IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И аз си мисля че FED ще отложат за декември вдигането на лихвите, с нещо от рода "сега отложихме на косъм, ама декември няма вече да отлагаме", така пазарите ще се подготвят

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
      Аз вече прибрах профита, но по-нататък ще се оглеждам пак за влизане. Компанията наистина е скъпичка, но е стабилна и дава добър дивидент.
      Toва за мен е също много добър валю плей за отиграване на бичи нагласи за олиото.
      Нищо че е 12% днес нагоре, струва минимум двойно, 200-250$
      еv/ebitda няма и 3 , сносен баланс и ти капе мазен дивидент.

      http://finviz.com/quote.ashx?t=CEO&ty=c&ta=0&p=m

      Коментар


      • Петрола

        Преди няколко дена ви казах че петрола е най добрата игра в момента. Позволих си да шортна 1300 DWTI. Днес печалбата е 69 хиляди долара.

        Коментар


        • Петрола, търсене и предлагане

          Петрола, търсене и предлагане,


          Какво стана с търсенето и предлагането на петрола ?

          Днеска сигурно изведнъж много започна да се търси и малко да се предлага.....

          Та така....игри игри...стига да ги усещаш навреме.

          Коментар


          • Долара

            Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
            има логика в думите ти(за мен лихви няма да се вдигат сега,евентуално декември,което като спад на борсата ще го покрият с коледното рали)

            но не казваш нищо за долара-а там се крие разковничето-слаб долар-плюсове и минуси,силен долар-плюсове и минуси, за американската икономика.
            Войната на валутите ще предопредели решението на фед,а влакът май вече замина,и е твърде късно либе за китка
            В движенията на долара, след ситуацията около Гърция и предното седмично поевтиняване спрямо еврото разбрах че - няма никакакъв фундаментален смисъл. Т.е там прогнозата е - липса на прогноза. Случва се това което повечето хора най-малко очакват. Което на практика означава че покрай играта с тези лихви на ФЕД банките си правят каквто искат и каквото са решили. А ако знаеш какво са решили - ок, аз не знам. Така че долара трябва да се играе краткосрочно и то при много ясни причини които не могат да не се отразят краткосрочно на движенията му. Във всеки момент може да тръгне на където му кажат без основателна кой знае каква причина.
            Фундаментално все пак аз съм бичи настроен все още за долара, Но нямам позиции. Може би ще отворя малко преди ФЕД според настроенията като там е или загуба или печалба колкото можеш да понесеш. Или по согурно веднага след обявяване на лихвите или липсата им независимо в коя посока движенията ще са много по големи от друг път защото очакванията са огромни на всички.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
              Олиото къса синджира
              Идеално

              Коментар


              • Олиото къса синджира

                Коментар


                • Natural gas ми изглежда на добра цена и запасите не са големи. Някой търгува ли да даде мнение?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Аз съм по добре с TGA....минавам 10...

                    Дано си за спекулата, не оставай за дълго с конокото - за мен е надценен спрямо доста от пиърите си.

                    Tова PHST де се сдобих наскоро вече 2-ри ден ми прави очите на палачинки.
                    Вчера -11-12%, днес се пъне на плюс 27%....луда волатилност..
                    Заредил съм му още едно капанче на 2.8, ако стане ще го усредня на 3.2

                    Гледам сега на 4.2% ъп портфейла. И $ расте.....кеф.
                    Голяма сила са това опциите...когато са в правилната посока обаче...
                    Аз вече прибрах профита, но по-нататък ще се оглеждам пак за влизане. Компанията наистина е скъпичка, но е стабилна и дава добър дивидент.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                      Много добър профит от КонокоФилипс 8% за един ден
                      Аз съм по добре с TGA....минавам 10...

                      Дано си за спекулата, не оставай за дълго с конокото - за мен е надценен спрямо доста от пиърите си.

                      Tова PHST де се сдобих наскоро вече 2-ри ден ми прави очите на палачинки.
                      Вчера -11-12%, днес се пъне на плюс 27%....луда волатилност..
                      Заредил съм му още едно капанче на 2.8, ако стане ще го усредня на 3.2

                      Гледам сега на 4.2% ъп портфейла. И $ расте.....кеф.
                      Голяма сила са това опциите...когато са в правилната посока обаче...

                      Коментар


                      • Брях, много рипат и 1970 задминаха.

                        Коментар


                        • Много добър профит от КонокоФилипс 8% за един ден

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                            Като му погледна графиката и изобщо не ми се влиза надолу, предпочитам да го гоня нагоре
                            Аз бих влязъл и сега, но
                            като разбрах, че възнамеряват да позволят на американците да вземат телефони за по 30 дни да ги плюнчат и омазват срещу 1 долар и след това да ги връщат
                            се отказах.
                            Това не може да свърши добре според мен.
                            И то само за Епъл фенове, Андроитските вкл и аз да го духат.

                            Значи изумявам се понякога как огромни компании понякога не се усещат как вбесяват феновете си.
                            $375 и нито долар повече.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              Пътя нагоре е осеян с бул трапове....моеш ли да скачаш добре..
                              Ще изчакам едно тримесечие с ръст на приходите, затварям очите и скачам, а дали е добре ще стане ясно по-късно

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от panayotb Разгледай мнение
                                Комисионните в Interactive Brokers са нищожни. ( https://www.interactivebrokers.com/e...#north-america )

                                0.0035 на акция.

                                Загубите ми са май от HFT ботовете които правят много трудно да се възползвам от малките колебания в цената. Обикновено правя печалби първия половин час след като отвори търговията докато има голям обем и търгуват предимно хора. После пада обема и имам чувстовото че каквото и да правя ботовете ми правят мръсно нарочно - купувам и веднага малък спад за да ми ударят стопа.

                                Общо взето трябват големи амплитуди на цената за да има време човек да влезе и да излезе навреме. Като са малки колебанията и ботовете са винаги пред теб. Ботовете трябва да ги бием с това което нямат - аналитично мислене, в тяхната игра нямаме шанс
                                Тези tiered комисионни мислех че са по-изгодни спрямо fixed само за по-големите обороти, а то и в най-ниския интервал изглеждат евтини. Само че не включват таксите на другите по веригата. В кои случаи е за предпочитане да си на fixed?

                                Коментар

                                Working...
                                X