IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от TeholBedict Разгледай мнение
    Чакай де още не е отворила хамериканската сергия
    18 000 вече е покорено.сега се пита какво правим

    Коментар


    • Първоначално изпратено от panterata na pop folka Разгледай мнение
      съгласен съм но за четвъртък -петък за днес май толкова да не кажа потегляме в 15.30
      Чакай де още не е отворила хамериканската сергия

      Коментар


      • архитекте бравос

        Коментар


        • а такааааа късоооооооооооо бум бум шампуанското
          честита ви ханука

          Коментар


          • Коментар


            • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
              приготвил съм на бюрото една чашка и съм сложил шампуанското да се изстудява за 18000
              съгласен съм но за четвъртък -петък за днес май толкова да не кажа потегляме в 15.30

              Коментар


              • а ей това е фонда ментална приказка


                Неотдавнашният спад в цените на петрола ще продължи и ще помогне за повишение на глобалната икономическа активност с до 0,7% през следващата година, написаха двама висши икономисти на МВФ в техен блог, цитирани от БНР.

                аааааааа двамата от бенере и вратарчето гошко знам ги аз

                Коментар


                • приготвил съм на бюрото една чашка и съм сложил шампуанското да се изстудява за 18000

                  Коментар


                  • Гледам, че прогнозата за БВП е 4,3% няма да е лошо едно 4,5%... да ударим предколедно

                    Коментар


                    • със сигурност. целия свят чака 18000 и да гръмнем шампуанското

                      Коментар


                      • Хора, ще видим ли днес 18К+ според вас?

                        Коментар


                        • В общи линии искам да кажа че гилиъд ме кефят максимално. дори и от чисто бизнес гледна точка.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Да, интересно ще е и ще наблюдаваме какво ще се случва.

                            Аз обаче не можах да хвана много логиката на Гилд да дава на 1/3 от света( и то най мангалската му част) безплатно такъв уникален продукт , като акционер не обичам такива прояви ала мама Тереза.
                            Както и да предоставя двойно по евтини цени в Европа, особено пък на наглите френски комунета
                            Логиката е елементарна. Спира бъдещи конкуренти. Ако пазара остава огромен. Какъвто би бил ако Египет, Индия, и други дъргжави от третия свят си останат болни. Та ако пазара остане огромен то има сериозна мотивация и за други да влизат в пазара. А не само настоящите Аббвие и следващите още една две фирми. ГИЛД има по-добро лекарство от всяка от тях. Но ако нещата с лекуването на болните се проточат може след две три години да се пръкне по-добро лекарство от тяхното. Като и за него ще има оромен пазар.

                            А то от тези бедни пазари не се печели, печели се от САЩ, Европа и Япония. Като в Европа обаче договарянето става ан блок. И реално Германия или Франция може да извива ръцете на ГИЛД. А в САЩ, САЩ не могат. Просто различни закони. Ако обаче ГИЛД реши да каже на Германия или Франция да духат супата, то там ще влезе втория. А ГИЛД няма да вземе нищо.

                            Играта при големите фирми е за максимална абсолютна сума на печалбата за целия период. Това предполага да правиш всичко което можеш за да спираш нови конкуренти - в обозримото бъдеще. И да правиш всичко кавто можеш да изстискаш всеки долар печалба от всяко възможно място. Преди конкурента да го е направил.

                            Реално конкуренцията на подобно ниво е нещо съвсем различно от конкуренцията в каквото и да било друго. Просто защото има реално олигопол на световно ниво.

                            Ако не си чел microeconomics, може да ти е интересно. Особено за видове конкуренция и как се прецакват едни други като в същото време всички се опитват да държат общия пазар максимален.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                              Аз за това и казах че това заслужава да влезе в учебник.
                              Да, интересно ще е и ще наблюдаваме какво ще се случва.

                              Аз обаче не можах да хвана много логиката на Гилд да дава на 1/3 от света( и то най мангалската му част) безплатно такъв уникален продукт , като акционер не обичам такива прояви ала мама Тереза.
                              Както и да предоставя двойно по евтини цени в Европа, особено пък на наглите френски комунета

                              Коментар


                              • айде бееееееееееееее давайте го това 18000 бееееееееееееееееееееее. уж силна икономика а едно тътренеееееееееееееееееееееее


                                изчака ми се чакането майкооооооооооооооооооооо

                                Коментар

                                Working...
                                X