IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Не че искам да те разколебавам, ама в същите поведенчески финанси мога да намеря поне два други модела на поведение които казват че трябва да се прави точно обратното на това което правиш. И инерцията и закотвянето са обратни на свръхреакцията. Не че нещо като падне много често не подскача след това, но и доста често продължава да пада много.
    Именно- свръхреакцията е краткосрочен феномен, а инерцията и закотвянето са средносрочни. На мен де факто основна част от печалбите ми идват от използване на инерцията, а основната част от загубите от подценяване на свръхреакцията.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      На мен ми харесва Watson. Сякаш има експоненциален потенциал за растеж, но силният долар ще ги удари допълнително в краткосрочен план. За мен въпроса е не дали да си купя а кога. Опитвам се да уцеля тайминга. Сякаш да държа още две тримесечия европейски активи и след това да си накупя ИБМ. Такива глупости ми се въртят в главата. Като се знам колко малко разбирам от външни пазари чак се чудя защо акаунта е на доста приемлива печалба. Нещо не е наред в цялата схема.
      И на мен ми харесва уотсън, но АйБиЕм още не са намерили начин да изкарват пари от него в достатъчни количества. А докато намерят начин може гугъл или някой друг да намери по-съвършен изкуствен почти интелект и как да прави пари от него.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
        Не е нужно да си по-умен, достатъно е само да намериш едно нещо, с което се оправяш по-добре от масата. Засега търсенето продължава.
        Аз съм намерил - мога да пия много бира и да не правя тумбак от това - ама за това пари само аз давам, никой не ще да дава

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
          http://www.investopedia.com/universi...havioral10.asp

          this is my investment philosophy.

          human stupidity
          Не че искам да те разколебавам, ама в същите поведенчески финанси мога да намеря поне два други модела на поведение които казват че трябва да се прави точно обратното на това което правиш. И инерцията и закотвянето са обратни на свръхреакцията. Не че нещо като падне много често не подскача след това, но и доста често продължава да пада много.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Хахаха - разчиташ че си по умен от масата инвеститори там и ще излезеш навреме - аз поне за себе си нямам такова мнение
            Не е нужно да си по-умен, достатъно е само да намериш едно нещо, с което се оправяш по-добре от масата. Засега търсенето продължава.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Като махнат бизнеса с хардуера и ще стават за покупка. Ама са като мудни пенсионери в отърваването от лошата част от бизнеса. И докато разкарат тази част може още много да падат.
              На мен ми харесва Watson. Сякаш има експоненциален потенциал за растеж, но силният долар ще ги удари допълнително в краткосрочен план. За мен въпроса е не дали да си купя а кога. Опитвам се да уцеля тайминга. Сякаш да държа още две тримесечия европейски активи и след това да си накупя ИБМ. Такива глупости ми се въртят в главата. Като се знам колко малко разбирам от външни пазари чак се чудя защо акаунта е на доста приемлива печалба. Нещо не е наред в цялата схема.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                В сектора влиза епъл, фейсбук и гугъл. Един да успее с този огромен кеш дето имат и всички останали ще духат супата.
                for tommorow nobody cares

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                  Paypal is also worth a look
                  В сектора влиза епъл, фейсбук и гугъл. Един да успее с този огромен кеш дето имат и всички останали ще духат супата.

                  Коментар


                  • Paypal is also worth a look

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                      А не трябва, основното им предимство е неясната им стойност. Там, където стойността е по-лесно определима цените отдавна са високи и няма потенциал за печалби. Докато хазартните страсти при теха изкривяват достатъчно цените и в двете посоки, така че е по-рационално да се търгува с неизвестното.
                      Хахаха - разчиташ че си по умен от масата инвеститори там и ще излезеш навреме - аз поне за себе си нямам такова мнение

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        Какво мислите за IBM?
                        Като махнат бизнеса с хардуера и ще стават за покупка. Ама са като мудни пенсионери в отърваването от лошата част от бизнеса. И докато разкарат тази част може още много да падат.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                          Вижда ми се доста tricky ако се прави краткосрочно. Браво!

                          Иначе и аз често купувам, когато има шаш и паника, и в цената се включва "края на света".
                          http://www.investopedia.com/universi...havioral10.asp

                          this is my investment philosophy.

                          human stupidity

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                            По принцип и аз съм скептичен към tech компаниите (въпреки, че имам Гугъл и PCLN, но си мисля да продам половината и от двете по някое време).
                            А не трябва, основното им предимство е неясната им стойност. Там, където стойността е по-лесно определима цените отдавна са високи и няма потенциал за печалби. Докато хазартните страсти при теха изкривяват достатъчно цените и в двете посоки, така че е по-рационално да се търгува с неизвестното.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              От тези само Епъл са силен бранд. По принцип и аз съм скептичен към tech компаниите (въпреки, че имам Гугъл и PCLN, но си мисля да продам половината и от двете по някое време).
                              не си прав- има си изследване за цената на брандовете

                              епъл, майкрософт, гугъл, кока кола, ай би ем, макдоналдс, самсунг, тойота, дженерал илектрик и фесбук са в десетката.

                              От тях растежни са само епъл, майкрософт, гугъл и фейсбук. Като за майкрософт може и да се поспори дали е валю или гроут.
                              Last edited by ravnovesie; 28.10.2015, 23:34.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                                Какво мислите за IBM?
                                Гледал съм ги тия пъпеши:

                                http://www.boerse-frankfurt.de/en/eq...g+US4592001014

                                В полезрението са ми - нещо се олюляват като продажби и печалбица, но са си сила, ежегодно снасят все повече и повече като дивидентец - не им знам последните отчети, но ми изглеждат подценени почти достигали 160 кинта, сега са около 126.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X