IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    E дее, какво пак позеленяха тъй без причина...къде им се привидяха бели лебедчета..
    Не мож така, имам си план за пълнене...

    ПС Голяма работа са тия опции, 6 пъти по малко от хартиите, ма половината профит благодарение на тях
    Само дет и като се пада важи чат пат същото...
    Само бели лебедчета в близко бъдеще

    Вижте fp на FT - вдигане на лихви, ама по-нататък - да не уплашим ЕМ

    Коментар


    • E дее, какво пак позеленяха тъй без причина...къде им се привидяха бели лебедчета..
      Не мож така, имам си план за пълнене...

      ПС Голяма работа са тия опции, 6 пъти по малко от хартиите, ма половината профит благодарение на тях
      Само дет и като се пада важи чат пат същото...
      Last edited by pipbel; 08.09.2015, 18:37.

      Коментар


      • Изглежда, че днес изненадаха късите позиции, но да видим.

        Коментар


        • Накой ще кърти мивки
          China Dumps A Record $94 Billion In US Treasurys In One Month
          http://www.zerohedge.com/news/2015-0...urys-one-month
          http://www.investor.bg/novini/130/a/...avgust-201884/
          Last edited by Protokol; 07.09.2015, 17:32.
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • http://www.yardeni.com/pub/peacockbullbear.pdf
            .

            Коментар


            • Към лагера на биковете

              Към лагера на биковете.

              Едно нещо което казват много хора напоследък започва да се очертава е един много сериозен аргумент в подкрепа на бичия пазар в Щатите.

              А то е че ако ФЕД вдигнат лихвите и переспективата е такава, въпреки че това ще свали пазара, освен това ще превлече много нови инвеститори които ще предпочтат да държат активи в долари което ще бъде сериозна подкрепа на американския пазар.

              Този аргумент ми се струва все по силен .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                За мен банките са дългосрочна игра, не спекулирам с тях. Просто са прекалено непредсказуеми за тази цел. А дългосрочно си е за купуване от всякъде. Какво ще стане следващите дни или седмици си нямам идея.
                Американските банки са добра инвестиция за следващите 2-3 години. QE доста сви маржа им на печалба, но сега Феда като започне да вдига лихвения процент банките ще станат по-печеливши. Иначе в съвсем дългосрочен план не съм сигурен, че банките са най-добрата игра. Прекалено са рискови по дефиниция.

                Коментар


                • http://www.bizjournals.com/sanjose/n...html?ana=yahoo
                  Джак Ма щял да прави Margin заем на своите акции. Могат ли големите акули да го изклатят при една "корекция" и да му вземат пакетчето
                  А в такива моменти можем да видим много прилични нива за покупки
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    За мен банките са дългосрочна игра, не спекулирам с тях. Просто са прекалено непредсказуеми за тази цел. А дългосрочно си е за купуване от всякъде. Какво ще стане следващите дни или седмици си нямам идея.
                    Mи точно за дългосрочната част от диви портфейла става дума, европейската му порция.
                    Ко пробие 20-пробие, ще го чакам с 2-ри ордер на дъното от 13-та - около 18$
                    Знаеш винаги влизам поне на 3-4 порции, хич не ми пука ако хукне нагоре и изтърва част от влака, влак и жена се не гони - винаги има други...
                    Туй че не е хеджирано като DBGR и DBEU, ма пък си имам късо евро незатворено още.

                    Влязох току що аз на 20.9

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Ти остай лакърдиите , ъм дай акъл струва ли си да открие човек сметка в EUFN сега
                      Чини ми се технически доста силна подкрепа има в тази 20$ зона...
                      За мен банките са дългосрочна игра, не спекулирам с тях. Просто са прекалено непредсказуеми за тази цел. А дългосрочно си е за купуване от всякъде. Какво ще стане следващите дни или седмици си нямам идея.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        така че някак си плюса да си добре с централната банка е малко по-малък от това ти да си централната банка
                        Ти остай лакърдиите , ъм дай акъл струва ли си да открие човек сметка в EUFN сега
                        Чини ми се технически доста силна подкрепа има в тази 20$ зона...

                        Коментар


                        • така че някак си плюса да си добре с централната банка е малко по-малък от това ти да си централната банка

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Хм, не могат си правят сметката, няма нужда толкова далече, да дойдат тук, при нас с това бнб - всеки мой си прави квото си ще...
                            Тези две банки и в момента голяма част от бизнеса им е в Хонг конг - и нещо любопитно заедно с още една две банки всъщност са нещо като полуцентрална банка на хонг Конг - т.е. те му пазят борда. не като в България борда да е в централната банка.

                            https://en.wikipedia.org/wiki/Hong_K...tary_Authority

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              В момента HSBC и Стандарт чартърд пък натискат правителството на великобритания да им намали банковия данък, защото иначе мислят да се местят - най-вероятно в Хонг Конг.
                              Хм, не могат си правят сметката, няма нужда толкова далече, да дойдат тук, при нас с това бнб - всеки мой си прави квото си ще...

                              Коментар


                              • В момента HSBC и Стандарт чартърд пък натискат правителството на великобритания да им намали банковия данък, защото иначе мислят да се местят - най-вероятно в Хонг Конг.

                                Коментар

                                Working...
                                X