IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    1,Англичаните са супер консервативни при акциите. Хората се интересуват преди всичко от дивиденти, от какъв кеш им идва от портфейла и много много не ги е еня за някакви дългосрочни перспективи.
    2.HSBC се търгува и в Хонг Конг и всъщност се търгува на значителна премия спрямо големите китайски банки които се търгуват там.
    Освен това не звучи много окуражително, когато шефът на една банка казава, че банката му има "ужасен списък от проблеми" и че той няма представа какво се случва в подразделенията й.

    http://video.cnbc.com/gallery/?video=3000357312

    А какво има в book-а на HSBC предполагам също не е съвсем ясно (което е вярно за почти всяка инвестиционна банка).

    17% намаляване на печалбата през 2014 и спад на ROE от 10% на 6 и нещо

    http://www.independent.co.uk/news/bu...-10064159.html

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
      Имате ли идея защо HSBC се търгува на P/B 0.73 а бразилската ITUB на P/B 1.73 .
      Вярно са се набили здраво в Китай , но...
      Може и по-зле - като DB P/B 0,45
      Много страх, много ..
      1,Англичаните са супер консервативни при акциите. Хората се интересуват преди всичко от дивиденти, от какъв кеш им идва от портфейла и много много не ги е еня за някакви дългосрочни перспективи.
      2.HSBC се търгува и в Хонг Конг и всъщност се търгува на значителна премия спрямо големите китайски банки които се търгуват там.

      Коментар


      • Имате ли идея защо HSBC се търгува на P/B 0.73 а бразилската ITUB на P/B 1.73 .
        Вярно са се набили здраво в Китай , но...
        Може и по-зле - като DB P/B 0,45
        Много страх, много ..
        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Равен, дойде им реда и на банките ли...

          Пу пу още 2-3 такива дни и да ходим на шопинг...
          Според мене sell-off-а в началото на търговията беше трейдърско излизане от позиции при новината за малкото нови работни места и съотвенто очакване да няма rate hike тази година. Но иначе със сегашните дивиденти и изгледите за не чак толкова далечното бъдеще, когато лихвите ще тръгнат нагоре, малко трудно е да има няколко такива дни подред.

          Успех с фармата. Но за мене банките (WFC, JPM, HBAN) са достатъчно сладка работа от 2012 насам. Без почти никакви притеснетия и търговия, само с добавяне по малко към позициите.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
            Значи,сгромолясване може да има когато има кютек за пари и стоки!!!Такова нещо не се вижда!!!Тоест,няма инфлация!!!Всички движения в момента са си в рамките на играта!!!Изучавайте правилата на играта и няма да ви учудва нищо!!!Това е!!!
            Сгромолясване - едва ли (но то може да се случи и без причини или пък ако стане double-dip без изобщо да се стига до пълен цикъл).

            По-скоро може да има постепенна компресия на маржовете на печалбата на СП500, които в момента са на рекордно високо ниво от десетилетия насам и няма логика да продължават да растат (освен при банките, които пък имат рекордно ниски net interest margins). Увеличаването на заплатите и на лихвите са два от факторите, които могат да доведат до по по-ниски маржове. По-високите лихви означават и по-голямо дисконтиране. От друга страна увеличеното потребление ще компенсира ниските маржове с по-големи обороти, но пък това ще иска и повече capex (и съответно много по-малко buy-back).

            Така че в следващите няколко години вероятно ще има много по-нисък растеж на цените на акциите в САЩ като цяло в сравнение с предишните пет години.
            Last edited by Misho ILIEV; 03.10.2015, 18:09.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              Викаш да не се занимаваме с глупости и да си гледаме фарма хартиите.
              Другаде я има ръст, я не...

              Това за петрола как го реши ?
              Имат по 5-6 нефтеняка и в 2-та листа.
              А това че викат за 20$ олио - вече ми е достатъчно потвърждение че не сме далеч от дъното.
              Иначе и аз докъм 1 година не съм особено оптимистичен за някакъв голям възход на петрола, ала от 2017 натам - доста съм по булиш.
              В късата страна са петролни компании на които им трябва по-висока стойност на петрола. В дългата страна петролни компании които ще се оправят добре и при настоящата цена на петрола.

              Според мен 20 долара си е напълно възможно. Иран още не е почнал да изкарва петрол все пак. А Иран е огромен производител. Бюджетите на почти всички производители на петрол - без САЩ и от части Канада зависят силно от приходите от петрол. Така че ако цената стои ниска те имат силни стимули да продължават да помпат колкото се може повече. Т.е. дисбалансите съвсем да се повишават

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Всеки един списък за купуване или продаване се основава на някакви допускания за различни пазари. Отиграване на някакви теми.

                Като им гледам техния списък те очакват че американската икономика ще се забави, но потреблението ще е добро. Че смартфоните ще продължат да растят, но не и десктоп компютрите. Че инфлацията ще се запази ниска, че лихвите няма да се вдигат, че петрола ще се движи в нисък рейнди, но със сигурност няма да расте и че СП ще върви настрани или дори надолу. Че растежът в света като цяло ще се забави и няма смисъл да се търси международна експозиция.

                С тези допускания банките няма смисъл да се купуват.
                Викаш да не се занимаваме с глупости и да си гледаме фарма хартиите.
                Другаде я има ръст, я не...

                Това за петрола как го реши ?
                Имат по 5-6 нефтеняка и в 2-та листа.
                А това че викат за 20$ олио - вече ми е достатъчно потвърждение че не сме далеч от дъното.
                Иначе и аз докъм 1 година не съм особено оптимистичен за някакъв голям възход на петрола, ала от 2017 натам - доста съм по булиш.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Toтално се излагат тоя път.
                  Обичайно в сел листа им има хубави идеи за купуване, сега не мога нищо такова да видя.
                  От бай листа и аз съм съгласен с тях за 3-4 позиции.
                  И никъде не мернах банки....
                  Всеки един списък за купуване или продаване се основава на някакви допускания за различни пазари. Отиграване на някакви теми.

                  Като им гледам техния списък те очакват че американската икономика ще се забави, но потреблението ще е добро. Че смартфоните ще продължат да растят, но не и десктоп компютрите. Че инфлацията ще се запази ниска, че лихвите няма да се вдигат, че петрола ще се движи в нисък рейнди, но със сигурност няма да расте и че СП ще върви настрани или дори надолу. Че растежът в света като цяло ще се забави и няма смисъл да се търси международна експозиция.

                  С тези допускания банките няма смисъл да се купуват.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Toтално се излагат тоя път.
                    Обичайно в сел листа им има хубави идеи за купуване, сега не мога нищо такова да видя.
                    От бай листа и аз съм съгласен с тях за 3-4 позиции.
                    И никъде не мернах банки....
                    Значи банките са hold :-). Аз залагам на банките, но те едва ли ще скочат чак толкова драматично. Мисля, че е трудно да се шортят в дадения момент, а покачването им е много вероятно, но не е съвсем ясно кога. Федът трябва да удари едно рамо и да вдигне лихвите. Но Федът се страхува от призрака на 1937...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Голдман: 40 акции за купуване, 40 акции за продаване:

                      http://www.bloomberg.com/news/articl...ou-should-sell
                      Toтално се излагат тоя път.
                      Обичайно в сел листа им има хубави идеи за купуване, сега не мога нищо такова да видя.
                      От бай листа и аз съм съгласен с тях за 3-4 позиции.
                      И никъде не мернах банки....

                      Коментар


                      • Голдман

                        Голдман: 40 акции за купуване, 40 акции за продаване:

                        http://www.bloomberg.com/news/articl...ou-should-sell

                        Коментар


                        • Красива зелена сесия,особено при моите позиции Наздраве!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от benasipro Разгледай мнение
                            Той казва, че сгромолясването започва от днес, и е не само за ЕС, но и САЩ.
                            Кога точно, не знае, но ще започне скоро.

                            Защо, пенсионните фондове в САЩ по-добре ли са ????
                            Викам си, един насочен фалит на Дойче Банк ще удари в сърцето и ЕС и Русия.(май скриха данните от crash теста и)
                            Не се управлява добре този великан, нисък ливеридж, много деривати.
                            И накрая пристига чичо Сам да помага.
                            Няма да е края на света, просто умните пари ще напазаруват на смарт цени, както след Лемън Брадърс.
                            Значи,сгромолясване може да има когато има кютек за пари и стоки!!!Такова нещо не се вижда!!!Тоест,няма инфлация!!!Всички движения в момента са си в рамките на играта!!!Изучавайте правилата на играта и няма да ви учудва нищо!!!Това е!!!

                            Коментар


                            • Равен, дойде им реда и на банките ли...

                              Пу пу още 2-3 такива дни и да ходим на шопинг...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                                Не се напъвайте. Всичко свърши.

                                http://www.blitz.bg/news/article/364834
                                Той казва, че сгромолясването започва от днес, и е не само за ЕС, но и САЩ.
                                Кога точно, не знае, но ще започне скоро.

                                Защо, пенсионните фондове в САЩ по-добре ли са ????
                                Викам си, един насочен фалит на Дойче Банк ще удари в сърцето и ЕС и Русия.(май скриха данните от crash теста и)
                                Не се управлява добре този великан, нисък ливеридж, много деривати.
                                И накрая пристига чичо Сам да помага.
                                Няма да е края на света, просто умните пари ще напазаруват на смарт цени, както след Лемън Брадърс.

                                Коментар

                                Working...
                                X