IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
    call overwriting prasi li?

    az v monentam karam na bull spreads
    отдавна не.
    не защото не искам,а защото нямам свободни 130 000 $ ,че да ми разрешат.
    ако ти имаш достъп до такъв трейд,в момента мисля,че рейшио бекспреад е много добра игра.
    ако смяташ,че маркета ше катери,купуваш един кол леко ОТМ и срещу него продаваш 2 кола дълбоко ОТМ в същия месец.

    иначе булспредовете не са лоша идея в момента,ако си ги разположил правилно,спрямо вертикалното скйу,при промяна в ИВ може и скйуто да измени благоприятно и да изтискаш 10% - 20 % повече профит при познаване на движение

    Коментар


    • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
      не смятам,че в време за календари-все още имплайт волатилити е прекалено висока за мен.а дори и да се качи още,да не подценяваме маркет мейкърите- ще увеличат бакуардейшъна в търмс ъф страктчър,демек ще оскъпят близките опции повече от далечните- и при познаване ,няма да изцедиш максимално спреда.
      а при падане на ИВ, календара е лонг вега - ще ти изляде част от делтата.
      календари според мен требе да се използват само при "мързелив" маркет,с ниско ИВ
      Здравей, Асене! Винаги съм се възхищавал на умението ти да представиш едно линейно уравнение като диференциално.

      Поздрави и успехи!

      Коментар


      • Stocks have been unnerved this afternoon by a JPM piece authored by
        Marko Kolanovic, head of global deriv that says half to slightly more than half
        total technical sales have been completed, mostly by Volatility Targeting funds,
        half by CTAs and similar risk parity trades. He ests about $100B selling remains
        to be sold in the next 1-3 wks, which will be accompanied by rising vols and
        downside price risk.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
          не смятам,че в време за календари-все още имплайт волатилити е прекалено висока за мен.а дори и да се качи още,да не подценяваме маркет мейкърите- ще увеличат бакуардейшъна в търмс ъф страктчър,демек ще оскъпят близките опции повече от далечните- и при познаване ,няма да изцедиш максимално спреда.
          а при падане на ИВ, календара е лонг вега - ще ти изляде част от делтата.
          календари според мен требе да се използват само при "мързелив" маркет,с ниско ИВ
          call overwriting prasi li?

          az v monentam karam na bull spreads

          Коментар


          • Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
            nekaw gotin calendar spread da keas?
            не смятам,че в време за календари-все още имплайт волатилити е прекалено висока за мен.а дори и да се качи още,да не подценяваме маркет мейкърите- ще увеличат бакуардейшъна в търмс ъф страктчър,демек ще оскъпят близките опции повече от далечните- и при познаване ,няма да изцедиш максимално спреда.
            а при падане на ИВ, календара е лонг вега - ще ти изляде част от делтата.
            календари според мен требе да се използват само при "мързелив" маркет,с ниско ИВ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
              браточка,никиту5 иска да ти каже, не че трейдва във волатилен маркет ( както ти си мислиш ) ,а че трейдва волатилността на предполагаемата волатилност.
              не е нужно да си на всяка манджа мерудия.
              ако не разбираш кво ти говори,питай го,щот тва са неща,който в твоя свят не съществуват
              nekaw gotin calendar spread da keas?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                браточка,никиту5 иска да ти каже, не че трейдва във волатилен маркет ( както ти си мислиш ) ,а че трейдва волатилността на предполагаемата волатилност.
                не е нужно да си на всяка манджа мерудия.
                ако не разбираш кво ти говори,питай го,щот тва са неща,който в твоя свят не съществуват
                Браточка, тогава отигравахме едно и също нещо. Поради едни и същи причини. Само където аз се измъкнах прекалено рано, а той си задържа позициите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Не ме накефи как се движи. Аз като спекулирам гледам да съм като животно, ако усетя някаква заплаха, ако нещо ме кара да си мисля или по скоро да усетя, че нещата не са така както съм очаквал и веднага изчезвам.
                  браточка,никиту5 иска да ти каже, не че трейдва във волатилен маркет ( както ти си мислиш ) ,а че трейдва волатилността на предполагаемата волатилност.
                  не е нужно да си на всяка манджа мерудия.
                  ако не разбираш кво ти говори,питай го,щот тва са неща,който в твоя свят не съществуват

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
                    ne se ebavai s golemite.

                    Nai golemite zagubi ste ponesat malkite: Fortescue, Kumba. teh shorti
                    не ми и хрумва да шортя рио и бнп аз шортя XME.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      желязната руда може да падне и на половина на сегашната цена следващите години. самите китайци казват че прогнозите на Рио тинто например са нереалистични.

                      http://www.smh.com.au/business/minin...0150807-giu08s

                      личното ми мнение е че и рио и bhp имат поне още 30 а защо не и 50% надолу следващите години.
                      малко трудно няма изградени такива инсталаций да минат на руда от скрап рано пада снега в Уран
                      Та не каза как ,ще обработват падналата цена на рудата като заводите са изградени за скрап
                      Last edited by lobos; 03.09.2015, 21:45.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        И какво като им е на 15. като падне рудата от 60 на 30 печалбата им ще се свие от 45 на 15. сега се търгуват на ПЕ 10 тогава на ПЕ 30 ли да се търгуват При липса на обръщане на тренда при цената на рудата и лазене по около 30 за години то и ПЕ то на Рио ще забие около 10-12. което пък предполага спад дори от над 50%. да кажем че орежат разходите и печалбата не падне с пълния размер а да кажем с темпове наполовина на тези на рудата това пак предполага че печалбата им ще падне с едни 40-50%. което пък означава че ще им се наложи да си свият и дивидента наполовина. И съвсем няма да са опрвдани цени близки до настоящата.
                        ne se ebavai s golemite.

                        Nai golemite zagubi ste ponesat malkite: Fortescue, Kumba. teh shorti

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
                          ne zabravi kade i em cash cost curve
                          И какво като им е на 15. като падне рудата от 60 на 30 печалбата им ще се свие от 45 на 15. сега се търгуват на ПЕ 10 тогава на ПЕ 30 ли да се търгуват При липса на обръщане на тренда при цената на рудата и лазене по около 30 за години то и ПЕ то на Рио ще забие около 10-12. което пък предполага спад дори от над 50%. да кажем че орежат разходите и печалбата не падне с пълния размер а да кажем с темпове наполовина на тези на рудата това пак предполага че печалбата им ще падне с едни 40-50%. което пък означава че ще им се наложи да си свият и дивидента наполовина. И съвсем няма да са опрвдани цени близки до настоящата.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            желязната руда може да падне и на половина на сегашната цена следващите години. самите китайци казват че прогнозите на Рио тинто например са нереалистични.

                            http://www.smh.com.au/business/minin...0150807-giu08s

                            личното ми мнение е че и рио и bhp имат поне още 30 а защо не и 50% надолу следващите години.
                            ne zabravi kade i em cash cost curve

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              желязната руда може да падне и на половина на сегашната цена следващите години. самите китайци казват че прогнозите на Рио тинто например са нереалистични.

                              http://www.smh.com.au/business/minin...0150807-giu08s

                              личното ми мнение е че и рио и bhp имат поне още 30 а защо не и 50% надолу следващите години.
                              Ми дано тогава хъхряците спрат да берат джилезу, проклети да са.


                              Апропо - струва ми се, че днес краварите не се борят достатъчно храбро.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                                XME май е по-читаво ....и според мен оре по дъното ...ама кой знае
                                Аз това го шортя ама явно има и хора дето са дълги

                                Коментар

                                Working...
                                X