IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Това не знам и ГОСПОД

    Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
    Въпреки, че по принцип съм съгласен с написаното подчертаното ме кара да те попитам:
    - какъв откат при пазара в % очакваш при първото вдигане. Да предположим, че ставката ще е минимална ...
    -за колко време
    Аз допускам, че ефeкта няма да трае повече от 2 седмици , но чудя се колко в %
    Обикновено така правя, когато трябва да кеширам . Поставям си два таргета - цена и време. В случай, че цената бъде достигната по рано .... уважавам я
    Това не знам и ГОСПОД - Слава на НЕГО - да може да ти каже.

    Прочети какво написък на Имепаратора относно това.
    Така мисля аз....и спрямо това което мисля - правя и това което правя. А то е чакам. ))

    Нали знаеш...като не знаеш какво да направиш...най добре е нищо да не правиш. ))

    Казваш 2 седмици....и после нагоре или още по надолу?)))

    Коментар


    • Момци,хората искат да правят пари а не да четат"Война и мир"!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        Не не мисля.

        Цяла лекция мога да ти изнеса.

        Разбирам че мислиш от твояата камбанария когато имаш акции. Основния ти проблем е че те е страх да не изпуснеш момента и епъл да се вдигне а ти да си извън играта. Мен обаче не ме е страх. Ако не съм прав и изпусна епъл ще хвана друго по натам.
        Аз спешна работа нямам.
        Отделил съм цяла глава във "виртуалната" си книга която пиша на тази психология.

        Нямам представа епъл кога ще падне...дали ше падне и с колко ще падне. Едно обаче съм убеден а то е че всичко ще падне в момента когато вдигнат лихвите когато и да е.
        Ако не ги вдигнат сега...ще спечелиш...но аз няма да загубя. Ако ги вдигнат - ти ще загубиш защото е нямало нужда да усредняваш а директно да си купиш на по ниско каквото искаш а аз евентуално ще спечеля много повече ако вляза на по добра позиция.

        Не знам защо си усложняваш положението без причина.

        Въпроса е очакваш ли да вдигнат лихвите или не? Ако очакваш....всяка покупка е глупава. Ако не очакваш....залагаш парите си и или печелиш или губиш.
        Ако обаче смяташ че ще вдигнат лихвите и въпреки това купуваш...имаш друг проблем.

        Ти си каза твоя най голям страх и най голям проблем...ако никога не падне..под 100? И какво от това като не падне? Ще си го купиш когато си сигурен че на каквато и моментна цена да го купиш той ще поскъпне.

        Разбирам психлогията ти...не я одобрявам но е абсолютно типична не само за теб а за повечето хора.

        Това че си прав че дългосрочно Епъл е ок...не ме кара да вляза точно в момент в който предстои фундаментална промяна на паричната политика независимо дали ще е сега или декември. Ще вляза ако имам достатъчно основания да мисля че поне 6 месецса ФЕД няма да направи нищо.
        Въпреки, че по принцип съм съгласен с написаното подчертаното ме кара да те попитам:
        - какъв откат при пазара в % очакваш при първото вдигане. Да предположим, че ставката ще е минимална ...
        -за колко време
        Аз допускам, че ефeкта няма да трае повече от 2 седмици , но чудя се колко в %
        Обикновено така правя, когато трябва да кеширам . Поставям си два таргета - цена и време. В случай, че цената бъде достигната по рано .... уважавам я
        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

        Коментар


        • Не не си прав

          Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
          За добро или лошо мисля, че ще имаш тази възможност --- Щом са наели GS да им прави розова мъгла ...
          Дори Виктория го е прозряла ... (без ирония)
          "Goldman: Ето кои акции да търсите или да избягвате, ако Фед вдигне лихвите

          Колкото и да е странно, има няколко компании – сред които и Apple, които попадат и в двете категории"
          Не не си прав в случая. Голдман имат основания да мислят така.

          Аз лично също имам списък с компании които смятам че ще изплуват най бързо по различни причини и имат потенциал за ръст в новите условия.

          Няколко дена преди тази статия тук написах подобно нещо...че при затягане на паричната политика всички ще се насочат към компанните които реално правят кинти. Апъл е най яркия пример. И най силно ще пострадат компании които се движат от очаквания за разстеж....

          Коментар


          • Не не мисля.

            Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Опитваш се на 100% да правиш маркет тайминг, което е доста съмнително занимание.
            Не мислиш ли че е по печеливша стратегията да купуваш на порции периодичните дипове ?
            Особено когато става дума за дългосрочни акции.

            Ето един пример точно с апъл.
            На 2 взятки по време на сривовете от миналия месец си ги усредних на 105.5 $
            2-я път покрай големия сур си взех и ян17 липс опция, която ако я кеширам сега ми пада цели 30$ на 75$ средната на останалите ябълки.
            Друг е въпроса че още алчнея и ми се ще поне до 60 да ги докарам...та да си осигуря еквивалентен 3.5% дивидент.

            А ако никога не падне под 100 вече ?
            А може би няма и да видим спайчо под 1850 близките 5-10години, знаеш ли... ?

            Не мисля че е много добра идея да си изцяло извън пазара и да залагаш толкова на нюха си...
            А мечи пазар
            Не не мисля.

            Цяла лекция мога да ти изнеса.

            Разбирам че мислиш от твояата камбанария когато имаш акции. Основния ти проблем е че те е страх да не изпуснеш момента и епъл да се вдигне а ти да си извън играта. Мен обаче не ме е страх. Ако не съм прав и изпусна епъл ще хвана друго по натам.
            Аз спешна работа нямам.
            Отделил съм цяла глава във "виртуалната" си книга която пиша на тази психология.

            Нямам представа епъл кога ще падне...дали ше падне и с колко ще падне. Едно обаче съм убеден а то е че всичко ще падне в момента когато вдигнат лихвите когато и да е.
            Ако не ги вдигнат сега...ще спечелиш...но аз няма да загубя. Ако ги вдигнат - ти ще загубиш защото е нямало нужда да усредняваш а директно да си купиш на по ниско каквото искаш а аз евентуално ще спечеля много повече ако вляза на по добра позиция.

            Не знам защо си усложняваш положението без причина.

            Въпроса е очакваш ли да вдигнат лихвите или не? Ако очакваш....всяка покупка е глупава. Ако не очакваш....залагаш парите си и или печелиш или губиш.
            Ако обаче смяташ че ще вдигнат лихвите и въпреки това купуваш...имаш друг проблем.

            Ти си каза твоя най голям страх и най голям проблем...ако никога не падне..под 100? И какво от това като не падне? Ще си го купиш когато си сигурен че на каквато и моментна цена да го купиш той ще поскъпне.

            Разбирам психлогията ти...не я одобрявам но е абсолютно типична не само за теб а за повечето хора.

            Това че си прав че дългосрочно Епъл е ок...не ме кара да вляза точно в момент в който предстои фундаментална промяна на паричната политика независимо дали ще е сега или декември. Ще вляза ако имам достатъчно основания да мисля че поне 6 месецса ФЕД няма да направи нищо.

            Коментар


            • Бъркаш и не разбираш примера.

              Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Били са сигурни пари.... ама преди 150 години, когато парите са били златни.

              Сега реалностите садруги - и то от десетилетия - ако нямаш доходност поне наравно с инфлацията, то значи ти си вътре.

              Аз за 0.9% няма да си направя труда да си отворя платформата, камо ли да вкарвам пари някъде.
              Бъркаш и не разбираш примера.
              Въпреки че примера не е точен разбира се...пак ще ти го обясня. Ако имаш 1 милион твои пари, за този 1 милион някой ти даде кредит с левъридж 1:50 от 50 милиона при лихва 0.2 % и тези 5о милиона си купиш облигации за 1.2 % да кажем....ще спечелиш чисто 500 хиляди на година. А 500 хиляди на година мисля че са 50 % доходност на твоя 1 милион.

              Почна ли да разбираш?
              Last edited by Iv_max; 15.09.2015, 14:51.

              Коментар


              • ))

                Първоначално изпратено от elkin Разгледай мнение
                то инфлацията движи акциите , нали затова влизаш в акции , за да си запазиш парите.
                по добре ли е сега да си извън пазара и пак да стане същото. имайте в предвид че брутния вътрешен продукт расте десетилетия наред и идва от печалбата на фирмите.
                Прощавайте ама някой мения са наистина забавни...))
                Имам чуството че съм в 8 клас в училище по икономика.

                Коментар


                • Тенденцията

                  Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  "Сега всеки може да вземе колко иска пари да си купи някакви акции или облигации и като палти за тях 0.1 % и вземе облигации за 1 % е сметни колко е на печалба."


                  Ако за някой, тръгнал да инвестира, 0.9% е отлична доходност, а 0.65% - калпава доходност - то по-добре да инвестира в компири. Това ли е нормална доходност за американските облизвации - 1%? Щото моите облизвации ми носят 12% лихва - при 1% доходност не бих инвестирал и 1 лев.


                  Ако си инвестирал дори дивидентаджийски в качествени акции, с дивидентна доходност 4-6% (да не говорим и повече) - без да гледаш ръстът на акцията, вдигането на лихвите с 0.2% за теб е незначително.... ще ти намали печалбата с около 5% например... тоест пазарът трябва да падне с 5%, за да си при същите условия... е, той падна доста повече от 5%.

                  Зная, че ти си по-мъдър от мен и разбираш повече от чужди пазари - но така разсъждавам аз и мисля, че е логически.
                  Тенденцията Императоре...тенденцията е най важна. Някой я наричат очакване. Пазара не се движи от факти...движи се от очаквания. Кой беше казал ...купувай слуха и продавай новината.
                  И като изключим това примера ми както обикновенно е силно хиперболизиран с единствената цел да обясни нещата по същество и да обуърне внимание на същественото. При все че дори и хиперболизиран е абсолютно ок защото 0.5 % са нищо...но когато не даваш за тях нищо са много.
                  0.25 % за теб не е нищо...но за компания която има дълг един милиярд и въпреки това отчита смешни печалби може да е нещото което ще обърне каруцата. Освен това...ние говорим за вдигане на основния лихвен процент . Отражението му в реалната икономика по правило ще е по голямо.

                  Ако имаш компания която има дълг и се бори с конкуренцията тогава може би по ясно ще разбереш как трябва да смениш политиката си когато някой ти е вдигнал лихвения процент с малко и ти обещава че може да го вдигне до 3-4 % над това което плащаш за период от 2-3 години. Ти трябва сега...а не след като стане 3-4 % да мислиш как да спасиш компанията си или да намалиш риска...и какво би направил? Може би би намалил дивидента...който така лесно се раздаваше защото парите не струваха нищо.
                  По внимателно с някой дивидентни акции...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Опитваш се на 100% да правиш маркет тайминг, което е доста съмнително занимание.
                    Не мислиш ли че е по печеливша стратегията да купуваш на порции периодичните дипове ?
                    Особено когато става дума за дългосрочни акции.

                    Ето един пример точно с апъл.
                    На 2 взятки по време на сривовете от миналия месец си ги усредних на 105.5 $
                    2-я път покрай големия сур си взех и ян17 липс опция, която ако я кеширам сега ми пада цели 30$ на 75$ средната на останалите ябълки.
                    Друг е въпроса че още алчнея и ми се ще поне до 60 да ги докарам...та да си осигуря еквивалентен 3.5% дивидент.

                    А ако никога не падне под 100 вече ?
                    А може би няма и да видим спайчо под 1850 близките 5-10години, знаеш ли... ?

                    Не мисля че е много добра идея да си изцяло извън пазара и да залагаш толкова на нюха си...
                    А мечи пазар
                    За добро или лошо мисля, че ще имаш тази възможност --- Щом са наели GS да им прави розова мъгла ...
                    Дори Виктория го е прозряла ... (без ирония)
                    "Goldman: Ето кои акции да търсите или да избягвате, ако Фед вдигне лихвите

                    Колкото и да е странно, има няколко компании – сред които и Apple, които попадат и в двете категории"
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Няма нищо задължително. Никой не ми е опрял пистолета в челото да купувам каквото и да е.
                      Аз време имам...ще чакам. Ако Епъл не дочакам че дочакам друго. Въпреки че дългосрочно епъл на каква да е цена е ОК.
                      Опитваш се на 100% да правиш маркет тайминг, което е доста съмнително занимание.
                      Не мислиш ли че е по печеливша стратегията да купуваш на порции периодичните дипове ?
                      Особено когато става дума за дългосрочни акции.

                      Ето един пример точно с апъл.
                      На 2 взятки по време на сривовете от миналия месец си ги усредних на 105.5 $
                      2-я път покрай големия сур си взех и ян17 липс опция, която ако я кеширам сега ми пада цели 30$ на 75$ средната на останалите ябълки.
                      Друг е въпроса че още алчнея и ми се ще поне до 60 да ги докарам...та да си осигуря еквивалентен 3.5% дивидент.

                      А ако никога не падне под 100 вече ?
                      А може би няма и да видим спайчо под 1850 близките 5-10години, знаеш ли... ?

                      Не мисля че е много добра идея да си изцяло извън пазара и да залагаш толкова на нюха си...
                      А мечи пазар

                      Коментар


                      • Китайците вече се оляха....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                          Когато всички държавни валути на света се обезценяват, то тогава купуваш с тях частни валути и/или златце, и/или земица, и/или елмази, и/или друго трайно нещо, което те кефи, и/или ги изхарчваш за ядене, пиене, девойки или пътешествия.
                          Виж какво каза преди малко шефа на ЦБ на Япония:
                          USDJPY at session lows as market reacts to BOJs Kuroda comments on post rate conference earleir today. Kuroda: *Weak yen isn't guaranteed to push up consumer prices*. Rate breaking below 119,50 as of this writting.

                          Щом тоя вербално засилва йената, значи знае нещо, което ние само предполагаме. А то е почти сигурното вдигане на лихвите от ФЕД тази седмица. Иначе Курода не би си позволил точно сега да подкрепя йената.

                          П.П. Съответно виждаш и как реагират борсите.
                          Last edited by anon6706; 15.09.2015, 11:23.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от elkin Разгледай мнение
                            то инфлацията движи акциите , нали затова влизаш в акции , за да си запазиш парите.
                            по добре ли е сега да си извън пазара и пак да стане същото. имайте в предвид че брутния вътрешен продукт расте десетилетия наред и идва от печалбата на фирмите.
                            Когато валутата на твоята държава се обезценява: ти бръзаш да купиш валута на друга държава, която не се - помним това от 96-а.

                            Когато всички държавни валути на света се обезценяват, то тогава купуваш с тях частни валути и/или златце, и/или земица, и/или елмази, и/или друго трайно нещо, което те кефи, и/или ги изхарчваш за ядене, пиене, девойки или пътешествия.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                              Я виж на 1 милиард колко са 0,9% сигурни пари без стрес
                              Били са сигурни пари.... ама преди 150 години, когато парите са били златни.

                              Сега реалностите садруги - и то от десетилетия - ако нямаш доходност поне наравно с инфлацията, то значи ти си вътре.

                              Аз за 0.9% няма да си направя труда да си отворя платформата, камо ли да вкарвам пари някъде.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                "Сега всеки може да вземе колко иска пари да си купи някакви акции или облигации и като палти за тях 0.1 % и вземе облигации за 1 % е сметни колко е на печалба."


                                Ако за някой, тръгнал да инвестира, 0.9% е отлична доходност, а 0.65% - калпава доходност - то по-добре да инвестира в компири.
                                Я виж на 1 милиард колко са 0,9% сигурни пари без стрес

                                Коментар

                                Working...
                                X