IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Пазарът винаги е прав. Въпросът е, че е винаги прав само и единствено за конкретния момент. А никой не купува за да държи милисекунди - е не баш никой

    Например ако вземе да пада печалбата на гилиъд пазарът ще се окаже прав да я оценява на ниски коефициенти. Но пък тогава цената на акция няма да се срине толкова, колкото би се сринала при Фейсбук например. Защото при гилиъд пазарът ще е предварително заложил спад, а при Фейсбук е заложил значителен растеж. Ако нещо се търгува на ПЕ 9 и печалбата му да падне с 50% пак няма да изглежда много скъпо и евентуално може да падне с 10-15% - ако печалбата след това пак почне да расте с едноцифрени темпове. Обаче ако нещо се търгува на ПЕ 30 и печалбата му падне дори само с 10% и изглежда, че след това ще расте с едноцифрени темпове цената му може да се срине с 40-50%
    Добре. Обаче пазарът вижда по-скоро риск, че няма да има стабилен едноцифрен растеж при големите, които са пренаситили пазара, като Епъл.

    А за високите ПЕ - not all high p/e-s are created equal. При силните брандове с високи ПЕ пазарът в общия случай очаква, че дори и да хлъцнат малко и цената рязко да спадне, после в обозримото бъдеще повечето от тях пак ще се върнат към сравнително висок растеж.

    Това обяснява и оценката им. Ясно, че и при двата типа компании е по-добре да се изчака пазара да се разочарова и тогава да се купуват.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      Не ги следя, ама като гледам са надолу около 6%...
      ми не гледас както требва. осте в4ера се zнае 4е акциата сте отвори с 12ъ13% надолу.

      таи кото критиката е опрвдана, но е прекалена, 4овек си купива едно големо коли4ество дервати и като акциата е на минус 9 или 10 процента продава и си лега

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
        както каzах. 4естито
        Не ги следя, ама като гледам са надолу около 6%...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
          Tomorrow Long Twitter
          както каzах. 4естито

          Коментар


          • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
            Върнах си току що малко от бройките, които бях продал пролетта, че не ми беше останала никва акцийка в Гилд. Имам чувството, че ще слезе още тези дни, ама голяма работа. Тъкмо ще си върна и другите бройки. Няма кво да се мисли и разсъждава тук, на фона на всички дирижабли в СиП-а и извън него.
            Не само тук, а и по принцип - с пф от блучипс с хубав алтман, фкфлоу, ре и малък дълг - винаги си с добър шанс да биеш маркета лонгтърм.

            Освен Тотала, какво друго търгуваш сега ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              +++
              Tочно затуй хич не са ми на сърце т.н. хай флайърс...
              Върнах си току що малко от бройките, които бях продал пролетта, че не ми беше останала никва акцийка в Гилд. Имам чувството, че ще слезе още тези дни, ама голяма работа. Тъкмо ще си върна и другите бройки. Няма кво да се мисли и разсъждава тук, на фона на всички дирижабли в СиП-а и извън него.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Пазарът винаги е прав. Въпросът е, че е винаги прав само и единствено за конкретния момент. А никой не купува за да държи милисекунди - е не баш никой

                Например ако вземе да пада печалбата на гилиъд пазарът ще се окаже прав да я оценява на ниски коефициенти. Но пък тогава цената на акция няма да се срине толкова, колкото би се сринала при Фейсбук например. Защото при гилиъд пазарът ще е предварително заложил спад, а при Фейсбук е заложил значителен растеж. Ако нещо се търгува на ПЕ 9 и печалбата му да падне с 50% пак няма да изглежда много скъпо и евентуално може да падне с 10-15% - ако печалбата след това пак почне да расте с едноцифрени темпове. Обаче ако нещо се търгува на ПЕ 30 и печалбата му падне дори само с 10% и изглежда, че след това ще расте с едноцифрени темпове цената му може да се срине с 40-50%
                +++
                Tочно затуй хич не са ми на сърце т.н. хай флайърс...

                Коментар


                • Каква е новината за петрола,че хукна така?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    OK, щом така казваш....
                    Същото са го говорели и други за гилд преди 4-5 години и апъл преди 2-3 години.
                    Само дето оттогава първите са 5 пъти по скъпи, а вторите - двойно...
                    Виж сега, аз не ти пожелавам неуспех с ААПЛ и ГИЛД. Напротив, пожелавам ти още дълго да имаш основания да ми натриваш носа

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      OK, щом така казваш....
                      Същото са го говорели и други за гилд преди 4-5 години и апъл преди 2-3 години.
                      Само дето оттогава първите са 5 пъти по скъпи, а вторите - двойно...
                      Пазарът винаги е прав. Въпросът е, че е винаги прав само и единствено за конкретния момент. А никой не купува за да държи милисекунди - е не баш никой

                      Например ако вземе да пада печалбата на гилиъд пазарът ще се окаже прав да я оценява на ниски коефициенти. Но пък тогава цената на акция няма да се срине толкова, колкото би се сринала при Фейсбук например. Защото при гилиъд пазарът ще е предварително заложил спад, а при Фейсбук е заложил значителен растеж. Ако нещо се търгува на ПЕ 9 и печалбата му да падне с 50% пак няма да изглежда много скъпо и евентуално може да падне с 10-15% - ако печалбата след това пак почне да расте с едноцифрени темпове. Обаче ако нещо се търгува на ПЕ 30 и печалбата му падне дори само с 10% и изглежда, че след това ще расте с едноцифрени темпове цената му може да се срине с 40-50%

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Не знам дали са мантри на Уолстрийт, но според мене правилно и двете компании се търгуват на ниски ПЕ.
                        OK, щом така казваш....
                        Същото са го говорели и други за гилд преди 4-5 години и апъл преди 2-3 години.
                        Само дето оттогава първите са 5 пъти по скъпи, а вторите - двойно...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Ма ти верно си просмукан от мантрите на уолстрийт....

                          Такива кеш машини като апъл и гилиъд и хич растеж да нямат, могат си купят колкото си искат ( доказали са многократно че им е прозорлив мениджмънта)...а най малко и чрез байбака могат едно поне 4-5% годишно да осигуряват.
                          На такива нива дори си е повече от обоснован и при 2-те хартии.
                          Не знам дали са мантри на Уолстрийт, но според мене правилно и двете компании се търгуват на ниски ПЕ.

                          Коментар


                          • Айкън взима на мушка AIG.

                            http://www.cnbc.com/2015/10/28/carl-...itself-up.html

                            Коментар


                            • breaking news

                              https://www.rt.com/news/319634-bulga...al-candidates/

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Ма ти верно си просмукан от мантрите на уолстрийт....

                                Такива кеш машини като апъл и гилиъд и хич растеж да нямат, могат си купят колкото си искат ( доказали са многократно че им е прозорлив мениджмънта)...а най малко и чрез байбака могат едно поне 4-5% годишно да осигуряват.
                                На такива нива дори си е повече от обоснован и при 2-те хартии.
                                парво се купува Диалог Семикодуктор и след тва Апле

                                Коментар

                                Working...
                                X