IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
    behavioral finance
    Вижда ми се доста tricky ако се прави краткосрочно. Браво!

    Иначе и аз често купувам, когато има шаш и паника, и в цената се включва "края на света".

    Коментар


    • Какво мислите за IBM?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        И като я диверсифицираш и акционерите ще те изядат жив. Това с диверсификацията на компания в различни сектори е нещо което върви само в развиващи се пазари. на развит пазар подобно нещо бива веднага наказано от пазара - цялата компания ще почне веднага да се търгува със солиден дисконт.
        Ако съм мажоритарин, пращам акционерите при Любо Пенев, щом нямат акъл да разбират, че им мисля доброто.
        Ако бях господар на Ябълката, да съм си купил цяла държава досега.

        Апропо - не зная какво правят Нокия, ама и двете ми моби се казват така и съм супер доволен от тях и не ща смъртофони, без значение Ябълки или *уй Вей.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Растежните компании със силни брандове се появяват и изчезват през годините с бясна скорост. Някой вече да мисли че блекбъри е успешна инвестиция. Нокия какво прави сега - пак ли продава гуми. Ериксон се мъчат да оцелеят. Палм пайлът - някой спомня ли си ги. Мога да почна да изброявам и в други сектори. ПЕ 30 предполага поне 20 години растеж - колко растежни компании са успели да го постигнат. Аз се сещам за майкрософт, епъл, за гугъл и амазон още не е ясно. Фейсбук - някой спомня ли си майспейс - отминала звездна компания. Кой може да гарантира че Фейсбук ще съществува дори и само след 10 години. Ама се търгува на ПЕ 100. тотална идиотия - почти напълно убеден че дори само след 20 години ФБ ще е история. но има някои оптимисти дето мислят за 50 години растеж Гугъл - кой може да гарантира че търсенето в интернет ще е същото дори и само след 5 години. А те само от това изкарват пари - другото им е за забавление.
          От тези само Епъл са силен бранд. По принцип и аз съм скептичен към tech компаниите (въпреки, че имам Гугъл и PCLN, но си мисля да продам половината и от двете по някое време).

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Изброяваш обаче само високотехнологически - съгласен съм с твоите съображения - аз примерно ако бях измислил и развил и измогъщил високотехнологическа компания - щях да направя всичко възможно да я диверсифицирам като активи поне, а ако може и като дейност извън високотехнологическото.

            От друга страна компании, действащи в по-традиционни отрасли са ного по-стабилни във времето.
            И като я диверсифицираш и акционерите ще те изядат жив. Това с диверсификацията на компания в различни сектори е нещо което върви само в развиващи се пазари. на развит пазар подобно нещо бива веднага наказано от пазара - цялата компания ще почне веднага да се търгува със солиден дисконт.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Растежните компании със силни брандове се появяват и изчезват през годините с бясна скорост. Някой вече да мисли че блекбъри е успешна инвестиция. Нокия какво прави сега - пак ли продава гуми. Ериксон се мъчат да оцелеят. Палм пайлът - някой спомня ли си ги. Мога да почна да изброявам и в други сектори. ПЕ 30 предполага поне 20 години растеж - колко растежни компании са успели да го постигнат. Аз се сещам за майкрософт, епъл, за гугъл и амазон още не е ясно. Фейсбук - някой спомня ли си майспейс - отминала звездна компания. Кой може да гарантира че Фейсбук ще съществува дори и само след 10 години. Ама се търгува на ПЕ 100. тотална идиотия - почти напълно убеден че дори само след 20 години ФБ ще е история. но има някои оптимисти дето мислят за 50 години растеж Гугъл - кой може да гарантира че търсенето в интернет ще е същото дори и само след 5 години. А те само от това изкарват пари - другото им е за забавление.
              Изброяваш обаче само високотехнологически - съгласен съм с твоите съображения - аз примерно ако бях измислил и развил и измогъщил високотехнологическа компания - щях да направя всичко възможно да я диверсифицирам като активи поне, а ако може и като дейност извън високотехнологическото.

              От друга страна компании, действащи в по-традиционни отрасли са ного по-стабилни във времето.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • GoPro for tommorow

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Е, какво да кажа - добър си! Как ги правиш тия магии!
                  behavioral finance

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Не, аз говоря за растежни компании със силни брандове. А не за bond proxies, като P&G, GE, KMB.
                    Растежните компании със силни брандове се появяват и изчезват през годините с бясна скорост. Някой вече да мисли че блекбъри е успешна инвестиция. Нокия какво прави сега - пак ли продава гуми. Ериксон се мъчат да оцелеят. Палм пайлът - някой спомня ли си ги. Мога да почна да изброявам и в други сектори. ПЕ 30 предполага поне 20 години растеж - колко растежни компании са успели да го постигнат. Аз се сещам за майкрософт, епъл, за гугъл и амазон още не е ясно. Фейсбук - някой спомня ли си майспейс - отминала звездна компания. Кой може да гарантира че Фейсбук ще съществува дори и само след 10 години. Ама се търгува на ПЕ 100. тотална идиотия - почти напълно убеден че дори само след 20 години ФБ ще е история. но има някои оптимисти дето мислят за 50 години растеж Гугъл - кой може да гарантира че търсенето в интернет ще е същото дори и само след 5 години. А те само от това изкарват пари - другото им е за забавление.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Естествено че може и да бъркам. Но аз поне вече съм почти изцяло къс към САЩ.
                      Това е опасно. За кога предвиждаш срива?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                        А за другите високи ПЕ та - тези при силните брандове. Те са високи не заради очакваните растежи, а заради ниските лихви. Когато имаш силна марка в силно нисков сектор то дисконтния ти процент е също изключително нисък. Нестле например мисля че емитираха дори облигации с отрицателна лихва - може и да бъркам. Но като вземат да се вдигат лихвите и ПЕ тата им ще паднат. Не много но достатъчно "сигурните" акции да се превърнат в не чак толкова сигурни.
                        Не, аз говоря за растежни компании със силни брандове. А не за bond proxies, като P&G, GE, KMB.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                          аа,, вече не ги деля на умни и глупави. По многото пари решават демократично.Толкова много пари има на пазара, че единствено волатилността е гарантирана.
                          Заеби тази работа. Умните пари използват ливъридж дето тъпите пари никога няма да имат достъп до него.

                          Коментар


                          • Впрочем и Дау и насдак обърнаха веднага и могъщо посоката и вече отново: Яхо-о-о.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Според мен преекспонирате - това с лихвите и валутите води само до мишешки игри на дребно и неголеми колебания - не очаквам сериозни и дълбоки спадове нито в Европа, нито в САЩ, но напротив, възход - за компенсиране на загубите от пролетта досега - разбира се - отделни краткотрайни корекции е нормално да има. Все пак аз очеквам най-ного от Азия и например от Русия - защото те паднаха най-ного, без реално икономиките им да са понесли поражения (освен Русия).
                              Впрочем Китай потвърждава прогнозите ми - от дъното досега Шанхаецът спокойно си нарастна с 13-14%, като преди това спря пропадането точно там, където казах.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Мда, към момента няма уплах - умните пари излизат по терлички масата купува на промоция
                                аа,, вече не ги деля на умни и глупави. По многото пари решават демократично.Толкова много пари има на пазара, че единствено волатилността е гарантирана.

                                Коментар

                                Working...
                                X