IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Нещо пак изпускам цялостната картина - след ФЕД вчера златото и среброто се вдигат - ОК. Защо обаче петролът тръгна с тях, има ли желание някой да обясни според него и въобще има ли връзка?
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Къде е дъното на PBR и има ли смисъл да се пазарува в момента?
      Дългът е огромен - около 170 млрд, компанията май ще продължава да е кръводарител, мазалото с корупцията скоро не виждам как ще се оправи, а и май, май на държавата не й дреме за миноритарите.
      Нашата Дилма излиза суха след като Върховния съд, че няма доказателства за нея.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        Каква къса позиция те гони не знам)) А тези пари с които работя са разбира се в долари + 10 М шорт на еврото от вчера. Това е нищо за мен след като почти нищо не правя на пазара и чакам. Проблема е че вече не знам какво чакам и какво да чакам...))
        Ама всеки с проблемите си))
        Да си на кеш реално си е шорт на акциите без ливъридж. Ако акциите се качват ти губиш кеш защото с него вече можеш да си купиш по малко акции или там каквото друго следиш. Това че си в доалри също си е шорт на еврото, както и на всички останали валути, защото ако еврото пада ще печелиш и т.н Това имах предид като казах че не може да не правиш нищо. Всеки капитал е в някакъв актив и това си носи съответните рискове.
        А за това че не знаеш какво чакаш не се притеснявай. Като дойде ще го видиш и ще разбереш какво си чакал
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Няма

          Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
          Не ако излязат с дефицита който имат и с изкуствената икономика за 1 година стандарта им на живот ще стане близък до този на БГ. За това и няма д излязат само приказват и се пазарят.
          Няма да е така според мен. Ще напечатат бая пари. Драхмата ще е евтина но вътрешно нещата ще се успокоят. Хората ще имат работа. Гърция ще вземе голяма част от туристите поради ниски цени и икономиката ще живне. . Гърците имат много кинти в евро дето са ги крали толкова време. Между другото Гърция преди Сириза имаше излишък а не дефицит последната година...и сега се очертава наистина дефицит но той е в рамките на разумното. Освен това ще спрат да плащат милиярдите лихви по дълга.
          Само стой и гледай.

          Коментар


          • ....

            Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            Това че както разбирам си на 90% кеш не е нищо и не може да е правене на нищо. Това си е къса позиция на акциите, петрола, златото и останалите видове активи съчетана с дълга позиция на валутата в която ти е кеша
            Каква къса позиция те гони не знам)) А тези пари с които работя са разбира се в долари + 10 М шорт на еврото от вчера. Това е нищо за мен след като почти нищо не правя на пазара и чакам. Проблема е че вече не знам какво чакам и какво да чакам...))
            Ама всеки с проблемите си))

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Не само мога ами и ще го направя. Нищото.
              Това че както разбирам си на 90% кеш не е нищо и не може да е правене на нищо. Това си е къса позиция на акциите, петрола, златото и останалите видове активи съчетана с дълга позиция на валутата в която ти е кеша
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Biogen ще изкарват резултати за лекарството си срещу алцхаймер в петък. Следващите месеци или ще потъне с 30% или ще скочи двойно, че и тройно.
                Съмнява ме че с толкова ще се промени цената в която и да е посока.
                Вече поне половината очаквания са калкулирани в цената...то и по раздутите мултипъли си личи.
                Мен повече ме кефи настъпващото отчаяние в биволите при гилд предвид дългата консолидация там на едни нива. Наскоро четох че мечия сантимент е достигнал нови висини там.
                Предпоставките за добър ръст са налице.

                Коментар


                • Ясно, не знаех, че така правят

                  Нещата днес са надолу - доказателството колко емоционална беше вчера цялата реакция. Мисля, че съвсем скоро отново Гърция ще доминира новините и ще се отворят възможности по-ниско...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
                    Insider Selling: Biogen Idec Director Sells 4,667 Shares of Stock (BIIB) видях аз... Май знам кое ще бъде.
                    Това е автоматична продажба. Инсайдерите в САЩ масово прехвърлят на компаниите да им организират автоматични продажби на акциите, които получават като възнаграждение за да не ги съдят след това за търговия с вътрешна информация. Тези сделки не показват нищо.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Biogen ще изкарват резултати за лекарството си срещу алцхаймер в петък. Следващите месеци или ще потъне с 30% или ще скочи двойно, че и тройно.
                      Insider Selling: Biogen Idec Director Sells 4,667 Shares of Stock (BIIB) видях аз... Май знам кое ще бъде.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        Ми ха вземи TBT тогава щом мислиш така.
                        На мен ми се струва че ако падне ще е с по малко отколкото целия пазар.
                        Ако има паника - ще ги набутат пак в трежърита и/или кеш/злато мъните.
                        Не виждам къде другаде.
                        За златото съгласен, ама аз там го играя наполовина GLD GGN с 6% доходност, а и хеджирано солидно с DZZ че и ZSL ....та не го мисля много.
                        Аз имам TBT държа си го като хедж, въпреки че в момента е яко на червено. И в общи линии ако лихвите вземат че почнат яко да скачат се надявам да ми изглади колебания дори и ако пазарите наистина вземат да се сриват.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Фармацията е в общи линии с ниска бета. Там действията на фед не би трябвало да и повлият много. На биотехнологиите ще повлияе на тези дето нямат реален бизнес все още а всичко е само очаквания или на тези дето се търгуват на ПЕ 40 и нагоре основано на печалби които се очакват след години.

                          Като вземат да се вдигат лихвите и TLT ще потъне безобразно. това е определено за продаване дори и в момента. Честно казано не знам защо си играеш с огъня за четири пет процента потенциален ръст след като можеш да загубиш 30-40% от него. Риск - доходност при него е тотално извън всякакви норми. Златото също ще падне като вземат да се вдигат лихвите.
                          Ми ха вземи TBT тогава щом мислиш така.
                          На мен ми се струва че ако падне ще е с по малко отколкото целия пазар.
                          Ако има паника - ще ги набутат пак в трежърита и/или кеш/злато мъните.
                          Не виждам къде другаде.
                          За златото съгласен, ама аз там го играя наполовина GLD GGN с 6% доходност, а и хеджирано солидно с DZZ че и ZSL ....та не го мисля много.

                          Коментар


                          • Biogen ще изкарват резултати за лекарството си срещу алцхаймер в петък. Следващите месеци или ще потъне с 30% или ще скочи двойно, че и тройно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              Така е. И затова ако излязат ще изкарат още 20-30 години така. Аз не смятам че могат да се променят както и България да се промени.
                              Не ако излязат с дефицита който имат и с изкуствената икономика за 1 година стандарта им на живот ще стане близък до този на БГ. За това и няма д излязат само приказват и се пазарят.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Точно така е, RPV >> RPG.
                                Такива като рейтс, IBB би трябвало да ги резнем основно (време им е за нова голяма корекция както преди година), ала с по умерена експозиция към сектора като PJP биха могли да останат.
                                Тия дни смятам да си докарам РР до 1/3 поне от пф, то времето само ще си покаже кое ще спечели/загуби повече - SPY TLT или GLD, при по активно ребалансиране/допълване.
                                И кеш - поне 35 % с бекъп поне 50-60% да стане при нужда.
                                Фармацията е в общи линии с ниска бета. Там действията на фед не би трябвало да и повлият много. На биотехнологиите ще повлияе на тези дето нямат реален бизнес все още а всичко е само очаквания или на тези дето се търгуват на ПЕ 40 и нагоре основано на печалби които се очакват след години.

                                Като вземат да се вдигат лихвите и TLT ще потъне безобразно. това е определено за продаване дори и в момента. Честно казано не знам защо си играеш с огъня за четири пет процента потенциален ръст след като можеш да загубиш 30-40% от него. Риск - доходност при него е тотално извън всякакви норми. Златото също ще падне като вземат да се вдигат лихвите.

                                Коментар

                                Working...
                                X