IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
    Вечните каишковци с каишите!!!Богдан Велински!!!
    Хората си изкарват хляба По долен и неприятен начин, ама нали казват че няма срамна работа

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Боли ме фара Те нямат смелост билет за лотария да си купят без да се посъветват я с врачка, я с хороскопа в блитц Човек който не може да схване че единствения начин да се правят печалби е като се рискуват загуби ще е вечно губещ.
      Вечните каишковци с каишите!!!Богдан Велински!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
        Внимавай с ония ,че само те дебнат!!!Тъпунгерите!!!Знаеш ги!!!
        Боли ме фара Те нямат смелост билет за лотария да си купят без да се посъветват я с врачка, я с хороскопа в блитц Човек който не може да схване че единствения начин да се правят печалби е като се рискуват загуби ще е вечно губещ.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          На мен ми идва дюшеш. Тази година направих някой глупости, или по-скоро пробвах няколко различни сттратегии, които се оказаха доста лоши като идеи, бях понатрупал прилични загуби. сега за една седмица ги избих половината.
          Внимавай с ония ,че само те дебнат!!!Тъпунгерите!!!Знаеш ги!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
            Напълно съм съгласен!!!Такава висока волатилност не се случва често!!!Но тя е много опасна за по-неопитните!!А и през другото време си има достатъчна!!!Така е направена играта!!!
            На мен ми идва дюшеш. Тази година направих някой глупости, или по-скоро пробвах няколко различни сттратегии, които се оказаха доста лоши като идеи, бях понатрупал прилични загуби. сега за една седмица ги избих половината.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Тази седмица е добра седмица. Такава волатилност я стане веднъж в годината, я не, ако я изпусне човек и през останалато време му остава само да си чеше топките
              Напълно съм съгласен!!!Такава висока волатилност не се случва често!!!Но тя е много опасна за по-неопитните!!А и през другото време си има достатъчна!!!Така е направена играта!!!

              Коментар


              • Аз затова пиша книга

                Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                +1

                Когато влезе в този форум, четях Iv_max с интерес, въпреки че не търгувам активно на външните пазари. Направиха ми обаче впечатление няколко неща, които в моите очи /без да претендирам за нищо/ няма как да донесат дългосрочен успех. Казва, че дадена компания е супер и трябва да се купува яко, а след 3-4 дни обяснява как я е разпродал. Разбира се и двете си постъпки обяснява с "обосновани аргументи". След това хваща нещо коренно различно и нещата се повтарят....
                Желая му успех, но с подобно самоуверено и хаотично поведение много трудно се изкарват дългосрочни успехи.
                Аз затова пиша книга.
                За да обясня стратегия която на мен ми носи успех и вървам в нея и смятам че ще бъде полезна за всички с цел да променят мисленето си и погелда си относно начина на да правиш пари на пазарите.

                Има различни стратегии или начини на поведение при различни ситуации. Не могат да се обеснят всички но е важно да се получи друг начин на мислене и поведение който аз смятам за успешен - друг може и да не е съгласен.

                Твоя пост е типично доказателство и причина за да се хвана с тази задача която признавам не съм 100 % сигурен дали ще ми стигне мерака да завърша.

                Хаос и объркване човек изпитва и чуства когато не разбира защо прави определено нещо, кога да го прави и докога да го прави.

                А си прав точно така в определени ситуации аз смятам че дадена компания е супер - обаче на определена цена и може след 10 минути или след два дена да смятам че трябва да се продаде на друга цена. Това е защото знам или мисля че знам каква цена при орепделена ситуация на пазара за дадена компания смятам за добра и каква за скъпа. Това за теб може да е хаос за мен е възможност да реализирам 1-2 % и да се изтегля до като видя друга възможност.

                Мисля че средата на миналата година осъзнах че бай анд холд стратегията фундаментално е приключила и от този момент на там ( малко препди спитрането на QE ) започнах да търгувам по корено различен начин. До момента съм прав...
                Сега търговиятра е внимателна и спекулативна и в никакъв случай дългосрочна и фундаментална.
                Ако ме познаваше преди 2-3 години щях да ти говоря друго зашото обстоятелствата бяха други.
                Учдвам се на хора които отказват да осъзнаят новите реалностти.

                Аз чакам момнет с всичко в кеш от 3-4 месеца в който пазара ще ми даде възможност да бъда много дългосрочен и следващите години след този момент това което ще говоря ще бъде коренно различно. Мога да чакам и година....мога и две. Което не пречи ако пазара даде възможности и аз успея да ги видя да ги използвам в каквато и да е посока.

                Пак ще направя сравнение с покера....за да печелиш трябва да игареш различно...в различни ситуации. Ако играеш само хубави карти все някога ще дойде момент в който ще те оберат с 2 и 3 ка от различни бои.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Тази седмица е добра седмица. Такава волатилност я стане веднъж в годината, я не, ако я изпусне човек и през останалато време му остава само да си чеше топките
                  Ашколсун: така е.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                    Само не знам кога пият и какво пият тез инвеститори!!!Тва времето го нямат за нищо!!!
                    Тази седмица е добра седмица. Такава волатилност я стане веднъж в годината, я не, ако я изпусне човек и през останалато време му остава само да си чеше топките

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                      +1

                      Когато влезе в този форум, четях Iv_max с интерес, въпреки че не търгувам активно на външните пазари. Направиха ми обаче впечатление няколко неща, които в моите очи /без да претендирам за нищо/ няма как да донесат дългосрочен успех. Казва, че дадена компания е супер и трябва да се купува яко, а след 3-4 дни обяснява как я е разпродал. Разбира се и двете си постъпки обяснява с "обосновани аргументи". След това хваща нещо коренно различно и нещата се повтарят....
                      Желая му успех, но с подобно самоуверено и хаотично поведение много трудно се изкарват дългосрочни успехи.
                      Само не знам кога пият и какво пият тез инвеститори!!!Тва времето го нямат за нищо!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Iv_max не виждам причина някой да ти противоречи - твоите мнения са супер субективни без реално никаква фундаментална подкрепа освен това което се разпространява по медиите. И тези доста емоционални новини - доста от тях тотален амбалаж ти омесваш с теории на конспирация, собствените ти емоции и страхове. И цялото това нещо става тотално субективно. Един вид е изливане на емоции. След като това ти харесва ок, ама няма за какво да се спори с теб - това са си твоите емоции формирани може би от прекалено много гледане и четене на масови новини
                        +1

                        Когато влезе в този форум, четях Iv_max с интерес, въпреки че не търгувам активно на външните пазари. Направиха ми обаче впечатление няколко неща, които в моите очи /без да претендирам за нищо/ няма как да донесат дългосрочен успех. Казва, че дадена компания е супер и трябва да се купува яко, а след 3-4 дни обяснява как я е разпродал. Разбира се и двете си постъпки обяснява с "обосновани аргументи". След това хваща нещо коренно различно и нещата се повтарят....
                        Желая му успех, но с подобно самоуверено и хаотично поведение много трудно се изкарват дългосрочни успехи.
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • А за падането на пазара с 5-10-15 или дори 30%. Ама изобщо не ми пука портфейла ми през годините редовно е правил тези движения в рамките на дни. Един месец мисля че бе и над 30% надоле - и това след кризата. Аз за какво ти казвам че вкарваш емоции. ако те притеснява 20% спад просто акциите не са твоя инструмент - 20% се получава и от нищото - без никаква причина.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Равен петрола, да ти припомня какво стана....нали говореше че ще пада до 20 $ или се бъркам.

                            Това ти къде го чу...по медиите? , някой ти го прошепна или направи фундаментален анализ?

                            Щото медиите говореха за това. Пък аз говорех друго. Може би съм го чул от медиите?
                            Не - просто там са променливите разходи на производителите от близкия изток. Под това трудно може да падне, а при продължаващи дисбаланс между търсене и предлагане има голяма вероятност да падне до там.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              Равен,

                              Не мога да те разбера като инвеститор честно ти казвам. ( не че ми е чак толкова работа ама нищо ).

                              Това което казваш е вярно и напълно съм съгласен.

                              Проблема е че веднъж си против фундаменталното мислене и следващ тренда....втори път пък изведнъж си за фундаменталните причини и забравяш тотално в кой пазар се намираш и как реагира той извън фундамента.

                              Ако си инвеститор...трябва да си имаш всички тези и повече фундаментални причини за компаниите които харесваш...да ги продаваш когато са скъпи и да ги купуваш когато са евтини и да се съобразяваш със тенденциите на пазара не завсимо дали той върви в твоя или не посока.

                              И ако правиш това...ние би трябвало да сме като братя.

                              Ама не сме - убеден съм.

                              Тези компании които си изброи повечето са в моя списък на желани за протежаване компании. Защо обаче преди 3 месеца съм ги продал без никаква емоция.
                              Защото колкото и да са добри когато сектора се сговняса всичко отива на кино...

                              Поради причини казани в предния ми пост относно защо ще паднат над 15 %.

                              Цялата работа е да си ги имаш.....ама на адски добра цена...и когато пазара обещава в скоро време да ти я даде за какъв дявол да ги купиш сега?

                              Аз имам два портфейла. Всъщност са повече но да кажем че портфейлите ми най-обще са разделени на два. Единия който е към 80% са си теми които държа дългосрочно - може в отделна тема да сменям от време на време компаниите, да им променям дяловете или така нататък, но в общия случай темата си я играя. Двете ми основни теми са европейкси банки и биотехнологии. И на последък европейските автомобилни компаниивлязоха в този дългосрочен портфейл. При него не се опитвам да разбирам на къде ще върви пазара, ама изобщо не ме интересува какво ще тсава с лихви, михви, фед и така нататък простотии. Интересува ме само до колко причините заради която съм избрал тези теми са още в действие. А те са и не са се променяли последните 5 години. Не спекулирам с тази част, не правя маркет тайминг, не правя всъщност почти нищо.

                              И имам едни 20% -30% за чиста спекула. Това което казвам в този форум са предимно от тези 20% - това ми е за тръпка и да изкарам някой екстра процент. Правя го на ливъридж, краткосрочно, спекулативно, правя огромен оборот, понякога много пъти в рамките на един и същи ден. Мога да си сменям мнението три пъти в рамките на 20 минути. От тази част правя и доста сериозни загуби, но за момента печалбите са повече. А тъй като не вкарвам кеш за това, това съотношение ми изнася. Тази ми стратегия има една единствена цел - правене на кеш. Пробвам различни тактически неща с нея, различни стратегия, да видя кои работят, кои не работят, с кои се чувствам добре и кои ме напрягат. Още не съм намерил начина да я управлявам оптимално за мен самия. Но пък ми подържа интереса към пазара и ми е интересно.

                              Така че като съм казал тук, че смятам че пазара ще расте ако изрично не съм посочил дълъг период съм имал предвид следващите няколко минути, до ден два. Като съм казал че ще пада същото.

                              Коментар


                              • Равен петрола

                                Равен петрола, да ти припомня какво стана....нали говореше че ще пада до 20 $ или се бъркам.

                                Това ти къде го чу...по медиите? , някой ти го прошепна или направи фундаментален анализ?

                                Щото медиите говореха за това. Пък аз говорех друго. Може би съм го чул от медиите?
                                Last edited by Iv_max; 28.08.2015, 20:57.

                                Коментар

                                Working...
                                X