IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
    ne se ebavai s golemite.

    Nai golemite zagubi ste ponesat malkite: Fortescue, Kumba. teh shorti
    не ми и хрумва да шортя рио и бнп аз шортя XME.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      желязната руда може да падне и на половина на сегашната цена следващите години. самите китайци казват че прогнозите на Рио тинто например са нереалистични.

      http://www.smh.com.au/business/minin...0150807-giu08s

      личното ми мнение е че и рио и bhp имат поне още 30 а защо не и 50% надолу следващите години.
      малко трудно няма изградени такива инсталаций да минат на руда от скрап рано пада снега в Уран
      Та не каза как ,ще обработват падналата цена на рудата като заводите са изградени за скрап
      Last edited by lobos; 03.09.2015, 21:45.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        И какво като им е на 15. като падне рудата от 60 на 30 печалбата им ще се свие от 45 на 15. сега се търгуват на ПЕ 10 тогава на ПЕ 30 ли да се търгуват При липса на обръщане на тренда при цената на рудата и лазене по около 30 за години то и ПЕ то на Рио ще забие около 10-12. което пък предполага спад дори от над 50%. да кажем че орежат разходите и печалбата не падне с пълния размер а да кажем с темпове наполовина на тези на рудата това пак предполага че печалбата им ще падне с едни 40-50%. което пък означава че ще им се наложи да си свият и дивидента наполовина. И съвсем няма да са опрвдани цени близки до настоящата.
        ne se ebavai s golemite.

        Nai golemite zagubi ste ponesat malkite: Fortescue, Kumba. teh shorti

        Коментар


        • Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
          ne zabravi kade i em cash cost curve
          И какво като им е на 15. като падне рудата от 60 на 30 печалбата им ще се свие от 45 на 15. сега се търгуват на ПЕ 10 тогава на ПЕ 30 ли да се търгуват При липса на обръщане на тренда при цената на рудата и лазене по около 30 за години то и ПЕ то на Рио ще забие около 10-12. което пък предполага спад дори от над 50%. да кажем че орежат разходите и печалбата не падне с пълния размер а да кажем с темпове наполовина на тези на рудата това пак предполага че печалбата им ще падне с едни 40-50%. което пък означава че ще им се наложи да си свият и дивидента наполовина. И съвсем няма да са опрвдани цени близки до настоящата.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            желязната руда може да падне и на половина на сегашната цена следващите години. самите китайци казват че прогнозите на Рио тинто например са нереалистични.

            http://www.smh.com.au/business/minin...0150807-giu08s

            личното ми мнение е че и рио и bhp имат поне още 30 а защо не и 50% надолу следващите години.
            ne zabravi kade i em cash cost curve

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              желязната руда може да падне и на половина на сегашната цена следващите години. самите китайци казват че прогнозите на Рио тинто например са нереалистични.

              http://www.smh.com.au/business/minin...0150807-giu08s

              личното ми мнение е че и рио и bhp имат поне още 30 а защо не и 50% надолу следващите години.
              Ми дано тогава хъхряците спрат да берат джилезу, проклети да са.


              Апропо - струва ми се, че днес краварите не се борят достатъчно храбро.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                XME май е по-читаво ....и според мен оре по дъното ...ама кой знае
                Аз това го шортя ама явно има и хора дето са дълги

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                  Сносен ЕТФ за джилеза?
                  За дълго
                  желязната руда може да падне и на половина на сегашната цена следващите години. самите китайци казват че прогнозите на Рио тинто например са нереалистични.

                  http://www.smh.com.au/business/minin...0150807-giu08s

                  личното ми мнение е че и рио и bhp имат поне още 30 а защо не и 50% надолу следващите години.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                    Няма BHP, VALE, RIO. Иначе става обемът
                    Black Rock World Mining

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                      XME май е по-читаво ....и според мен оре по дъното ...ама кой знае
                      Няма BHP, VALE, RIO. Иначе става обемът

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                        Ето няколко причини:
                        - Цените се качват бавно, а слизат бързо. Ако плащаш скъпи опции за да ловиш растеж, ще са ти високи разходите.
                        - По курсовете за начинаещи опциите се представят като вид застраховка - т.е. на пазара трябва да има страх. Никой не се страхува от ръст.
                        - Трейдърите се влюбват в позициите си - предпочитат да им стои позицията в акции, и да купят временна опция отколкото да си продадат позицията. Това помага за визуална ориентация доколко ти е печеливша/губеща позицията, и също отлага плащане на данък печалба върху позицията.
                        - За да плащаш скъпи опции трябва да имаш пари. Пари имаш след бичи тренд в който си участвал, т.е. като е време за надолу.

                        nigga please

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                          Я, Кронос е бил така добър да не изтрие нещо ценно.
                          Някой има ли представа защо повишаването на волатилността обикновено е свързано с понижение на акциите, а понижението и почти винаги върви с повишение на акциите.
                          Аксиома някаква ли е това?
                          Или може да се обясни логично?
                          volatility has the so called stylized facts:

                          you are referring to the so called leverage effect (corporate finance, 2 semester )

                          google it.


                          there are also other many which are import an if you want to be successfully


                          if you trade higher moments via options (skew, curtosis etc). you need to know a bit

                          ako iskas da zneash poveche mi pishe na lichni

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                            SLX гледах. Много мижави обеми обаче
                            XME май е по-читаво ....и според мен оре по дъното ...ама кой знае
                            Last edited by Protokol; 03.09.2015, 20:39.
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              Aз поне не съм чувал за такъв...
                              Ма пълни вале и рио със среден дивидент 7% и това е...то друго май не си заслужава, те са си най лоу кост.
                              Ма мисля още спадове ще има...специално вале, някъде 2017 се канят да пуснат фул капацитет огромното си находище де ще им докара до 30$ цената франко китай при 40 сега.
                              Тъй че може би след година ще е по подходящо влизане там...
                              SLX гледах. Много мижави обеми обаче

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                                Сносен ЕТФ за джилеза?
                                За дълго
                                Aз поне не съм чувал за такъв...
                                Ма пълни вале и рио със среден дивидент 7% и това е...то друго май не си заслужава, те са си най лоу кост.
                                Ма мисля още спадове ще има...специално вале, някъде 2017 се канят да пуснат фул капацитет огромното си находище де ще им докара до 30$ цената франко китай при 40 сега.
                                Тъй че може би след година ще е по подходящо влизане там...

                                Коментар

                                Working...
                                X