IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Активите си в Йемен ги отписаха още по времето когато започнаха вълненията там.
    Затова и постват такава трейлинг загуба тази година.
    Те не бяха и повече от 10 % от общите.

    За Невсун нещо си се объркал. Нямат и грам дълг.
    Но пък са червиви от кеш ( в канадски банки), който си е почти 80% от маркет капа и се оглеждат да закупят нещо за да се диверсифицират извън Еритрея.

    Аз съм на средна 2.9 и съм се разположил стъпаловидно на 2.75. 2.68 и 2.60 за допълване. Няма свестни опции
    Всичко под 3$ за мен си е неустоимо.
    Идващата година е преходна и ще се диверсифицират и откъм суровини, от предимно меден лоу кост продюсър стават фифти/фифти мед/цинк.

    Даунсайда е ограничен до 25% (кеша), а нанагоре таргет от минимум 6 си е скромен. Риск/реорд от 1:4 си е напълно приемлив за мен при текущ железен дивидент от 5.5%.

    PS Може и да погледнеш колко им е ев/ебитда....
    Айде пак се изложих. Видях 330 милиона задължения, но не зарових надълбоко да видя че са краткосрочни. не че мързела е лошо нещо ама моето вече минава всякакви граници явно трябва да почна да гледам по-сериозно, ама не знам защо все бири са ми в главата. дано да е от сезона и да се оправя като мина на червено вино. Наистина изглежда желязна невсън. Ако падне пороизводството медта го отнася най-много ама все пак това не е БФБ. Не вярвам да я свалят под кеша който притежава То няма как да' фалира. Все някой ден ще направи поне по 3 от сегашната си цена задължително.
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
      Не разчитай на мен ... аз хвърлям на боб , но познавам 4 от 5
      Ако познаваш наистина 4 от 5 с добър money management ще станеш за кратко време по-богат и от дядо ти Бъфю.

      Коментар


      • добар индикатор, които zаеднo с CDS (Itraxx/ Bond basis etc.), VDAX, i VIX требва да се гледа.

        http://www.zerohedge.com/news/2015-0...s-askew-market

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          Може би трябва да се концентрирам и специализирам върху спекулативния трейдинг.

          Има ли някой който се чуства достатъчно голяма акула в трейдинга а му липсват пари?
          Надали, за да се чувстваш акула трябва да си имаш пари, в останалите случаи вероятно си за освидетелстване. Проблемът наистина е в текущото съотношение доходност/риск- някой тъпанар беше казал, че за да направиш 100 % трябва да си готов да паднеш 20 %, е- днес за да направиш 10% трябва да си готов да паднеш 20 %...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
            Може би трябва да се концентрирам и специализирам върху спекулативния трейдинг.

            Има ли някой който се чуства достатъчно голяма акула в трейдинга а му липсват пари?
            Не разчитай на мен ... аз хвърлям на боб , но познавам 4 от 5
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Може би трябва да се концентрирам и специализирам върху спекулативния трейдинг.

              Има ли някой който се чуства достатъчно голяма акула в трейдинга а му липсват пари?
              Сигурно има!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                И в Йемен добиват. Много дългове нюсън. Това е опасно от гледна точка на това за което говори Ив, затова поне на този етап избягвам такива компании. При покачване на лихвите всеки с много дълг го отнася яко.
                Активите си в Йемен ги отписаха още по времето когато започнаха вълненията там.
                Затова и постват такава трейлинг загуба тази година.
                Те не бяха и повече от 10 % от общите.

                За Невсун нещо си се объркал. Нямат и грам дълг.
                Но пък са червиви от кеш ( в канадски банки), който си е почти 80% от маркет капа и се оглеждат да закупят нещо за да се диверсифицират извън Еритрея.

                Аз съм на средна 2.9 и съм се разположил стъпаловидно на 2.75. 2.68 и 2.60 за допълване. Няма свестни опции
                Всичко под 3$ за мен си е неустоимо.
                Идващата година е преходна и ще се диверсифицират и откъм суровини, от предимно меден лоу кост продюсър стават фифти/фифти мед/цинк.

                Даунсайда е ограничен до 25% (кеша), а нанагоре таргет от минимум 6 си е скромен. Риск/реорд от 1:4 си е напълно приемлив за мен при текущ железен дивидент от 5.5%.

                PS Може и да погледнеш колко им е ев/ебитда....
                Last edited by pipbel; 17.09.2015, 17:29.

                Коментар


                • Може би....

                  Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                  Искаш да има прости и лесни решения за поведението ти на пазара, а пазара отдавна не е прост и лесен. И според мен никога повече няма да е. Свърши времето, когато капиталът сам по себе си генерираше доход, вече печелят само най-добрите, а целта на останалите трябва да бъде единствено запазване, доколкото е възможно на капитала.
                  Може би трябва да се концентрирам и специализирам върху спекулативния трейдинг.

                  Има ли някой който се чуства достатъчно голяма акула в трейдинга а му липсват пари?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                    Искаш да има прости и лесни решения за поведението ти на пазара, а пазара отдавна не е прост и лесен. И според мен никога повече няма да е. Свърши времето, когато капиталът сам по себе си генерираше доход, вече печелят само най-добрите, а целта на останалите трябва да бъде единствено запазване, доколкото е възможно на капитала.
                    това е то4но така, сагласен сам

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                      Искаш да има прости и лесни решения за поведението ти на пазара, а пазара отдавна не е прост и лесен. И според мен никога повече няма да е. Свърши времето, когато капиталът сам по себе си генерираше доход, вече печелят само най-добрите, а целта на останалите трябва да бъде единствено запазване, доколкото е възможно на капитала.
                      Каквото изядеш и изпиеш никой не може да ти го вземе. Проблема е че имаме само по една уста и един гъз
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        Трейдъри срещу икономическата логика.

                        Това е пазара в момента.

                        Чистите спекуллации на трейдърите движат пазара противно на всяка икономическа логика. Как стигнахме до момнета в който най лошите новини са най добри за пазара?

                        Вдигането на лихвите трябва да означава добра икономическа основа за подем на пазара. Ако икономиката се движи нагоре - трябва и акциите да се движат нагоре.
                        А защо всички очакват срив на пазара при вдигане на лихвите?
                        Защото всички знаят прекрасно че са насрани. И този пазар движен от спекулации и евтини пари няма големи шансове за нагоре ако няма евтини пари.

                        Напротив всички очакват нови new year high ако паричната политика се запази.
                        Пазара се държи като преди дот ком балона.

                        Какво ще стане незнам но имам усещането че няма да свърши добре докато не дойде момент в който вдигането на лихвите ще е булл сигнал.
                        По върховете винаги е така Всички очакват пазара да расте безкрайно
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Трейдъри срещу икономическата логика.

                          Това е пазара в момента.

                          Чистите спекуллации на трейдърите движат пазара противно на всяка икономическа логика. Как стигнахме до момнета в който най лошите новини са най добри за пазара?

                          Вдигането на лихвите трябва да означава добра икономическа основа за подем на пазара. Ако икономиката се движи нагоре - трябва и акциите да се движат нагоре.
                          А защо всички очакват срив на пазара при вдигане на лихвите?
                          Защото всички знаят прекрасно че са насрани. И този пазар движен от спекулации и евтини пари няма големи шансове за нагоре ако няма евтини пари.

                          Напротив всички очакват нови new year high ако паричната политика се запази.
                          Пазара се държи като преди дот ком балона.

                          Какво ще стане незнам но имам усещането че няма да свърши добре докато не дойде момент в който вдигането на лихвите ще е булл сигнал.
                          Искаш да има прости и лесни решения за поведението ти на пазара, а пазара отдавна не е прост и лесен. И според мен никога повече няма да е. Свърши времето, когато капиталът сам по себе си генерираше доход, вече печелят само най-добрите, а целта на останалите трябва да бъде единствено запазване, доколкото е възможно на капитала.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                            under the availability heuristic people tend to heavily weigh their judgments toward more recent information, making new opinions biased toward that latest news

                            https://en.wikipedia.org/wiki/Availability_heuristic
                            Благодаря. Нормално е да е така. Мозъкът е така устроен, че да изтрива старата информация и да я замества с новата. Спасението може би е в четенето на история и избягването на разсъждения от типа на "Този път е различно" Та понеже обичам големите движения и съответно големите печалби, а потенциал за големи движения не виждам другаде освен в петрола и петролните компании. Досега е имало много петролни кризи и накрая все са се разбирали и олиото все е скачало. Не знам дали ще има по-ниски цени, но мнението ми е че където е текло пак ще тече
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Трейдъри срещу икономическата логика

                              Трейдъри срещу икономическата логика.

                              Това е пазара в момента.

                              Чистите спекуллации на трейдърите движат пазара противно на всяка икономическа логика. Как стигнахме до момнета в който най лошите новини са най добри за пазара?

                              Вдигането на лихвите трябва да означава добра икономическа основа за подем на пазара. Ако икономиката се движи нагоре - трябва и акциите да се движат нагоре.
                              А защо всички очакват срив на пазара при вдигане на лихвите?
                              Защото всички знаят прекрасно че са насрани. И този пазар движен от спекулации и евтини пари няма големи шансове за нагоре ако няма евтини пари.

                              Напротив всички очакват нови new year high ако паричната политика се запази.
                              Пазара се държи като преди дот ком балона.

                              Какво ще стане незнам но имам усещането че няма да свърши добре докато не дойде момент в който вдигането на лихвите ще е булл сигнал.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от michaelis21 Разгледай мнение
                                E, добре, но със евентуално вдигане на лихвите, несигурността ще намалее само наполовина.После всеки ще се пита, ами кога ще е вторият път, кога ще е третият път, и със колко всеки път и т.н. Ами ако е чак след 6 -9 месеца вторият път и то със само 0.25 ???
                                Според мен Йелен за да намали удара от приземяването, трябва да разреди покачванията до през 9-12 месеца и то да са само със 0.25.
                                Явно се навлиза в нова ера вече. Повече ще се гледа и на Китай, как е, колко консумира и т.н
                                търговията тип рулетка и хазарт ще ни съпътства десетилетия напред...сега е дали ще се вдигне лихвата после залозите ще са ама дали ше е тоя месец или другия след тва ама като ги дигнаха нема ли да ги свалят 4е може да не е добре после ама кога ще се спре с пока4ването им и така насетне
                                Вся Власть Советам

                                Коментар

                                Working...
                                X