IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Путовете на GME са някаква златна мина

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

      С GME от как мина 50 долара беше ясно, че нещо не е наред. Терзо видя в Редит че са решили да го надуват и че действително го правят и ни подюрчи. От тук натам нямаше или поне аз нямаше как да знам до къде ще го докарат. Целта беше поне 1000 долара ама ги саботираха. Да ама някои успяха да уцелят върха въпреки всичко. Затова ги питам как, ама нещо не искат да си издават тайните
      Не е възможно да се предвиди къде ще е върха в този случай, не се заблуждавай. Кака Иветка се уплаши, че GME ще използват случая да изсипят нови акции и случайно уцели близо върха. При къси 140%, никой нищо не може да предвиди. Математически цената няма таван, защото то няма налични толкова реални акции, че да покрият късите (при затваряне чрез покупка). Спокойно можеше да надмине $1000, затова толкова брутално забраниха търговията за ламерите и дадоха възможност на закъсалите юнаци чрез допълнително финансиране да натиснат цената и да се измъкнат със загуби, а не с фалити.

      Това няма нищо общо примерно с Moderna, където е било възможно да изчислят прогнозни бъдещите приходи и таргета около $180 им е бил ясен.
      Last edited by Д.Петков; 08.02.2021, 17:39.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

        Според мен това на български се превежда "хвърляне на боб"
        Три хвърляния - технически индикатори

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

          На английски е CBS - Coffee Beans Stars
          Според мен това на български се превежда "хвърляне на боб"

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение

            Ми той каза,че десет акции не го бъркат дори и да е на минус.Това са дребни пари,ама я ако тръгне нагоре към 1000 дойлеря
            На мойта зашеметяваща инвестиция от 10 хартишки в GME на $68.25, таргет съм и сложил на $140, ако толкова някой се интересува. Малко под съпротивата около $145-150. Като ги стигне и коригира, пак ще вляза с таргет $220 до запълване на гапа, което и перфектно съвпада с Фибо 61.8% (корекцията на скока). Това е тавана който може да се достигне вече според мене за тая година, и то при условие че не изсипят нови акции (а имат планирана емисия за $100 млн. още от преди сагата и евала им правя, че точно те не прецакаха досега reddit лъвчетата). От късия PUT, много повече мисля че ще изкарам, макар да не беше планиран.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение

              О оглед на другите отговори на въпроса на Ивелина и аз мисля, че е несериозно. Но...допускам и възможността да е нещо полезно.
              Аз също изпробвах двайсетина комбинации, но не открих нищо смислено.
              Гъбарка ви.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                И аз се чудех какво е това чудо, ама ме беше срам да питам. Пък уж опитах да търся по нета някакви комбинации. Да не се окаже спунк.
                О оглед на другите отговори на въпроса на Ивелина и аз мисля, че е несериозно. Но...допускам и възможността да е нещо полезно.
                Аз също изпробвах двайсетина комбинации, но не открих нищо смислено.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                  На английски е CBS - Coffee Beans Stars
                  Шегаджия.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение

                    Здравей!
                    Пусни линк, ако не те затруднявам.
                    Благодаря ти предварително!

                    Може и някой друг да пусне линк с обяснение на термина.
                    И аз се чудех какво е това чудо, ама ме беше срам да питам. Пък уж опитах да търся по нета някакви комбинации. Да не се окаже спунк.

                    ===

                    Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                    Имам конкретен въпрос. Какво става, когато си напазарувал опции за продукт, който по принцип не можеш да притежаваш ЕС, и които утре ще са ITM?
                    Вече имам официален отговор. Петков беше прав - получаваш си акциите. Т.е. това е позволен начин от Европа да се купуват базирани в САЩ фондове. Случайнос? Или нарочна дупка в системата. Важи за IBKR, нямам идея при останалите. За съжаление, при най-интересния за мен фонд REML, няма търговия с акции. Мога да пробвам пак с AMZA-та.
                    Last edited by terziеv; 08.02.2021, 12:07.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение

                      Е какво друго да напише? Той още с отрицателен портфейл а тръгнал да коментира другите.Той никога няма да посочи акция която ще скочи 10 пъти.Поне да си мълчи.Ама то кой ли го взема насериозно вече .
                      Едва ли е и със отрицателен, той повече от няколко сделки на демо не е правил, то си му личи. Виж, че изчислява доходността от спекулата както бабичките лихвите от "срочен флог".
                      Last edited by X_Y; 08.02.2021, 12:04.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                        На английски е CBS - Coffee Beans Stars
                        Здравей!
                        Пусни линк, ако не те затруднявам.
                        Благодаря ти предварително!

                        Може и някой друг да пусне линк с обяснение на термина.
                        Last edited by Никола20; 08.02.2021, 11:08.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                          Вожде, не се крий, а кажи някоя търговийка.. Аз се кумя на Cineworld, но не съм решил на коя борса
                          Купувай. Ще растат. Само че е не ясно кога

                          Коментар


                          • Вожде, не се крий, а кажи някоя търговийка.. Аз се кумя на Cineworld, но не съм решил на коя борса

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                              Евалата Мъни успя да натролиш 4 коментара за норматив - кой от кой по полезен както обикновено

                              Ако успееш да ми намериш един твой полезен пост в последните 6 месеца ще ти кажа евалата

                              А колкото до Терзиев и GME - Терзиев ги казва тук от под 40 долара стигнаха до над 400 - Ама на Мъни това не му било достатъчно трябвало да станат по 1000 - Е ако беха станали по 1000 щеше да викаш ми що не станаха по 4000

                              Ти до сега да си посочил нещо дето е скочило 10 пъти за нема месец???
                              Е какво друго да напише ? Той Мъньо още с отрицателен портфейл а тръгнал да коментира другите.Той никога няма да посочи акция която ще скочи 10 пъти.Поне да си мълчи.Ама то кой ли го взема насериозно вече .
                              Last edited by Ташунко със сапа; 09.02.2021, 00:17.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

                                не мога да намеря нищо за тоя троен анализ. Какво е КБЗ? Може би на англисйки гугл ще намери нещо за него, но на български не намира
                                На английски е CBS - Coffee Beans Stars

                                Коментар

                                Working...
                                X