IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от panterata na pop folka Разгледай мнение
    и нови дъна и нови върхове ще е чудесно за нас трейдърите на движенията
    ай наздраве

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
      Звучи много лесно докато не тестваш с АРМА и другите подобни щуротии. След това човек , освен ако не е случайно гений, забравя за това и си гледа фундамента и тренда.
      Аз не разбирам достатъчно от статистика. За това търся проучвания на хора които разбират За предпочитане с реален пазарен опит. И като цяло за сега не съм намерил нито едно проучване което да казва, че моментум стратегиите не работят. А съм намирал много които показват че работят.
      Личния ми опит говори същото нещо. Много по-добре е да правя портфейл от неща които растят последните месеци, отколкото от неща които падат.

      Това дори за България работи.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
        аз съм сигуреско че фашагата на дневна ще си направи обърната чутура с десно рамо 9035,8въпреки че онова обемче на дъното точно още си стой девствено тъй че 2015 нови дъна
        и нови дъна и нови върхове ще е чудесно за нас трейдърите на движенията

        Коментар


        • аз съм сигуреско че фашагата на дневна ще си направи обърната чутура с десно рамо 9035,8въпреки че онова обемче на дъното точно още си стой девствено тъй че 2015 нови дъна
          Last edited by the architect; 24.11.2014, 11:44.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
            абе готини дни предстоят особенно за хамериканските .........
            да прав си големи движения ни чакат -------но и в двете посоки не само надолу така че внимателно

            Коментар


            • Първоначално изпратено от panterata na pop folka Разгледай мнение
              е за 99...е рано още сега почва една малка мечка пък следобед или утре вече към 10 000
              абе готини дни предстоят особенно за хамериканските .........

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Пазарите на акции имат силна тенденция към автокорелация и според някои към връщане към средното. Залагането на автокорелацията предполага моментум стратегии, на връщането към средното контрарна игра.
                Звучи много лесно докато не тестваш с АРМА и другите подобни щуротии. След това човек , освен ако не е случайно гений, забравя за това и си гледа фундамента и тренда.

                Коментар


                • е за 99...е рано още сега почва една малка мечка пък следобед или утре вече към 10 000

                  Коментар


                  • страхотно коледно ралииииииииииииии ще има

                    Коментар


                    • ами време си е за коледно ралииииииииииииииииии. макс 9922 им давам за да изтрепят всички къси след това сечта започва . само къс дау ме интересува в момента

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        Спрямо валюейшъна си ГИЛД са си контрарен плей почти цяла година вече.
                        Моментум и контрарна игра са дефинирани само и единствено според движението на цената. Т.е. ако човек иска да използва чисто тези фактори не би трябвало да му пука за други показатели.

                        Идеята да се използват тези фактори за инвестиране е чисто статистическа. Пазарите на акции имат силна тенденция към автокорелация и според някои към връщане към средното. Залагането на автокорелацията предполага моментум стратегии, на връщането към средното контрарна игра. Аз лично вярвам че пазарите се връщат към средното, но не и че това може да се използва с най-падащите акции. В същото време автокорелацията е очевидна за всеки.

                        Коментар


                        • цел дакс 9570

                          Коментар


                          • хайде сега от тук къса дакс на поне на -1%

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              Гледам, гледам, хубаво, aла не само те.
                              Ми вчера NSU ( 1/3 кеширах), днес освен валето и PBR, NADL, TGA - добри отскоци.

                              Ма има още мъка на хоризонта.

                              PS Я аз да сложа контрарно още малко жилетки в джобчето.
                              Макар че по логиката на Равния като гледам последните 3-4 месеца би трябвало да ги шортя...
                              Днес се оформи добра сесия с приятен положителен оттенък....аз нямам намерение да продавам на този етап(vale,pbr,tga,psec)пък знае ли човек....утрото е по-мъдро от вечерта

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
                                ПИП като не продаде жилетките на 110 сега на 100 усреднявай въпреки че аз от 60 си повтарям сел сел пък то все нагоре
                                Айде бе, ти ще кажеш, я виж отпреди 4 седмици.
                                Познай и дали на 116$ не ми се изпълни една сел заявка

                                24.10.2014, 18:10

                                Aйдеее, дойде време да продаваме жилетки.
                                Първата порция 6% ми я купиха ха 111$.
                                Все още ми е около 42% от портфейла, ала през 5$ възнамерявам да кихам до около 140$ по 8-10% докато ми останат не повече от 16-18% на средна около 50-55$

                                Коментар

                                Working...
                                X