IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
    Да, и миналата година така се търгуваха на ПЕ10, пък от тогава доста спаднаха. Що така си мисля, че много от тях още ще падат и пак на ПЕ10 ще се търгуват
    Мисля че е крайно време да почнеш да гледаш нормални отчети Не знам от къде намираш такиви брутални печалби толкова далеч от реалността, но тази компания не е падала под ПЕ 20 от 2012. За разлика от последните 3 години, преди това дълго време се търгува на ПЕ между 17 и 15 - което като се има в предвид че е било дъно на икономическа активност ПЕ 15 си е ОК а 17 поносимо.

    Коментар


    • Да не ме разберете погрешно компанията ме кефи. Нортфейс е една от малкото марки които си купувам редовно и ме кефят. Но просто поне за мен цената и дори и след днешния спад трябва да падне поне още 50%, че да имам стимули да си взема тук.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Не съм задълбочавал и не ме интересува. То ако ще гледаме валутни ефекти, необичайни разходи и така нататък щях да са напълня с ресурсни компании. Те имат бая много необичайни разходи в момента Все едни такива отписвания лоши вземания и така нататък. Но за разлика от този балон тук се търгуват по на ПЕ 10
        Да, и миналата година така се търгуваха на ПЕ10, пък от тогава доста спаднаха. Що така си мисля, че много от тях още ще падат и пак на ПЕ10 ще се търгуват

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          Unusual expenses.
          Не съм задълбочавал и не ме интересува. То ако ще гледаме валутни ефекти, необичайни разходи и така нататък щях да са напълня с ресурсни компании. Те имат бая много необичайни разходи в момента Все едни такива отписвания лоши вземания и така нататък. Но за разлика от този балон тук се търгуват по на ПЕ 10

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            http://phx.corporate-ir.net/phoenix....cle&ID=2100637

            И печалбата и всъщност пада - поне ако гледаме нормални счетоводни отчети и едни мизерни 3% ръст на приходите - изключително позитивно развитие. Те как са успели проформа да докарат 80% ръст си нямам идея
            Unusual expenses.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              Пък и като им сравних 10-15г графики - още повече.
              От 1980г. до сега 212 пъти увеличение. Това не е задължително да е зле.

              Коментар


              • http://phx.corporate-ir.net/phoenix....cle&ID=2100637

                И печалбата и всъщност пада - поне ако гледаме нормални счетоводни отчети и едни мизерни 3% ръст на приходите - изключително позитивно развитие. Те как са успели проформа да докарат 80% ръст си нямам идея

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  1 година - и то всичко е в цената и то предоволно.

                  Не ми се спори за компании - аз тук няма да си купя. Който иска да си купува разбира се - де да знам може пък и да порастне. Но на мен това не ми изглежда достатъчно вероятно.
                  Аз също нямам кристална топка, просто тази компания не изглежда толкова зле.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Искаш да кажеш, че за последните пет години печалбата на VFC като се увеличи с наз 80% това не мърдане?

                    Резултатите за тази година се очертават трагични, вместо EPS от $3.22, VFC очакват мизерните $3.18 (сравнено с diluted normalized EPS за 2014 от $2.74). А това забавяне може наистина да продължи и тогава - лошо.
                    1 година - и то всичко е в цената и то предоволно.

                    Не ми се спори за компании - аз тук няма да си купя. Който иска да си купува разбира се - де да знам може пък и да порастне. Но на мен това не ми изглежда достатъчно вероятно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Аз говоря за пазара като цяло.

                      Ако говориш за VFC си нямам идея колко може да струва ама на бърз поглед сега този спад е отразил само по-лошите резултати сега. Но нищо не пречи лошите резултати да се запазят и да се влошават. И както сега се търгува на ПЕ 20 да почне да се търгува на ПЕ 15 и дори ПЕ 12 ако почнат и спадове в печалбата. Все пак не виждам причина защо трябва да се търгува на ПЕ 20 нещо на което печалбата не е мръднала нагоре вече няколко години. И не изглежда да мърда нагоре и тази година.

                      Та при ПЕ 15 цената става 45 при 12 става 36. Ако вземе и да му пада печалбата може и още надолу. А тей като гледам целия сектор е набалончен, та и Найки като продължи да върви надолу - защото там балона е потресаващ и всичките дружно ще могат да се сриват
                      Искаш да кажеш, че за последните пет години печалбата на VFC като се увеличи с над 80% това не е мърдане?

                      Резултатите за тази година се очертават трагични, вместо EPS от $3.22, VFC очакват мизерните $3.18 (сравнено с diluted normalized EPS за 2014 от $2.74). А това забавяне може наистина да продължи и тогава - лошо.
                      Last edited by Misho ILIEV; 24.10.2015, 01:31.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        На колко да купуваме тогава? Като падне под $61.5 ли?
                        Аз говоря за пазара като цяло.

                        Ако говориш за VFC си нямам идея колко може да струва ама на бърз поглед сега този спад е отразил само по-лошите резултати сега. Но нищо не пречи лошите резултати да се запазят и да се влошават. И както сега се търгува на ПЕ 20 да почне да се търгува на ПЕ 15 и дори ПЕ 12 ако почнат и спадове в печалбата. Все пак не виждам причина защо трябва да се търгува на ПЕ 20 нещо на което печалбата не е мръднала нагоре вече няколко години. И не изглежда да мърда нагоре и тази година.

                        Та при ПЕ 15 цената става 45 при 12 става 36. Ако вземе и да му пада печалбата може и още надолу. А тей като гледам целия сектор е набалончен, та и Найки като продължи да върви надолу - защото там балона е потресаващ и всичките дружно ще могат да се сриват

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Пазарът е все още в рейндж да не вземете да се набабаните на върха.
                          На колко да купуваме тогава? Като падне под $61.5 ли?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            Не я познавам, може да е добра, сигурно.
                            Ала над двойно по скъпа от апъл и гилиъд - тц, мерси.
                            Пък и като им сравних 10-15г графики - още повече.
                            А и микро дивидент...не знам как го вижда сосен Вомата...
                            http://www.suredividend.com/vfc-dividend-aristocrats/

                            Коментар


                            • Пазарът е все още в рейндж да не вземете да се набабаните на върха.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                                Forward p/e е 19.8 в момента. Не ми се вижда чак толкова безинтересна компания.
                                Не я познавам, може да е добра, сигурно.
                                Ала над двойно по скъпа от апъл и гилиъд - тц, мерси.
                                Пък и като им сравних 10-15г графики - още повече.
                                А и микро дивидент...не знам как го вижда сосен Вомата...

                                Коментар

                                Working...
                                X