IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от michaelis
    нещо тая вечер кво пак сме сърдити ве колега нали ти написах за коя акция стаа въпрос ???
    Ква е тая демокрация ве тука ми пледират половината сополи в тоя сайт Америка Демокрация свобода на словот е ееее къде е свободата на словото ???
    Вале, Вале или "сополи"?!
    Не ми отговаряй.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
      На мен американският ми брокер ми удържа 10% от дивидентите на американски компании.
      Българския ми брокер удържа 30%.

      30% е ставката по подразбиране. Ако попълниш form W8BEN с която декларираш, че не си американски гражданин и че България има tax treaty трябва да ти удържат по малко - според мен колкото е данък дивидент в бг - 5%, но реално ми удържат 10%.

      Дори да са удържани 30%, мисля че могат да се върнат данъци до 3 години назад с US tax return.
      Скромен опит (личен и не само):
      ПИБ: Като правило 10%. Понякога е повече, ако компанията е с главен офис другаде (например SAN, POT)
      IB: 10%. В някои случаи - 0%. Май става дума за офшорки.
      Карол (CFD) - 10%.
      Елана - една позиция, 0%, предполагам от офшорни съображения. По аналогия с IB очаквам 10%, но не мисля да проверявам засега.
      УКББ - 30%
      DB - 10 или 15% (чужд опит, така че не съм напълно сигурен)

      Коментар


      • остави ти да се клатят то надолето винаги става бързо .продължавам с късите. гледам оптимистично в 2015

        Коментар


        • лашкането по 10% процента на месец продължава, за коледа може пак 8500 може и 10 000+ пък може да спре лашкането

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
            Колко ти удържат на дивиденти от американски компании?
            данъците не ги плащам в US въобще да не ме занимават с такива глупости
            самосиндикална данъчна единица

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
              Колко ти удържат на дивиденти от американски компании?
              На мен американският ми брокер ми удържа 10% от дивидентите на американски компании.
              Българския ми брокер удържа 30%.

              30% е ставката по подразбиране. Ако попълниш form W8BEN с която декларираш, че не си американски гражданин и че България има tax treaty трябва да ти удържат по малко - според мен колкото е данък дивидент в бг - 5%, но реално ми удържат 10%.

              Дори да са удържани 30%, мисля че могат да се върнат данъци до 3 години назад с US tax return.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                Проти, потопи ли си пръстчето вече в Браса ?
                Гледам е тръгнал по пътя на валето и скоро ще се дипне под 9$

                Всъщност ниските цени на олиото не са толкова лоши за него
                Лошите новини са като хлебарките - видиш ли една има и други
                За PBR съм си харесал цена под 9 $ - бях го написал още когато беше на 14 $ ...
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                  леееелее добре, че съм от правилната страна на океана
                  Колко ти удържат на дивиденти от американски компании?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                    30%
                    Мерси. Ау много бре. Май ще си кротувам на БФБ-то в такъв случай

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                      30%
                      леееелее добре, че съм от правилната страна на океана

                      Коментар


                      • Проти, потопи ли си пръстчето вече в Браса ?
                        Гледам е тръгнал по пътя на валето и скоро ще се дипне под 9$

                        Всъщност ниските цени на олиото не са толкова лоши за него

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение
                          Колеги, тъй като търгувате от другата страна на океана може ли да споделите какъв % данък плащате върху дивидентите от американски акции?
                          30%

                          Коментар


                          • Колеги, тъй като търгувате от другата страна на океана може ли да споделите какъв % данък плащате върху дивидентите от американски акции?

                            Коментар


                            • Това 9144 много силно ама ще падне

                              Коментар


                              • инак за дакса такъв балон не бях виждал по отношение на обемите до сега . обем на минетка и нетестван в продължение на 1000 пойнта . това ще бъде наказано жестоко бичаци

                                Коментар

                                Working...
                                X