IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
    Те верно,че кеш имат бол,и зомбита си имат бол,и ако решат....,ама....
    Нелепо е......
    Нелепо е когато някой си вкарва парите в такива компании като TSLA и NFLX...
    Някой търгува ли IBM ? Според мен иде момента в който приятелчетата на Бъфет (повечето от които той спаси през 2009) ще се намесят ...но дали да го подкрепят или да го разкъсат ....нали са момчета от класа - банкерчета
    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от gabarduk Разгледай мнение
      ми те откакто aapl говорят за направа на кола Тесла нещо потъват та да видим докъде ще продължи
      Те верно,че кеш имат бол,и зомбита си имат бол,и ако решат....,ама....
      Нелепо е......
      Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
        Какво стана с теслата? ??? -10%
        ми те откакто aapl говорят за направа на кола Тесла нещо потъват та да видим докъде ще продължи

        Коментар


        • Какво стана с теслата? ??? -10%
          Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
            Как се оправяш с 60 позиции?
            То зависи колко надълбоко ги проучва. Но дали с трансакционните разходи по тези 60 позиции не е по-добре просто да се купи индекс?

            Ако въпросът е да се направи експеримент дали порфейлната теория работи, това може да стане и със симулиран портфейл, просто така за спорта.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
              На колегата са му удържали 40%.
              За това дали трябва да му върнат разликата между 40% и 10% или 40% и 5% не мога да споря, защото СИДДО съм го чел и е супер объркано - казва нещо от сорта на "може да се удържа, но може и да не се удържа".
              Предполагам, че ще е доволен и до 10% да му върнат разликата.
              Пуснал съм формулярите ,ще пиша като ми въстановят данъците колко е!Ако ги въстановят де

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                колегата има друго в предвид възстановяване на част от данъка - в бг е 5%
                той ползва посредник(за възстановяване), който му взема 20% от разликата между 5 - 10 %
                На колегата са му удържали 40%.
                За това дали трябва да му върнат разликата между 40% и 10% или 40% и 5% не мога да споря, защото СИДДО съм го чел и е супер объркано - казва нещо от сорта на "може да се удържа, но може и да не се удържа".
                Предполагам, че ще е доволен и до 10% да му върнат разликата.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                  10% удържат.
                  колегата има друго в предвид възстановяване на част от данъка - в бг е 5%
                  той ползва посредник(за възстановяване), който му взема 20% от разликата между 5 - 10 %
                  “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nasco_3 Разгледай мнение
                    Там данъци няма ли,или брокера върши без пари цялата процедура?
                    10% удържат.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                      Обирджии са, но има един тънък момент - защото им го позволяваш. Прехвърли се на IB.
                      Според мен не е трейдърско да оставяш 20% на посредници, които са принципно излишни.
                      Там данъци няма ли,или брокера върши без пари цялата процедура?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                        Как се оправяш с 60 позиции?
                        Че какво му е трудното. Една камара народ следи огромно количество глупости, слухове и безсмислени новини за доста значим брой компании търгувани на БФБ. Убеден съм че на мен ми отнема всъщност много по-малко време да следя какво се случва с моите позиции. Просто когато някоя от тях спре да ме кефи я сменям с някоя друга. Ако някой излъже с нещо се махам от там и повече не се обръщам назад. Времето което се губи да се следи как някой мажоритар на БФБ или български политик се опитва да те прекара е несравнимо повече от това да се чете по една две важни новини за компания на тримесечие.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nasco_3 Разгледай мнение
                          Благодаря ти за отговора,аз в момента попълних формуляра за връщане на данъка към посредник с който брокера ми работи.Посредника взема 20 % от всеки върнат данък.Мисля че е ОК.Процедурата е много проста ,но не знам още на практика как ще стане,сега пробвам.Ще пиша тука като ми върнат данъците.Взеха ми 40 процента на единя дивидент.Обирджии
                          Обирджии са, но има един тънък момент - защото им го позволяваш. Прехвърли се на IB.
                          Според мен не е трейдърско да оставяш 20% на посредници, които са принципно излишни.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Защо ми е да купувам индекс. Аз си правя свой индекс, който да отразява моите виждания за пазара. с тези 50-60 позиции където ги държа всъщност съм доста добре диверсифициран.
                            Как се оправяш с 60 позиции?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                              Аз щях да искам но от брокера не ми дадоха Form 1042-S какъв данък ми е удържан. Ако брокера ти е свестен ще попълниш Form W-8BEN и ще ти удържат "само" 10% от дивидентите, и няма да ти се налага да подаваш tax return.
                              Друг вариант, който съм си мислел е да прибираш дивидентите с календар спред опции - тогава пак ще трябва да плащаш 10% но върху капиталова печалба.
                              Благодаря ти за отговора,аз в момента попълних формуляра за връщане на данъка към посредник с който брокера ми работи.Посредника взема 20 % от всеки върнат данък.Мисля че е ОК.Процедурата е много проста ,но не знам още на практика как ще стане,сега пробвам.Ще пиша тука като ми върнат данъците.Взеха ми 40 процента на единя дивидент.Обирджии

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nasco_3 Разгледай мнение
                                Някой искал ли си е въстановяване на данък от дивиденти от американски компании?
                                Аз щях да искам но от брокера не ми дадоха Form 1042-S какъв данък ми е удържан. Ако брокера ти е свестен ще попълниш Form W-8BEN и ще ти удържат "само" 10% от дивидентите, и няма да ти се налага да подаваш tax return.
                                Друг вариант, който съм си мислел е да прибираш дивидентите с календар спред опции - тогава пак ще трябва да плащаш 10% но върху капиталова печалба.

                                Коментар

                                Working...
                                X