IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
    днес в премаркета влеzнах ГоПро на 0,12 цента (кол 35 Март 2016). околко 9 4аса волатилността експлодира zа 1 минута, и го продадох на 0.23 цента. сега е на 0.13 и пак сам ин и 4акам хамериканците
    Хм, къде ги търгуваш тези опции на тези цени

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      Vomma много майсторски отиграва краткосрочния отскок след свръхреакцията.

      За влизане в по-дългосрочни позиции при свръхреакция трябва малко повече фундамент и то не толкова числа, колкото преценка на конкуретнтото предимство в дългосрочен план.
      днес в премаркета влеzнах ГоПро на 0,12 цента (кол 35 Март 2016). околко 9 4аса волатилността експлодира zа 1 минута, и го продадох на 0.23 цента. сега е на 0.13 и пак сам ин и 4акам хамериканците

      истина е 4е теzи треидове са комбинациа от следните неста

      а) тренд на паzара
      б) сврах реакциа вапреки 4е о4акваните покаzатели са подобрени или влосени с малко
      в) тиминг, таи като гаповете са много силни в определени моменти на дена.
      д) враzки като ако Апле падне, Семи Кондуткор и тои етц


      просто е докаzано, 4е кратките сврах реакции при б) биват сравнително барzо неутралиzирани




      zа по големи трендове се фокусирам варху областта, които поzнавам: commodities

      неста от които не раzбирам, не сметам 4е имат далгосро4ен потенциал се отигрват с ЕТФ

      акциите (лонг терм) ми са лоу бета, с добар дивиденд, там гледам един пат в годината

      Коментар


      • "Акциите на GoPro са спаднали с почти 14% след час търговия.
        Компанията, която прави видеокамери предпочитани от екстремните видове спорт обяви резултатите за третото тримесечие.
        Фирмата разполага с изобилие от добри новини - продажбите са скочили с 43% до $ 400 млн и нетния доход е нараснал с 29% до почти $ 19 млн.
        Въпреки това, главният изпълнителен директор Николай Удман каза "Бизнесът през третото тримесечие беше по-труден от очакваното".
        Компанията също така обяви, обратно изкупуване на акции на стойност $ 300 млн." това от Варчев , традера обратното " разочароващи резултати, компанията е изчерпала потенциала си.акциите паднаха с 17% до 24.93$"
        последно добри или лоши резултати защото
        мисля да купя щом отвори

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Не че искам да те разколебавам, ама в същите поведенчески финанси мога да намеря поне два други модела на поведение които казват че трябва да се прави точно обратното на това което правиш. И инерцията и закотвянето са обратни на свръхреакцията. Не че нещо като падне много често не подскача след това, но и доста често продължава да пада много.
          Vomma много майсторски отиграва краткосрочния отскок след свръхреакцията.

          За влизане в по-дългосрочни позиции при свръхреакция трябва малко повече фундамент и то не толкова числа, колкото преценка на конкуретнтото предимство в дългосрочен план.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            И на мен ми харесва уотсън, но АйБиЕм още не са намерили начин да изкарват пари от него в достатъчни количества. А докато намерят начин може гугъл или някой друг да намери по-съвършен изкуствен почти интелект и как да прави пари от него.
            Изкуствения интелект не e чак таково чудо непостижимо. Свежда се предимно до теория на вероятностите и статистика въз основа на някакви "наблюдения" на алгоритъма, било с външни датчици или на някакви дигитални бази данни. Плюс може би самопроменящи се алгоритми в зависимост от "наблюденията".
            Last edited by Misho ILIEV; 29.10.2015, 01:10.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              не си прав- има си изследване за цената на брандовете

              епъл, майкрософт, гугъл, кока кола, ай би ем, макдоналдс, самсунг, тойота, дженерал илектрик и фесбук са в десетката.

              От тях растежни са само епъл, майкрософт, гугъл и фейсбук. Като за майкрософт може и да се поспори дали е валю или гроут.
              От гледна точка на маркетинга сигурно не съм прав. Но фейсбук какъв бранд са? Утре ще излезе друга мода и бай-бай фейсбук. Докато епъл са наистина силен бранд, който може да издържи на доста големи трудности.

              Също и майкрософт не са никакъв бранд по моите разбирания. Market power на майкрософт идва от network effect, не от бранда.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Vomma
                ach, ne e samo reakciata. fundamenta sasto trebwa da e veren.
                Трябва да има силен фундамент или по-скоро дългосрочно конкурентно предимство. Свръхреакцията надолу е много гот в такива ситуции.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                  tztz: cut losses immediately (appropriate level for you)


                  loss aversion: Kahnemann and Tversky
                  Тцъ, тя като размер е изключително малка позиция. Дори и на 100% да загубя в нея пак е много далеч от загуба от която да ме заболи. Аз имам навика да влизам с малко в нещо като ми хване окото и е рисково просто за да следя кога да влеза с повече. Тук рпосто се изненадах че спада бе толкова брутален за толкова малко време. Като гледам няма катализатор и за нагоре следващите месеци, но компанията е толкова брутално евтина че просто искам да имам от нея.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                    Stops
                    https://en.wikipedia.org/wiki/Lingchi

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      И на мен ми харесва уотсън, но АйБиЕм още не са намерили начин да изкарват пари от него в достатъчни количества. А докато намерят начин може гугъл или някой друг да намери по-съвършен изкуствен почти интелект и как да прави пари от него.
                      Осъзнавам го, но го приемам за опция. Считам, че при изкуственият интелект победителят взема всичко. Разглеждам го в три основни поски. Ниво на разбиране на отделен документ, обработка на огромно количество данни, което компенсира ниското ниво разбиране на отделна страница или текст и скоростта с която се учи. Реално погледнато няма граница. Колкото повече информация анализира и повече работа върши токова по-умен става. В даден момент геометричната прогресия може толкова да напредне, че всички други никога да не успеят да ги стигнат. За мен въпроса е дали гугъл няма да ги изпреварят и да изчисля темпа на нарастване на геометричната прогресия.
                      Хората разсъждават линейно а не експоненициално когато става въпрос за цифрови технологии. За съжаление не можах да намеря конкретни данни за Watson за да изчисля, кога влиянието му върху приходите ще е достатъчно да пребори спада в другите сектори. Като мине сезона на отчетите в България ще се задълбоча. ВЕИ и батериите също ще се развиват експонениално, но в даден момент ще станат стандартно къмодити, което би натиснало надолу нормите на печалби. Затова ми харесва ИБМ, от една страна имаме приемливи оценки а от друга опция за изкуствен интелект с огромен потенциал.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Преди две седмици си взех за малко пари една позиция. Миналата седмица за два дена съм 50% надолу от нея. След първите 10% си мислех сега ще върне и ще продам, тя пада още 10% пак си мисля сега ще върне поне половината и ще продам тя продължава да пада. И сега като е на 50% надолу няма особен смисъл да продавам, вече си мисля само кога да допълня - защото все пак ми харесва. Но все пак ще почакам няколко месеца за това.
                        tztz: cut losses immediately (appropriate level for you)


                        loss aversion: Kahnemann and Tversky

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          При краткосрочен тренд нагоре за пазарите. Ми ако тренда обърне Твоята игра не е за мен определено.
                          Stops

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                            VFC, Dialog Semiconductor, Twitter

                            Tomorrow: Peypal

                            keep counting
                            При краткосрочен тренд нагоре за пазарите. Ми ако тренда обърне Твоята игра не е за мен определено.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                              Именно- свръхреакцията е краткосрочен феномен, а инерцията и закотвянето са средносрочни. На мен де факто основна част от печалбите ми идват от използване на инерцията, а основната част от загубите от подценяване на свръхреакцията.
                              Преди две седмици си взех за малко пари една позиция. Миналата седмица за два дена съм 50% надолу от нея. След първите 10% си мислех сега ще върне и ще продам, тя пада още 10% пак си мисля сега ще върне поне половината и ще продам тя продължава да пада. И сега като е на 50% надолу няма особен смисъл да продавам, вече си мисля само кога да допълня - защото все пак ми харесва. Но все пак ще почакам няколко месеца за това.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Не че искам да те разколебавам, ама в същите поведенчески финанси мога да намеря поне два други модела на поведение които казват че трябва да се прави точно обратното на това което правиш. И инерцията и закотвянето са обратни на свръхреакцията. Не че нещо като падне много често не подскача след това, но и доста често продължава да пада много.
                                VFC, Dialog Semiconductor, Twitter

                                Tomorrow: Peypal

                                keep counting

                                Коментар

                                Working...
                                X