 20:57.

                      Коментар


                      • Новините за et свалиха цената под 10. Под 9,50 е за пълнене на самосвала. При все че аз не споделям вижданията на Tkilata

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от trade Разгледай мнение
                          5,7314... sell NGаS ... без никакви анализи и просто от скука окъсявам N gas .. дори ми се чини ,че и съм срещу тренда ...нека видим колко ще мога да издържа срещу седмичен trend ... обема е малък и не е препоръка за други четящи форума ,да вLiзат в каквато и да е позиция в N GAS
                          Наигра ли се?

                          Коментар


                          • Click image for larger version

Name:	NGASM1.png
Views:	1
Size:	17.6 КБ
ID:	3812192


                            ​​​​​​дълга позиция в NGАS ПО ТРЕНДА и с доста по голям обем от предходния забележете това е
                            флагче което се" топка " на предходния връх ..... след затварянето на позицията и с няколко скалперски дълги позиции от Dow днес аз покривам загубата от вчерашната къса позиция от NGас 5.7314 и дори съм на лека печалба ...сега най удачно е да закрия губещата NGаS от 5.7314 и да си свиркам ...но аз я оставям и всяко евентуално връщане ще е печалба ...както и покачванетро пък ще носи загтуба

                            https://ibb.co/znpLgmS
                            Last edited by trade; 05.10.2021, 17:36.
                            Pip master

                            Коментар


                            • SHIP отново е на мода. Tърся 50% нагоре до месец.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                                При мен се случи черен лебед още на 18-ти септември.
                                Двама мои близки приятели пожелаха да влязат на борсите по едно и също време. И понеже имам само един телефон, а те не се познават и са на различни места, на единия му говорех през слушалката, а на другия през масата. И двамата знаят, че мога да говоря по-темата от около 10-12 години, но винаги са смятали това хоби за несериозно, дори за хазарт. И да поискат да влязат по едно и също време...как пък не.

                                Вероятността всеки от тях да ми говори на тази тема беше 1 към 4000, а двамата едновременно - 1 към 16 000 000.
                                И са последните, които се интересуват. След тях други няма според мен.
                                ми то си е хазарт

                                Коментар

                                Working...
                                X