IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

    къде го видя това тоя премаркет и т.н. Дай линк
    Ти скоро някоя кредитна карта на мужа не си ли занулила
    Или някой заем от любовника да си дръпнала

    Коментар


    • Ще се повторя, но най-големият ми късмет беше март, че с дейтрейдинг успях да си върна загубите и излязох на 0, докато повечето бяха на минус десетки проценти до средата на април. Ако така продължава ще трябва да давам комисион на pipbel - STOR и CXW са ми втори и четвърти по абсолютна доходност, а ALK е абсолютен шампион по %. AM продължава да ми е най-големият банкомат.

      Наблъскал съм консервативни стопове, но съм наясно, че при един афтермаркет гръм ще ям дървото. Пут опциите не ми изглеждат рентабилни, защото повечето ми позиции са по 2-3 хил. Късите фондове... честно казано не виждам смисъла - все едно да залагам едновременно на червено и черно. Ще зануля, но ако искам да съм на нула, защо изобщо играя. Дори един 50% спад ще ме остави на +година и половина от моите заплати. Тъй де, от стотиците часове дзверене по сайтовете, поне нещо да изкарам.

      Ако пък изгърми системата, никакви хеджове няма да ме оправят. Злато и имот лесно се национализират. Като цяло съм изключителен песимист в дългосрочен план, но защо да не се повозя и аз малко.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

        Сори да ти кърша еуфорията, ама това са едни от най опасните думи които може да чуе човек по борсите.
        Или продавай една част или се хеджирай задължително !

        Другия вариант е да си борсов гений...ще те изучаваме и следваме неотлъчно в тоя случай. Ма не стой на тая кълка де...
        Една година след като почнах на БФБ вече изчислявах кога ще се пенсионирам и колко камъни ми трябват за това. 14 години по-късно още работя, макар че според плановете за това време трябваше да съм се пенсионирал няколко пъти

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          Сори да ти кърша еуфорията, ама това са едни от най опасните думи които може да чуе човек по борсите.
          Или продавай една част или се хеджирай задължително !

          Другия вариант е да си борсов гений...ще те изучаваме и следваме неотлъчно в тоя случай. Ма не стой на тая кълка де...
          Защо да са опасни?
          Последните месеци централните банки по света наляха огромни и колосални количества вентилаторни пари в обръщение.
          Тея безумно много пари трябва да се налеят някъде...
          Годишната доходност на депозитите е нула, на имотите е малка, на дълговите книжа - отрицателна; нормално е хората да се юрнат да купуват акции точно сега... резултатът е, че босите скачат като полудели и всички печелят яко...
          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

          Коментар


          • Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение


              . Честно да ви река, вече нямам никаква мотивация да ходя на работа. Парите от въздуха валят.
              Сори да ти кърша еуфорията, ама това са едни от най опасните думи които може да чуе човек по борсите.
              Или продавай една част или се хеджирай задължително !

              Другия вариант е да си борсов гений...ще те изучаваме и следваме неотлъчно в тоя случай. Ма не стой на тая кълка де...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение




                pipbel, за BABAта нищо не казваш. Сега разбирам за GEO. Определено щях да съм там, ако ги знаех. Отбелязвам си ги.
                Много се туткат, нищо, ще им дойде реда. Довчера ми бе най голяма позиция, ма днес гледам JD ги изпреварило, VLO пък изтласкало ябълката от 3то място...

                GEO са 1ви братчеди на сивича бе, пак пандизчии.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение


                  . Парите от въздуха валят.
                  . С такъв пазар .
                  Е това вече не е на добре

                  Коментар


                  • Последен шанс за феновете на ETF-и и тези, които нямат време да следят цените. В Ръсел, в Ръсел...

                    Коментар




                    • Към този момент за деня съм +6,50%. Честно да ви река, вече нямам никаква мотивация да ходя на работа. Парите от въздуха валят.

                      Бях заредил за пазар KB, WFC, NTR. WFC и NTR са изпълнени, но нещо явно не ги нагласям OCO поръчките както трябва, защото при тези цени трябваше KB и NTR да са купени. С такъв пазар обаче няма значение какво купуваш, важното е да се качиш на лифта... или на таксито.

                      pipbel, за BABAта нищо не казваш. Сега разбирам за GEO. Определено щях да съм там, ако ги знаех. Отбелязвам си ги.
                      Last edited by terziеv; 05.06.2020, 18:37.

                      Коментар


                      • Kaк да не я обичаш тая борса
                        Ама нали никога няма пълно щастие - при жълтото пък ни лупкат днес

                        Ticker
                        Change%
                        CCL 18.02%
                        RCL 14.87%
                        JBLU 12.21%
                        STOR 9.94%
                        SYF 7.89%
                        VLO 6.65%
                        RTX 6.24%
                        CXW 5.68%
                        PSX 5.09%
                        GEO 5.08%

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                          През оценките на облигациите, през евентуално затягане на паричната политика и повишената цена на капитала, през падане на профит маржините- всичко, което досега надува пазара.. Иначе не само златото, а и всякакви суровинни компании би трябвало да свършат работа.
                          Абсолютно правилно- Суровини. !!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от arbeitmachtfrei Разгледай мнение
                            где мы летим
                            Към светли бъднини. Идва времето хляба да бъде безплатен и да навлезем от реалния социализъм в същинския комунизъм. Още 9 гущерчета да ми качи Брента и ще пусна още един танекр на пазара.

                            Коментар


                            • где мы летим

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                                Ще съм ти благодарен да обясниш как инфлацията ще срине борсите и на какво да заложим в такъв случай - освен злато.
                                През оценките на облигациите, през евентуално затягане на паричната политика и повишената цена на капитала, през падане на профит маржините- всичко, което досега надува пазара.. Иначе не само златото, а и всякакви суровинни компании би трябвало да свършат работа.

                                Коментар

                                Working...
                                X