IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • некои таргува ли HY bonds?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
      Има доста инфо за финансовото състояние на компаниите като тази. Още преди 2-3 г. мисля, а може и по-рано, бях обърнал внимание, че Карнавал и подобните им компании... Дисни и Роял се движат преди главния тренд. От тогава досега цените им се качвата. После при потъването на Коста Конкордия, акциите на Карнавал само мигнаха и то леко, а потъна един от флагманите на флота им в Европа, но въпреки това не им пука.
      виж и
      Norwegian Cruise Line Holdings

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        To хубаво, ама кой ще им разреши на чайниците....
        А и не е толкова добре, скръндзи, поне по 30$ минимум да даваха на хартия.

        ПС Между другото предната седмица гледах микрона и самсунга.
        Самсунга много по евтин на мултипъли бе братче..
        Туй нящо след още 1-2 калпави отчета кат едно нищо може и на 10-12$ да иде...
        Не, нито Микрон ще се навие на тази цена, нито Щатите ще я позволят на Китай.
        Все пак хубаво, че се появи този бид, защото не й се виждаше дъното.

        Тя е много стара история Пип.
        Още по време на дотком балона майсторите на драма бяха влезли в картел и закараха цената на паметта в небето, заедно със собствената си капитализация.
        След това регулаторите ги подгониха и Микрон издаде другарчетата си. Отърва глобите, но оттогава 80% от производителите фалираха, а останалите гледат на Микрон с подозрение и никой не смее да пита - абе ние що продаваме толкова евтино. Повечето от мениджърите са си все същите стари муцуни.
        Отделно от това са перманентно слаби търговци, а през последното 3-месечие дадоха сигнал и, че им куца технологията.
        Нека се поразшуми, да видим интерес към Микрон и от други играчи в сектора на чиповете и тогава ще му мисля.
        Определено съм разочарован, че първия бид е около входната ми цена.
        Но не бъркай Самсунг с Микрон. Паметите са само част от бизнеса в Самсунг и сантимента там се определя от представянето й спрямо Епъл, и въобще в смартфон индустрията. Тази индустрия е на кантар. Има един момент на проникване (penetration) на продуктите в ежедневието ни, след който продажбите им спират да растат и тогава с кран не можеш да повдигнеш бизнеса. Може да минаваме през него в момента, а може и да има още малко време.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
          Ники, докато сте тук дайте едно мнение?
          http://www.bloomberg.com/news/articl...fer-for-micron
          Това достоверно ли ви звучи или може да е блъф?
          Въобще на Блумбърг случвало ли му се е да пуска партенки?
          sorry, това не е моита област, ако искас несто zа ресурни компнии с линк кам други отрасли, може да говорим. имах иzвестно време поzисии в AMAT и Инфинеон, но това sa short-term

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Хвърлих му 1 поглед на туй.
            Интересно как решаваш кое си заслужава...
            Според мен е едно поне 30-40% балонирано.....не че не може още, но не е основа на която да стъпи човек.
            Има доста инфо за финансовото състояние на компаниите като тази. Още преди 2-3 г. мисля, а може и по-рано, бях обърнал внимание, че Карнавал и подобните им компании... Дисни и Роял се движат преди главния тренд. От тогава досега цените им се качвата. После при потъването на Коста Конкордия, акциите на Карнавал само мигнаха и то леко, а потъна един от флагманите на флота им в Европа, но въпреки това не им пука.
            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
              Ники, докато сте тук дайте едно мнение?
              http://www.bloomberg.com/news/articl...fer-for-micron
              Това достоверно ли ви звучи или може да е блъф?
              Въобще на Блумбърг случвало ли му се е да пуска партенки?
              To хубаво, ама кой ще им разреши на чайниците....
              А и не е толкова добре, скръндзи, поне по 30$ минимум да даваха на хартия.

              ПС Между другото предната седмица гледах микрона и самсунга.
              Самсунга много по евтин на мултипъли бе братче..
              Туй нящо след още 1-2 калпави отчета кат едно нищо може и на 10-12$ да иде...

              Коментар


              • Ники, докато сте тук дайте едно мнение?
                http://www.bloomberg.com/news/articl...fer-for-micron
                Това достоверно ли ви звучи или може да е блъф?
                Въобще на Блумбърг случвало ли му се е да пуска партенки?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                  Holy Netflix!
                  каде е онzи голдман традер лв мах да ми обесни пак

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                    Акциите на Carnival пред покачване
                    Хвърлих му 1 поглед на туй.
                    Интересно как решаваш кое си заслужава...

                    Според мен е едно поне 30-40% балонирано.....не че не може още, но не е основа на която да стъпи човек.

                    Коментар


                    • Акциите на Carnival пред покачване http://investments.dir.bg/_wm/librar...red-pokachvane

                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                        Това колко ще боли ...
                        Не знам. От една страна наистина расте твърде бързо, но в дългосрочен план не мисля, че е балон. Все пак струва едва 40 милиарда. Според мен това не е много , като се има предвид потенциала на този бизнес - само като си помислиш в колко страни още го няма - като например България. Не притежавам акции, но пък много обичам да гледам нетфликс.
                        Нямам и не е препоръка.
                        Custodite sortem vestram

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                          Holy Netflix!
                          Това колко ще боли ...

                          Коментар


                          • Holy Netflix!
                            Custodite sortem vestram

                            Коментар


                            • Видеотеката на 716. Някой нещо???

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                                Опса. Препоръки няма
                                Продължавам да ти ги купувам

                                Коментар

                                Working...
                                X