IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
    Някой чака ли по-нисък петрол - след приключване на разговорите с Иран ?
    Май крайния срок за приключването им беше днес
    Ако са с положителна развръзка или поне насока 100% ДА! Като се успокои положението в Йемен още веднъж ДА.
    Last edited by andy2000; 31.03.2015, 16:07.

    Коментар


    • Някой чака ли по-нисък петрол - след приключване на разговорите с Иран ?
      Май крайния срок за приключването им беше днес
      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

      Коментар


      • абе днеска си е за сеч да ти кажа
        сега ако питаме разбирачорите американци имаме по ниски дъна и по ниски върхове . лелинчо им американеца Бау ще каже че сме за надолу

        Коментар


        • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
          ей майкъле гнидите не издържат на това 17853 . късо късо
          абе чакай малко, че то и аз съм и дълго и късо и не го знам кво ше прай, но късо малко греда щото беше късо и сега ше пълзи на горе ама ако полудеят на горе пак ше тряя да праа матрафукции да му се невиди

          Коментар


          • ей майкъле гнидите не издържат на това 17853 . късо късо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              Сега друго умувам - как да шортя пазара (в акции) без да съм къс на акции .
              ето така GILD - SELL 100 CALL/ BUY 100 JAN PUT / JAN 2017 0.42$ (Synthetic Combo) и си ти
              Last edited by michaelis; 29.03.2015, 22:45.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                Това е най-лесното нещо. Стой на кеш
                ++++
                Tочно !

                Има и друг елементарен начин - фифти/фифти SSO/SDS и нека доброто победи
                От тебе се иска само сел хай / бай лоу

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение

                  Сега друго умувам - как да шортя пазара (в акции) без да съм къс на акции .
                  Това е най-лесното нещо. Стой на кеш
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Реших да влея малко свежа кръв към моментума и растежната секция на дивидентния портфейл и на скрининга излязоха следните 10.
                    Смятам да ги пълня с равни тегла идните дни.
                    Някой попадал ли е пътъом на някоя от тях да даде малко насоки/акъл ?

                    KAMN,EVR,EWBC,IVZ,RJF,THO,IOSP,IPHS,NTES,LYB

                    Всички са били индекса последните 5-6 години, всички са над ма200 ( с изкл на 1) и са с бай рейтинг.
                    Средно pe 17.3 fwd 13.1, div2.1 peg 1.24 p/fcf 19 eps +18.5% nextY 16.2 next5Y 14.5
                    roe 17 d/eq 0.28
                    Не мога да кажа нищо за изброените и може би по-добре
                    Имаш ли яснота как да се позиционираш при евентуален мечи пазар , освен да заемаш къси ?
                    Есента писах, че commodity (напр. Vale) ме съмняват как ще се оправят следващите до 5 г и че след нова година ще има по-добри нива за вход.
                    Сега друго умувам - как да шортя пазара (в акции) без да съм къс на акции .
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Реших да влея малко свежа кръв към моментума и растежната секция на дивидентния портфейл и на скрининга излязоха следните 10.
                      Смятам да ги пълня с равни тегла идните дни.
                      Някой попадал ли е пътъом на някоя от тях да даде малко насоки/акъл ?

                      KAMN,EVR,EWBC,IVZ,RJF,THO,IOSP,IPHS,NTES,LYB

                      Всички са били индекса последните 5-6 години, всички са над ма200 ( с изкл на 1) и са с бай рейтинг.
                      Средно pe 17.3 fwd 13.1, div2.1 peg 1.24 p/fcf 19 eps +18.5% nextY 16.2 next5Y 14.5
                      roe 17 d/eq 0.28

                      Коментар


                      • Mомчета, леко с биотехнологиите. Особено с мъничките, които имат няколко служителя и единственото, което са показали досега е приличен проспект за ИПО и кандидат за фаза 2. Въпреки, че това е ситуацията, в която печалбите могат да бъдат няколкократни, там също може да загубите всичко.
                        Предварително се извинявам, ако сред Вас има спекуланти със специалност молекулярна биология, генетика и т.н. но честно казано съм скептичен. А и не виждам засега с какво би им помагнало това. Извинявам се защото съм лаик по темата и всичко, което мога да предложа са няколко месечните ми наблюдения на графиките на 20-тина такива компании и начина по който реагират на резултати от изследвания, на анализаторски оценки и на инсайдърска търговия.
                        Дотук най-шокиращите неща, които видях:

                        Фирма с 3-ма служители и пазарна капитализация между 50-400 млн усд, единият от които обикаля по конференции за да хвали стоката, вторият вероятно пише публичните отчети и се оправя със сметките. Какво прави 3-тия? (в рамките на шегата). Или по сериозно, с какво се занимават служителите между момента в който открият активна съставка и резултатите от фаза 2?
                        http://finviz.com/quote.ashx?t=IMUC

                        Фирма с 13 служители от които 7 са директори. С едногодишен таргет на анализаторите надхвърлящ 3-4 пъти текущата оценка и с масивни покупки от инсайдъри. Ето го по-долу рзултатът от снощи. Въпросът е ако оценките и инсайдърските покупки не работят, като индикатор, на какво друго можете да се опрете?
                        http://finviz.com/quote.ashx?t=OHRP&ty=c&ta=1&p=d

                        Ако някой му се намират други куриозни ситуации, моля да сподели. Да понатрупаме опит.
                        Междувременно наистина препоръчвам. Ако чак толкова ви се играе с тях, съвсем мъничък залог, колкото за лотариен билет.

                        Коментар


                        • Хм, има и такива дни, SCO хеджа ми е над 5 пъти по малко от олио хартиите TGA, RSX, MLPL, CVRR, PBR, ESV, пък общо на не лош плюс съм.
                          Дори и спада при VALE-то успява да покрие, макар да е джилезо последното...

                          Само 9% корекция при биотехите, слаба работа...
                          Махнах бисчето, лет дъ профит рън. Кат направим ню хай -пак ще сложа малко.
                          Балони били, дрън дрън....

                          Коментар


                          • Виж CPRX може да ти хареса

                            Коментар


                            • Биотехнолозите, дайте мнение за Cellectis SA

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                                А какво мислите за Finmeccanica SpA?
                                Ако говорим за европа Finmecanica, а също и Airbus са ми в портфейла. И девете направиха завидни ралита обаче. Finmeccanoca я имам от под 9 някъде. Слабото евро, стимулите на ЕЦБ, ситуацията в Украйна - все фактори, които подкрепят. Представи си само самолета като продукт - много висока стойност, и олигополен пазар с 2-3 главни играча - BA, Airbus и Ембраер. В такива условия валутния курс може да направи огромна разлика при покупка примерно на 20 самолета и да даде повече от пазара на Еърбъс. Катастрофата в алпите бутна акцията на 58 евро за кратко, но днес като се разбра причината че е пилота, тръгна пак нагоре и е 60 вече. Според мен ще продължи нагоре. Всъщност те са свързани, Airbus Group N V, е бившето EADS, което е свързано с куп евро отбранителни фирми сред които и Финмеканика.


                                Нямам препоръка.
                                Last edited by Fiscalist; 26.03.2015, 21:05.
                                Custodite sortem vestram

                                Коментар

                                Working...
                                X