IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако размърдаш леко мозъка (ама съвсем леко) и ще почнеш да разбираш някои елементарни неща. Иначе съвсем без мозък нищо не става

    Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Tи си ми любимия комиксов герой, честно. Те близо 12% отидоха само зарад долара. Отделно инфлацията на активите, независимо от валутата. При такъв риск/печалба човек по-добре да си купи ниви.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

      Прав си ако говорим за американски акции в кризата и то различни от Amazon, Faceboo, Tesla, Apple, Zoom и т.под. Тия ако ги бях взела на 20 март като почнах и бях легнала по гръб сега да съм над 70% отгоре въпреки пропаднали долар. Същото важи и ако пак тогава бях взела датски акции от OMX Copenhagen. Там се избушиха от растеж. 100% от акциите, които съм купувала са се качили брутално много или са имали период на голям растеж, от който от простотия не съм се възползвала да продам навреме. Моя си беше грешката че ги врътках и от каръщина продавам баш като тръгнат да растат и купувам като потъват и после месеци ги чакам да тръгнат нагоре и тамън ми писне и ги разкарам и те баш тогава, ама буквално на другия ден се отприщят.
      Малко по малко имаш проблясъци, след още няколко месеца блъскане на главата с трейдинг ще се научиш, и ще вземеш да се бъзикаш с терзиев за седемте процента на месец и за търговийката му

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Tи си ми любимия комиксов герой, честно. Те близо 12% отидоха само зарад долара. Отделно инфлацията на активите, независимо от валутата. При такъв риск/печалба човек по-добре да си купи ниви.
        Прав си ако говорим за американски акции в кризата и то различни от Amazon, Faceboo, Tesla, Apple, Zoom и т.под. Тия ако ги бях взела на 20 март като почнах и бях легнала по гръб сега да съм над 70% отгоре въпреки пропаднали долар. Същото важи и ако пак тогава бях взела датски акции от OMX Copenhagen. Там се избушиха от растеж. 100% от акциите, които съм купувала са се качили брутално много или са имали период на голям растеж, от който от простотия не съм се възползвала да продам навреме. Моя си беше грешката че ги врътках и от каръщина продавам баш като тръгнат да растат и купувам като потъват и после месеци ги чакам да тръгнат нагоре и тамън ми писне и ги разкарам и те баш тогава, ама буквално на другия ден се отприщят. От каръщината спасение няма. Съжалявам че се набутах с американски долари и акции. От датските дългосрочно в комбинация с трейдинг с нафта сега да съм на тройна печалба

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Защо не си направиш едно дългосрочно порфейлче с компании-трепач и не го оставиш да отлежава. 7% месечно няма да направиш, но с малко късмет можеш да правиш средно по 12% годишно, което си е супер яко
          Tи си ми любимия комиксов герой, честно. Те близо 12% отидоха само зарад долара. Отделно инфлацията на активите, независимо от валутата. При такъв риск/печалба човек по-добре да си купи ниви.

          Коментар


          • Защо не си направиш едно дългосрочно порфейлче с компании-трепач и не го оставиш да отлежава. 7% месечно няма да направиш, но с малко късмет можеш да правиш средно по 12% годишно, което си е супер яко


            Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение

            Ми аз питах за мнение за Apple да продам ли докато съм на плюс и вие си трайкате. Сега след дъжд качулка ми казвате неща, които и аз си виждам. Е нищо - имам си друга hich tech и нея явно ще си я държа години щото ме овътри двойно от това, което спечелих от Apple. Intel и Carnival са си forever mine. Освен ако втората не фалира междувременно. Почвам да се примирявам, че квото и да направя или НЕ направя все ще съжалявам. Приемаме го като психотренинг. Мъжът ми даже ми се възхищава на смелостта. Губил е навремето бая пари от търговия с валута и се е наплашил от тоя вид хазарт.
            Жалко е че на толкова свестни компании им падат акциите защото всички са се юрнали към big high tech. Но ако иска човек да печели пари е принуден да се съобразява с тълпата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Според мене трябваше да изчакаш още няколко седмици. Епъл може да продължи нагоре със засилка още едни 4-5%

              А и по принцип е готина компания, която можеш да сия държиш за "постоянно"
              Ми аз питах за мнение за Apple да продам ли докато съм на плюс и вие си трайкате. Сега след дъжд качулка ми казвате неща, които и аз си виждам. Е нищо - имам си друга hich tech и нея явно ще си я държа години щото ме овътри двойно от това, което спечелих от Apple. Intel и Carnival са си forever mine. Освен ако втората не фалира междувременно. Почвам да се примирявам, че квото и да направя или НЕ направя все ще съжалявам. Приемаме го като психотренинг. Мъжът ми даже ми се възхищава на смелостта. Губил е навремето бая пари от търговия с валута и се е наплашил от тоя вид хазарт.
              Жалко е че на толкова свестни компании им падат акциите защото всички са се юрнали към big high tech. Но ако иска човек да печели пари е принуден да се съобразява с тълпата.


              Коментар


              • Според мене трябваше да изчакаш още няколко седмици. Епъл може да продължи нагоре със засилка още едни 4-5%

                А и по принцип е готина компания, която можеш да сия държиш за "постоянно"

                Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                И познайте какво - блокира ми браузера ли, интернета ли беше бавен не знам, но екрана не реагира, не можах да сменя курса и се продадоха на 423. Язък че седях и дебнех - оня гад пак ме саботира.

                Коментар


                • Да, защо не. Ивето ако вземе този "евтин" шит в понеделник при отваряне на пазара, до вечерта вече може да е на едни -20%

                  Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  2. Друг вариант са евтини компании, които много силно играят. Биотеховете са идеални. Днес например можеш да опиташ с нещо като SONN. Купуваш на нещо като 5, после продаваш на 7.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                    Един коментар от блумбърг - tech earnings surge, economy slips, много точно в няколко думи
                    Силата е в NASDAQ, каквото и да е взел човек, все е напред.
                    Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • Един коментар от блумбърг - tech earnings surge, economy slips, много точно в няколко думи

                      Коментар


                      • Видело се е, че от акции няма да изкяра. По-скоро книга ако издам "Каръщините на една трейдърка" ще пожъна успехи. Яд ме е, че не си ги записвах до сега - аз съм неспасяем уникален карък. Поредната каръщина от одеве. От страх да не загубя и малкото спечелено тази седмица пък е и петък и реших да разкарам ябълката. Следя си кротко курса и си сменям аска според него. Последно бях сложила 423, но се беше много засило и реших да го мръдна по-нагоре. И познайте какво - блокира ми браузера ли, интернета ли беше бавен не знам, но екрана не реагира, не можах да сменя курса и се продадоха на 423. Язък че седях и дебнех - оня гад пак ме саботира.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Ябълката кърти мивки, вече двуцифрена....скоро и х4 повече ще има.

                          Ха, и това ли е сефте от 41г....

                          Найш ли ква инфлация е 70-те. Тогава за пръв път пускат печатницата на три смени. Ще видим кое ще задържи по-добре стойност. Реални печалби трудно. Изобщо малко се учи история. Сега е в 9-ти клас май. Неслучайно тогава измислиха една хубава думичка - стагфлация.

                          ---

                          Кой взел взел. Останалите в долари ще подсмърчат като циганче в канцелария.

                          Коментар


                          • Ябълката кърти мивки, вече двуцифрена....скоро и х4 повече ще има.

                            Ха, и това ли е сефте от 41г....

                            Think about this: 2020 is the first year since 1979 to have both gold and the S&P 500 make new highs during the calendar year,’ LPL’s Detrick writes
                            Last edited by pipbel; 31.07.2020, 22:44.

                            Коментар


                            • Не знам какво не ти харесва. Ако и утре продължава така, ще изпразня картата. Дивидентни, печеливши, подобрили очакванията компании са надолу, защото всички се юрнаха към амазонките. Да не говорим за по-спекулативните позиции.

                              Коментар


                              • Танцуват - едно напред, две назад. едно напред, две назад. може и да го бутат до 25-24 К, незнам. Но при вчерашните отлични отчети на големите гиганти, работат не ми харесва.

                                Коментар

                                Working...
                                X