IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
    Не е много сигурно. Щатите на сълзи и гръцки сополи много не вярват. Минито е само 0.3% нагоре, за разлика от великия Европейски оптимизъм
    Но беше доста надолу в началото на деня

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
      Не е много сигурно. Щатите на сълзи и гръцки сополи много не вярват. Минито е само 0.3% нагоре, за разлика от великия Европейски оптимизъм
      е те борсите в несигурни времена се покачват

      Коментар


      • Не е много сигурно. Щатите на сълзи и гръцки сополи много не вярват. Минито е само 0.3% нагоре, за разлика от великия Европейски оптимизъм

        Коментар


        • вървим по план...........борсите нагоре приет е спасителния пакет но сега ще се обсъжда със много ако ..........................през цялото това време индекси нагоре до приемането

          Коментар


          • + 3-4 % for airlines - taking off, finally... ?

            Коментар


            • Няма проблем

              Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              И при мене са водещи биотехите отдавна, над година време вече.
              Понастоящем са 35% от дивидентния ми портфейл с 5.5% чиста доходност, той пък 3/4 от вложеното.
              Long GILD, PJP, HQL, THQ.
              Без да броя биогена и двойката BIS/BIB към тях аче не ръсят дивита.

              Ив - и какъв е проблема ако се сдухат 30% ?
              Просто ще си ги утроя...
              Няма проблем, просто сега ще прибереш печалбата която никой не може да ти я вземе и след това ще си ги купиш много по евтино и си пак в играта но на прекрасна цена и в много добра дългосрочна позиция.

              Относно дивидентите които привличат много народ...както и байбака зашото увеличава излишно цената на акцията и изкривява печалбата като повишава EPS изкуствено ...при вдигане на лихвите и тенденция за постоянното им повишаване 1-2 години въпреки е с малко...компаниите ще намалят или спрат някой байбака и най вече ще започнат да редуцират дивидентите защото лесните пари ще приключат.

              Така ще бъдеш пропуснал възможност да прибереш печалбата си и да чакаш неясно бъдеще кога всичко ще започне да расте отново но със сигурност с по нисък дивидент.

              Стратегията бай енд холд умря тази година.

              Каква е тази психология на хората да мислят че всичко ще расте непрекъснато? До кога? При положение че и на децата трябва да е ясно че увеличението на реалната печалба на компаниите не съответства на увеличението на цените на акциите както и на инвестициите. Замисли се близо 7 години нон стоп нагоре...нима очакваш следващи 5 години отново нагоре? При все че цялата переспектива за затягане на колана при парите е неизбежна?

              От тези нива на пазара ръста е ограничен а риска за спад е увеличен.

              Избора е твой както и парите.
              Last edited by Iv_max; 10.07.2015, 17:07.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Същите като през последните 3 години на 80% европейски банки и американски биотехнологии.
                И при мене са водещи биотехите отдавна, над година време вече.
                Понастоящем са 35% от дивидентния ми портфейл с 5.5% чиста доходност, той пък 3/4 от вложеното.
                Long GILD, PJP, HQL, THQ.
                Без да броя биогена и двойката BIS/BIB към тях аче не ръсят дивита.

                Ив - и какъв е проблема ако се сдухат 30% ?
                Просто ще си ги утроя...

                Коментар


                • Бъди конкретен

                  Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Същите като през последните 3 години на 80% европейски банки и американски биотехнологии.
                  Бъди конкретен. Не те знам от преди 3 години.

                  Аз нямам проблеми да споделя позициите си във всеки момент с който и да е. Никой не може да ми бъде конкуренция на този огромен пазар. Така че ...слушам те.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Забелязъл съм че когато ти изнася си за рационалното мислене...когато не ти изнася си за емоционалното. И не говоря да ти изнася за търговията която правиш а за това което говориш.


                    Кажи ми какви позиции имаш в момета...
                    Същите като през последните 3 години на 80% европейски банки и американски биотехнологии.

                    Коментар


                    • Забелязал съм

                      Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Има причина да расте още много. Това е частта от научното познание което след 10 години натрупване вече почва да дава плодове - силно печеливши плодове. И може да дава подобни плодове още десетки години.
                      Забелязъл съм че когато ти изнася си за рационалното мислене...когато не ти изнася си за емоционалното. И не говоря да ти изнася за търговията която правиш а за това което говориш.


                      Кажи ми какви позиции имаш в момета...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        Така е....винаги има обаче един момент в който всичко свършва. Не знам кои хора но до началото на годината никога не съм казвал аз никога че пазара няма да върви нагоре. Напротив....бяй много бичи настроен особенно след октомври когато спряха QE то и реакцията на пазара след него. Но февруари март тази година всичко се промени.

                        така че вобще не трябва да си бил сигурен че през цялото това време е имало идиоти които са мислили че пазара ще падне. Всичко Равен има причина...и ако краткосорочно е много трудно да познаеш движенията защото са повече емоционални от колкото рационални ...дългосрочно не е толкова трудно ако се опиташ да разбереш причините които движат процесите.
                        Има причина да расте още много. Това е частта от научното познание което след 10 години натрупване вече почва да дава плодове - силно печеливши плодове. И може да дава подобни плодове още десетки години.

                        Коментар


                        • Така е

                          Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          ibb е към 15% по-нагоре от преди 6 месеца 20% нагоре от началото на годината, към 35% нагоре за една година 100% нагоре за две години и към 400% нагоре за 5 години Сигурен съм че през цялото това време доста народ са продавали - и са съжалявали

                          за последните три години поне - от както ги следя повече постоянно някакви хора приказват как биотехнологиите са балон - след това препоръчват нещо друго, което я расте, я не расте - а биотехнологиите мачкат като товарния влак всичко наред
                          Така е....винаги има обаче един момент в който всичко свършва. Не знам кои хора но до началото на годината никога не съм казвал аз никога че пазара няма да върви нагоре. Напротив....бяй много бичи настроен особенно след октомври когато спряха QE то и реакцията на пазара след него. Но февруари март тази година всичко се промени.

                          така че вобще не трябва да си бил сигурен че през цялото това време е имало идиоти които са мислили че пазара ще падне. Всичко Равен има причина...и ако краткосорочно е много трудно да познаеш движенията защото са повече емоционални от колкото рационални ...дългосрочно не е толкова трудно ако се опиташ да разбереш причините които движат процесите.

                          Коментар


                          • В голям грешка си

                            Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                            Лихвите ако ги вдигнат, ще е с толкова малко че няма да бъде валиден аргумент за спад. Просто да покажат, че вдигането не е страшно. Ще вдигат лихвите в продължение на години и то ако инфлацията ги притиска. Сега със спада на ресурсите заради Китай, още повече намалява инфлационният натиск.
                            Причина за корекция предполагам, могат да станат отчетите, които да покажат че акциите са скъпи спрямо печалбите но може би след като вече Фед е започнал да затяга.
                            В голям грешка си.
                            Опитай се да разбираш процесите в дълбочина. Повърхностно погледнато наистина няма кой какво значение малкото увеличение на лихвите но когато го съпоставиш със причините пазара да на тези нива, реалните печалби на компаниите ...и тенденцията за движението на парите ще виждаш по различна картина.

                            А вдигането на лихвите не е страшно за икономиката но е адски страшно за акциите.

                            Опитай се да разбереш причините за това което се случва...за да може да ти стане ясно какво ще се случи ако тези причини вече не са валидни.

                            Коментар


                            • Жоресте те нека ги вдигнат тез лихви и глей кво стааа по нанадолнището, иначе не е страшно само ше послезнат....

                              Коментар


                              • Лихвите ако ги вдигнат, ще е с толкова малко че няма да бъде валиден аргумент за спад. Просто да покажат, че вдигането не е страшно. Ще вдигат лихвите в продължение на години и то ако инфлацията ги притиска. Сега със спада на ресурсите заради Китай, още повече намалява инфлационният натиск.
                                Причина за корекция предполагам, могат да станат отчетите, които да покажат че акциите са скъпи спрямо печалбите но може би след като вече Фед е започнал да затяга.

                                Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                                Не е проблем Гърция, Китай, срива или на баба ми фърчилото.....проблема е кой ще е фактора който ще бъде "официален" признат за дълбоката корекция на пазара и дали след тази корекция ще влезем в първия от сума години чист мечи пазар която е моята прогноза.

                                Пазара търси катализатор за голяма корекция...а ако вдигнат лихвите което е единственното реално важно и пряко свързано с цените на акциите нещо....влизаме в мечи пазар.
                                Основния въпрос е .... дали тази корекция ще позволи вдигане на лихвите. Ако септември нищо не вдигнат - тази година няма да ги вдигнат и пазара ще се възтанови до края на годината от корекцията. Ако ги вдигнат...2 години - мечи пазар.

                                Коментар

                                Working...
                                X