IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение


    Аз пък най се притеснявам когато и професионалистите се пречупят и нещо стане популярно, примерно инфлацията.
    Не за друго щот масите непрекъснато дрънкат за инфлация и се притесняват за нея, дори и при дефлационна среда.

    Нямам предвид че в момента средата е дефлационна. Мисълта ми беше че масите особено в България и не сама в нея по презумпция се притеснява за инфлацията.

    А относно средата, в момента тя е ,,балонна ,, с ускорена инфлация дължаща се на бързото възстановяване на глобалната икономика . Това нямаше как стане при такова свирепо изправяне , без инфлация. Имаме растеж на доходите ниска безработица помпане на болонна на акции, крипто и имоти.

    Ако действително в момента инфлацията заплашва глобалният растеж цените на ценните метали злато и сребро щяха да показват нещо друго.

    В момента когато нещата се по успокоят суровините ще стихнат а болона ще продължи да се надува. Вероятно петрола до края на година ще формират връх ,като може и по рано при нива 90- 100.
    Все пак цента на петрола е на нива от 1980 и значително под нивата от 2008 . Това важи и за други стратегически суровини. Цени от 100 долара не са заплаха за глобалният растеж.

    Достатъчно да си пуснеш телевизора където знайни и незнайни експерти заплашват с инфлация. Това също е силен сигнал за близък връх и обръщане на цикъла поне за година, две
    Last edited by Майстора233; 06.10.2021, 20:59.

    Коментар


    • Честно казано най-вероятно ще е и двете. Ако помните Меркелските глупости покрай Гърция. Е, нещо такова.

      Иначе в момента слушам Ави по moneyshow-a:

      1. 4050 е най-най-най-ниското възможно до към края на 2023.

      2. Потвърждава 4900 най-късно до март 2022.

      3. Щом стигнем 5500 минавайте в кеш. Може и да има още нагоре, но вече ще сме минали билото.

      4. И отново - в края на 2023-2024 -> над 10 години сур надолу. Никакви хеджове няма да издържат. Ръсел и EM ще са по-малко засегнати.

      ===

      От мен:

      ТАК го препродадоха днес. Лазете.

      Коментар


      • Средата не е нито инфлационна, нито делфационна, а каквато решим- има фискални стимули- има инфлация, няма фискални стимули- няма инфлация Сега предстои чуденката кое е политически по-изгодно, особено при положение, че и двете са неизгодни

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

          Аз пък най се притеснявам когато и професионалистите се пречупят и нещо стане популярно, примерно инфлацията.
          Не за друго щот масите непекъснатао дрънкат за инфлация и се притесняват за нея, дори и при дефлациона среда.
          Боже!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
            Защото ми е извън калъпа, което не означава, че съм прав. При всички случаи е по-добрият вариянт за печелене на регулярни суми от късмета и интуицията, но когато играта уж за професионалисти стане популярна сред аматьорите нещо не е както трябва.

            Аз пък най се притеснявам когато и професионалистите се пречупят и нещо стане популярно, примерно инфлацията.
            Не за друго щот масите непрекъснато дрънкат за инфлация и се притесняват за нея, дори и при дефлационна среда.
            Last edited by Майстора233; 06.10.2021, 17:33.

            Коментар


            • Купувайте, бре! Малко остана преди ДЪЛГОТО катерене.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                Ткила, имаш ли идея как да се отиграе тексаски сценарий в Европа тази зима? Як недостиг и едно кратко х10 на спот цената например. Не е прогноза, а просто въпрос.

                Рост цены за сутки составил более 40%.
                Пять стран ЕС потребовали провести расследование аномального роста цены на газ, который опроверг все предшествующие прогнозы экспертов.
                Подчертаното е по повод "професионалистите". Иначе умни момчета. С добри познания по метеорологичната обстановка в Бразилия.

                Tkilata ,трябваше да помогнеш тука. Много мръвка изтървахме. Паниката при еврогейтаците не може да се сравнява със Северна Америка. При американците все още има някакъв пазар, а тука сме на етап разпад.

                Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                Отдавна беше време да сменим наратива от "и вълкът сит и агнето цяло" на "и вълкът гладен и агнето го няма", сподед мен.
                Това го открадвам.
                Last edited by terziеv; 06.10.2021, 15:27.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  Честно, според тебе теховете от ТЕЗИ нива ще изпреварят суровините?
                  Не, поне в близките години. Но не вярвам и в безпроблемното возене с пазара нагоре просто защото има инфлация. Отдавна беше време да сменим наратива от "и вълкът сит и агнето цяло" на "и вълкът гладен и агнето го няма", сподед мен. Ама това виждане не е особено популярно нито в обществото, нито на пазара, така че какво значение има.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                    Маркета (ще) продължава да е силно волатилен, една напред, една назад, с резки движения.
                    Мисълта ми беше, за Micron MU, според фундамента и бъдещия потенциал, цената от $70 май е ниска, говорейки от хоризонт поне една година.
                    Даже и да изглежда евтина обаче, би се спихнала още повече при евентуален мечешки пазар.





                    Е това последното, е разконичето, какъв по-добър индикатор искаш ?
                    Което не е розаво изобщо.
                    Ако няма, а то и няма много следващи балъци да купуват, как ще върви нагоре маркета, ами трудно и мудно.
                    Казано сериозно, грешката от първи род може да е много голяма, поради ограничения ми кръг от приятели и познати.
                    Друго би било, ако мишката на Мъни се паникъоса от сушата в Бразилия и обере трохите по бюрото му за черни дни.
                    ...Или пък небето да се отвори и светкавица порази Терзиев по пръста с който натиска бутона "купувай"

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                      Аз продължавам да си мисля, че хлябът и сиренето са в обратна корелация с пазара, конкурират се за едни и същи пари Друг е въпросът, че за мен "пазара" е Насдак, а не Антеро и Сибанйе.
                      Честно, според тебе теховете от ТЕЗИ нива ще изпреварят суровините?

                      ... иначе не мисля, че Насдак ще ходи надолу. Просто не мисля, че ще ходи достатъчно нагоре.

                      ___

                      добавка: иначе по темата, включително на ПИЧ. На Сибане им спряха един проект в САЩ, заради "рядък" пустинен бурен. Без майтап.
                      Last edited by terziеv; 06.10.2021, 15:03.

                      Коментар


                      • Аз продължавам да си мисля, че хлябът и сиренето са в обратна корелация с пазара, конкурират се за едни и същи пари Друг е въпросът, че за мен "пазара" е Насдак, а не Антеро и Сибанйе.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                          Маркета (ще) продължава да е силно волатилен, една напред, една назад, с резки движения.
                          Мисълта ми беше, за Micron MU, според фундамента и бъдещия потенциал, цената от $70 май е ниска, говорейки от хоризонт поне една година.
                          Даже и да изглежда евтина обаче, би се спихнала още повече при евентуален мечешки пазар.





                          Е това последното, е разконичето, какъв по-добър индикатор искаш ?
                          Което не е розаво изобщо.
                          Ако няма, а то и няма много следващи балъци да купуват, как ще върви нагоре маркета, ами трудно и мудно.
                          Какъв фундамент ви гони, бе хора. Две години почти минаха. Не разбрахте ли защо поскъпват и ЩЕ ПОСКЪПВАТ хартиите. Откак съм във форума обяснявате, че "балъците" се били набутали всичките и чакате митичното сурване надолу. Досега не бяхте прави и абсолютно никакви изводи не си направихте защо не бяхте прави.

                          Хлябът ли е надолу, сиренето ли, та чакате пазарът да се сурне? Повтарям за десети път поне - въпросът дали пазарът е нагоре е риторичен. Истинското състезание е единствено с инфлацията. Целевите 12% годишно на един куп хора тука са де факто загуба.

                          ~~~

                          "професионалисти" за борсата е смешно понятие. Напомня ми на тези с дипломи за "лидери" или "предприемачи. Питър Линч е добър пример за "непрофесионалист".
                          Last edited by terziеv; 06.10.2021, 14:38.

                          Коментар


                          • Защото ми е извън калъпа, което не означава, че съм прав. При всички случаи е по-добрият вариянт за печелене на регулярни суми от късмета и интуицията, но когато играта уж за професионалисти стане популярна сред аматьорите нещо не е както трябва.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                              Май не следиш темата, Терзиев и Пип си печелят съвсем регулярно от продажба на опции.
                              а ти що не го правиш? Аз не мога да продавам опции не знам що. Уж специалист ми прави теста ама и той не успя и не разбра защо не получих разрешение. Такива са тукашните специалисти. Иначе курсове за трейдинг напраил. Смотаняци.

                              Коментар


                              • Маркета (ще) продължава да е силно волатилен, една напред, една назад, с резки движения.
                                Мисълта ми беше, за Micron MU, според фундамента и бъдещия потенциал, цената от $70 май е ниска, говорейки от хоризонт поне една година.
                                Даже и да изглежда евтина обаче, би се спихнала още повече при евентуален мечешки пазар.



                                Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

                                При мен се случи черен лебед още на 18-ти септември.
                                Двама мои близки приятели пожелаха да влязат на борсите по едно и също време. И понеже имам само един телефон, а те не се познават и са на различни места, на единия му говорех през слушалката, а на другия през масата. И двамата знаят, че мога да говоря по-темата от около 10-12 години, но винаги са смятали това хоби за несериозно, дори за хазарт. И да поискат да влязат по едно и също време...как пък не.

                                Вероятността всеки от тях да ми говори на тази тема беше 1 към 4000, а двамата едновременно - 1 към 16 000 000.
                                И са последните, които се интересуват. След тях други няма според мен.
                                Е това последното, е разконичето, какъв по-добър индикатор искаш ?
                                Което не е розаво изобщо.
                                Ако няма, а то и няма много следващи балъци да купуват, как ще върви нагоре маркета, ами трудно и мудно.

                                Коментар

                                Working...
                                X